Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wykrywanie cofniętego przeebiegu


kedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W najbliższym czasie planuje kupić BMW 330 ci e46, 2001 r. Jest kilka osób w polce, co mają do sprzedania takie autko. Związku z tym chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość sprawdzenia samemu bez żadnych przyrządów czy była ingerencja w przebieg faktyczny licznika (czy przypadkiem nie został cofnięty? Autka, co prawda posiadają książkę serwisową z pełną dokumentacją, ale i to można podrobić. BMW ASO oferuje taką usługę jest koszt około 400 zł, tylko, że w miejscu, w jakim znajduje się auto do najbliższego ASO jest około 200-300 km, czyli kawałeczek. W związku z tym prosiłbym o pomoc, w jaki sposób można by było sprawdzić czy nic nie było robione przy liczniku.

Słyszałem od znajomych, że w przypadku cofniętego licznika, zostaje automatycznie zmieniony kod vin w komputerze, czyli przy dokonywaniu testu zegarów zauważymy to. Nie wiem, ale wydaje mi się, że jest po prostu ściema.

Będę wdzięczny za jakieś sprawdzone wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje automatycznie zmieniony kod vin w komputerze

... automatycznie zmieniony na jaki kod ?? losowy czy jaki ?? (moim zdaniem

bajka)

Natomiast jesli chodzi o wykrycie to raczej nie mozliwe zeby to zrobic samemu , nie

wiem na czym "serwis" miałby to sprawdzac ale moze maja jakies cudowne techniki :wink:

Jedyne co mozesz zrobic samemu to sprawdzic czy zegary sa oryginalne tzn czy

VIN z auta jest identyczny jak ten w zegarach .... ale przebieg mozna skorygowac

- nawet chyba ostatnio był program UWAGA w ktorym pokazywali jak przez złącze

diagnostyczne bez problemu w nowych autach "korygują" liczniki za np 100zł :wink:

Bardziej skoncentruj sie na faktycznym stanie auta , podjedz do jakiegos dobrego

diagnosty i wydaj te 200zł niz masz płacic za samo sprawdzenie przebiegu 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmiany numeru VIN słyszałem tak od zajomego, podobno zmienia na kon przykladowy, a co do odczytania przez BMW tak czytałem w jakimś artykule. Podobno tylko VolVo i BMW maja tak zabezpieczony przepiego że w ASO mogą to sprawdzić, zapisuje go w 3 różnych plikach.

Kilka dni temu dzwoniłem do ASO potwierdili to. Jeżeli samochód posiada książkę serwisową i był serwisowany w ASO moga sprawdzić kiedy i co było wymieniane w aucie przy jakim przebiegu. Wowczas można przyrównać czy zgadza się z książką serwisową.

Jest tutaj pewien problem gdyz nie działa to we wszystkich serwisach, miedzy innymi jeżeli samochód byłm sprowadzany z włoch. No i tutaj jest broblem gdyż to autko którę będę oglądał jest z właśnie z włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tylko VolVo i BMW maja tak zabezpieczony przepiego że w ASO mogą to sprawdzić, zapisuje go w 3 różnych plikach.
Kilka dni temu dzwoniłem do ASO potwierdili to. Jeżeli samochód posiada książkę serwisową i był serwisowany w ASO moga sprawdzić kiedy i co było wymieniane w aucie przy jakim przebiegu. Wowczas można przyrównać czy zgadza się z książką serwisową.

Heh to jedno troche zaprzecza drugiemu , co ma zapisanie przebiegu w 3 plikach skoro

sprawdzenie autentycznego przebiegu auta mają sprawdzac poprzez daty i pieczątki

podbijane w innych ASO :lol: i za to masz zapłacic 400zł ?? ze sprawdza w swojej

bazie danych kiedy ewentualnie auto było naprawiane w ASO ??

... co w przypadku gdy ksiazka wyjdzie ze jest z allegro to tez płacąc 400zł

otrzymasz informacje ze ksiazka jest podorobiona ??

dla mnie to troche lipa takie sprawdzanie przebiegu , lepiej skoncentruj sie nad

faktycznym stanem auta i tak jak pisałem wydaj lepiej te 400zł na konkretnego

diagnoste ktory sprawdzi całe auto :wink:

Przebieg to rzecz względna niektore po 100tys sa w masakrycznym stanie a czesto

auto ktore ma nalatane nawet 300tys jest w duzo lepszej kondycji jesli wlasciciel

o nie dbał :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...