Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Olej jaki kolor ma olej esso LT71141 skrzynia automat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jakiego koloru jest olej Esso LT71141 z tego co wiem ma kolor żółty a mam skrzynie mama 5HP18 ZF z zieloną tabliczką i korkiem i ponoc taki olej leje sie to tej skrzynii

Sprawdzając w zbiorniczku o bok filtra oleju na kapslu napisane only ATP lub ATF niepamietam dokladnie w kazdym razie wezyki od niego idą do chlodnicy skrzyni biegów

olej jest koloru brązowo-rudawego

Moje pytanie czy kolor ten swiadczy o zuzutym oleju czy moze ktos go nie wlasciwie zalal nie takim olejem , czy nie wlasciwy olej a moze jego gestosc sprawia ze samochód jest bardzo tepy i gleboko trzeba wciskac gaz zeby jechac w miare dynamicznie

Prosze o Pomoc każdego kto ma wiedze w tej kwestii lub mial u siebie lub spotkal sie z taka sytuacja i objawami!!

Pozdrawiam ALL FANS <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zbiorniczek o ktorym mowisz to zbiornik z plynem do wspomagania kierownicy.(jakiej skrzyni biegow?) Zalewasz go olejem AFT.Ostatnio sobie dolalem bo bylo ponizej poziomu,a to z uwagi na slabo trzymajaca kleme pod zbiorniczkiem.Ten sam olej jest stosowany w skrzyniach biegow i ma kolor od nowosci brazowo-rudawy-czerwony.

Olej skrzyni biegow ponoc jest dozywotni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonn7 zaje...ste felgi. Olej jest dożywotni? To juz cos takiego wymyślili? Jak pracowałem w warsztacie to w automatach wymienialiśmy olej bodajże co 60tyś.km. Olej i filtr oczywiście. Rzekomo to ma wpływ na trwałość skrzyni,jak jest brudny olej to nie jest dobrze,ale może Wy macie jakieś nadzwyczajne automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonn7 zaje...ste felgi. Olej jest dożywotni? To juz cos takiego wymyślili? Jak pracowałem w warsztacie to w automatach wymienialiśmy olej bodajże co 60tyś.km. Olej i filtr oczywiście. Rzekomo to ma wpływ na trwałość skrzyni,jak jest brudny olej to nie jest dobrze,ale może Wy macie jakieś nadzwyczajne automaty.

Tak jest Patryku.Tak jest napisane w ksiazce ze jest dozywotni.Ale wierz mi ja nie chcialbym smarzyc frytek na 10 cio letnim oleju :D wiec tez jestem za wymiana,bo co swieze to swieze.Nie wiem dlaczego tak pisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym olejem to rożnie mówią jedni mówią ze jest dozywotni inni ze sie zmienia ja jestem zdania ze raczej sie zmienia bo producent mysli tak,

auto dla niemca powinno sluzyć 5-7 do 10 lat lub 200 tys km przebiegu potem zmiana na nowszy model lub inne auto!

to dla nich jest dozywotni no nie???

A my Polacy kupejemy cos co zachodniemu wlascicielowi juz sie znudzilo lub wysłużyło i musimy zadbac o kondycje naszego auta

Moim zdaniem sie wymienia bo tarczki są elementem sciernym wiec opiłki sie scieraja i gromadza na magnesch które sa na dnie miski olejowej skrzyni filtr jest nasączony zuzytym olejem wraz z opiłkami i pewnie nie jest wystarczajaco drożny co zle wplywa na prace skrzyni

wymiana oleju to zawsze dynamiczna wyczysci cały olej wraz z chłodnicą skrzyni ale na taka wymianę potrzebne jest okolo 14-16L oleju gdzie do mojej skrzyni potrzebne jest okolo 11L

cena 1L oleju esso LT71141 to 31zł za litr czyli około 460 zł +filtr Mann orginalny do bemkii 90 zł + dynamiczna wymiana 150-200zł u Myszkowskiego fachowca z poznania od automatów za taka robote biora 500zł

Myśle ze warto zmienic olej skrzynia szybciej zrzuca biegi co za tym idzie mniej pali bo szybciej sie rozpedza natomiast mój kolega zmienił olej w skrzyni i sobie zaszkodził bo skrzynia padła chcial dobrze ale nie wyszlo

Wiec to troche taka loteryjka zostawiam decyzje kazdem indywidualnie i warto tez zeby zaprowadzić do kogos auto kto juz takie rzeczy robil bo jezeli ma to byc zrobione u Pana Janka w szopie to lepiej zostawic tak jak jest jezeli oczywiscie jesteście zadowoleni z jej pracy

Ja szukam u mnie zamulenia juz od prawie 3 miesiećy wymienilem wszystkie filtry (powietrze olejowy wraz z olejem filtr paliwa termostat przepływkę plyn ukladu chlodzacego jest lepiej ale nie ma szału na 3 komputerach 0 błedów silnika

katalogowo 528iA ma 8,8s do 100km/h moje ma około 13s porażka Polo 1,6

Chłopaki mial ktoś z was zapchany katalizator moze znacie objawy jak katalizator jest nie drożny

Pomocy Podpowiedzcie cos!!!!!!

