Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


STUKANIE przy zmianie biegu


Rekomendowane odpowiedzi

gdy ruszame z jedynki 2000 i zmiana biegu i jest stukniecie tak jakby poduszka byla zerwana albo cos w tym rodzaju na 2 to samo 3 na 4 juz tego nie wyczuwam ale na wyzszych obrotach sprzeglo ma drgania, mechanik mi powiedzial ze to sprzeglo ale ja mu nie wierze po prostu nie chce tego uznac na gwarancje bo wtedy zadarmo mi naprawia

pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Jesli to jest takie jakby uderzenie połaczone z lekkim szarpnieciem to najpewniej

jest to luz na wałku atakującym a nie wina sprzegła , chociaz trudno to ocenic

nie słyszac tego walnięcia z tego co pamietam to Goglin miał to samo u siebie

nie wiem czy to juz naprawił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Wyglada mi to na luzy na wale ...

Nie na wale tylko na nechanizmie róznicowym jakby to było na wale to wpadal by w wibracje podczas jazdy.Pozdro Konrad

Dokładnie o to chodzi , ale to dosc dziwne zeby w tak nowym aucie jak 330Ci byla

taka usterka , najczesciej to wychodzi przy takich mocnych strzałach ze sprzegła ,

bardzo gwałtownym ruszaniu i generalnie trzeba sie sporo nastarac zeby dojsc do

takiego efektu .

Da sie z tym jezdzic ale jest to z deka wkurzajace uczucie przy praktycznie kazdej

zmianie biegu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest takie dziwne ze czasem stuka czasem nie ale mysle ze to poduszka gdzies z tylu, a co do wibracji to mam na sprzegle jak nacisne przy wiekszych obrotach, a to sie stalo kiedy tumanski matol dealer powiedzial ze trakcja jest wylanczona i ze drfitem sie nieda i takie tam a jednak trakcja nie byla do konca wylanczona bo zostalo jeszcze dsc no ale ja troszke probowalem drifta i po kilku razach zaczelo stukac zdaje mi sie ze to gdzies poduszka, ale to juz nie o to chodzi tylko powinni mi to wymienic bo jest gwarancja a maechanik u dealera wciska mi ze to sprzeglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę starsze autko ale miałem tą samą zajawkę ostatnio.ńajpierw myślałem że to krzyużaki ale doszedłem w końcu że poducha do wymiany.Czekam na jakiś lewy chajc to sobie to zrobie.Bez obaw z tym można śmigać-pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzisiaj jadac zaciaglenem reczny no i uslyszalem pukniecie dochodze z tylu auta, wysiadlem i zaczelem podnosic tyl auta rekoma za nad kole i te same pukanie prawdopodobnie podzuszka, w poniedzialek jade do dealera :-p oje... ich i tego swietnego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam dolacze sie do tematu bo mam podobnie (chodzi o stukanie ale tylko przy 1 i 2 ) Lis mowisz ze poduszka do wyminy -jaka?? gdzie? za ile?? <bmw_1>

mozliwe ze te stukanie to zuzyta tuleja w tylnej belce.najlepiej wejsc pod auto zaciagnac reczny i ruszac przod-tyl,jesli to ta guma to luz bedzie widac od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to te,one sa dwie,tylko zanim je zaczniesz wymieniac to sprawdz czy to one bo wymiana jest dosc ciezka,trzeba miec zajebisty sciagacz lub trosze pokombinowac,polecam ten temat,pozdro bmw_beer

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19493&highlight=tylna+belka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Jak łazik cos wytlumaczy to nie ma h... we wsi <bmw_2> Pozdrawiam

dziekuje

no a jednak jest jeden taki h... na wsi :evil: wczoraj wlasnie dostalem od niego 100 zeta mandatu za spozywanie alkoholu w miejscu publicznym bmw_beer pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy ruszame z jedynki 2000 i zmiana biegu i jest stukniecie tak jakby poduszka byla zerwana albo cos w tym rodzaju na 2 to samo 3 na 4 juz tego nie wyczuwam ale na wyzszych obrotach sprzeglo ma drgania, mechanik mi powiedzial ze to sprzeglo ale ja mu nie wierze po prostu nie chce tego uznac na gwarancje bo wtedy zadarmo mi naprawia

pomozcie

Witam.Ja mam ten sam problem!!!Wrzucam jedynke i jest stukniecie,2 stukniecie,przy wyzszych biegach tego nie ma.Byłem u mechanika i powiedział ze to poduszka!!!Pozdrawiam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...