Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Tapicerka Foteli E30


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio dawałem do przeszycia skórę od mojej E36, siedzisko jest wciskane na 4 plastikowe bolce, wyciskamy i mamy wyciągnięte. Cały materiał ( w tym wypadku była to skóra ) jest ponaciągana za takie "zęby" i można to samemu zdjąć.

O co dokładnie chodzi. W nowej E30 mam przetarte oparcie kierowcy, z tego co widziałem demontaż jest podobny ( przynajmniej oparcie tak ma ), co do siedziska nie sprawdzałem.

Plan mam taki: kupuję fotel pasażera ( bo zawsze w lepszym stanie ), odzieram go z tapicery i zakładam na fotel pasażera i mam fotel jak nowy :D. Myślę że będzie pasować... co myślicie ??

Koszt takiego fotela na allegro to 150 zł + przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co orginał to orginał. Jak auto wróci od blacharza to obadam dokładnie temat czy idzie to zrobić i dam znać :D

[ Dodano: 19 Październik 08, 20:09 ]

Ciekawy patent ale mimo to wolał bym chyba oddać fotele do tapicera. A może niech ci naszyje po bokach jakaś skore? <bmw_3>

W E36 miałem skórę, w E30 mam welur <bmw_1> <bmw_2>

[ Dodano: 18 Maj 09, 21:00 ]

Ciekawy patent ale mimo to wolał bym chyba oddać fotele do tapicera. A może niech ci naszyje po bokach jakaś skore? <bmw_3>

Fotele pasażera i kierowcy różnią się jedynie szynami dolnymi i bocznymi mechanizmami.

Dla sprawnej osoby ( co już to robiła ) przerobienie fotela z fotela dawcy to kwestia 20 min.

A na allegro bardzo często są tylko i wyłącznie fotele pasażera w zajebistym stanie.

Tak więc kupujemy taki i z 2 robimy jeden - nowy. <bmw_1>

Ciekawa sprawa to że mechanizmy boczne są uniwersalne i pasują również do coupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...