Pozdro ALL FANS <bmw_3>

[ Dodano: 24 Październik 08, 18:36 ]

Duchu 77 tu masz specyfikacje so jakiej skrzynia jaki olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mial ktoś z was zapchany katalizator moze znacie objawy jak katalizator jest nie drożny

I tu możesz mieć odpowiedź na zamulone auto. Jakieś 3 miesiące temu kupiłem dupowóz (vectre) która dłuższy okres stała. była STRASZNIE zamulona a silnik 2.0, więc powinna coś pociągnąć. Po jakimś czasie odmuliła się wraz z wydechem który zaczął brzęczeć. Przypuszczam że poprzedni właściciel przemierzał bardzo krótkie dystanse gdzie kat. się jeszcze nie rozgrzał i się zatkał, ja robiłem dłuższe dystanse (8tyś w ciągu 3miesięcy) i sadza się wypaliła, a autko stało się żwawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to może tak byc jak piszesz moje auto mialo jednego wlasciciela w papierach 1946r Pan pojezdzilem troche nimi stopniowo sie poprawia jakaś trasa i juz jakby lepiej i nawet niedawno zauwazylem gdy pojechalem do lasu i pochodzilem troche bokiem auto zaczelo jakby lepiej reagowac na gaz a jak sprawdzic katalizator??

czy okregowa stacja diagnostyczna jest w stanie to sprawdzic??

Pozdro ALL FANS <bmw_3>

a zle ustawiony vanos może miec takie objawy zamulenia auta i slabej reakcji na gaz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat vanosa to za dużo nie wiem, jednak nie wydaje mi się aby mógł sam z siebie się rozregulować, chyba że łańcuszki się rozciągnęły :? (raczej nie prawdopodobne). Ja bym obstawał przy wydechu. Szczerze nie wiem jak sprawdzić drożność kata, ale gdzieś tu na tym forum zdaje się, miał ktoś podobny problem i po wyglądzie zewn. wyglądał niby dobrze ale dopiero po wymianie okazało się że był zabity :!:

Spróbuj zalać V-powera i polatać ogniem :twisted: (nie jeden mechanik Ci to powie), od czasu do czasu takie "przedmuchanie" autka jest bardzo wskazane (nie tylko <bmw> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go nie oszczedzam ostatnie moje auto to była primera GT 150KM powiem ze ta bemka nie ma polotu jezeli chodzi o osiagi a przynajmniej przyspieszenie a katalogowo maja obie bo 8,8s do 100km/h

A bemke kupilem bez mocy i wymienialem nastawnik vanosa bo taki bład pokazal komputer po wymianie lepiej pozniej wyszla przeplywka wymienilem bledy znikneły niby lepiej pozniej olej filtry powietrza paliwa termostat i plyn chlodniczy niby lepiej.....................??????

Ale według mnie to nie to przyspieszenie cieżki leniwy na wyzszych obrotach niby jedzie ale doł według mnie porażka

może vanos zle ustawiony albo rozrząd ale nie wykluczam tez katalizatorów sam nie wiem

na trzech różnych komputerach silnik zero bledów

Moze jeszcze ktos na coś by obstawił wszelkie rady mile widziane

Pozdrawiam ALL FANS <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jezdzilem x5 3.0i R6 w steptronicu moc okolo 230km ale tez cieższy szedl ze w porownaniu do mojego to rakieta az głowe odchylalo do tył zdziwiony bylem strasznie no i zawiedziony moim

Tukan a co myslisz o zle ustawionym vanosie albo ktos z was ma jakis sprawdzony pomysl na sprawdzenie kata wchodzilem pod spod walilem w niego ale raczej cisza nie grzechocze

pozdrawiam ALL FANS <bmw_3>

[ Dodano: 31 Październik 08, 19:19 ]

dziś poswieciłem troche czasu na diagnostyki

- pojechalem na komputer wszystko okey!!!

podejrzany katalizator pojechalem do tłumikarza katy w 100% sprawne

podejrzana skrzynia pojechalem do skrzyniarza wszystko okey powiedzial ze skrzynie mam na medal !!!!!!!!!!

- ale mocy brak!!

Powiedzcie chłopaki czy zle ustawiony vanos albo rozrząd moze byc przyczyną slabej dynmiki auta??

POMOCY JUZ NIE MAM POMYSŁÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...