Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


prosze o pomoc w tylnym zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

cześć mam taki problem. padło mi tylne zawieszenie. tzn styka mi tuleja na wahaczu. chyba ta za kierowca. ale chciałbym wymienić od razu wszystkie z tyłu. mam pytanie. wie ktoś jaki jest koszt kupna takich tulei??????????? i jakiej firmy preferujecie??????

aaa i jeszcze jedna prośba proszę opiszcie mi która tuleja jak sie nazywa i ja wiecie to ile mniej-więcej kosztuje. <bmw_2> tutaj obrazek

zawieszeniehi5.th.jpgthpix.gif

z góry dzięki bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaty czy co? 6,7 łącznik stabilizatora oraz guma stabilizatora,super prosta wymiana,parę chwil i po robocie,koszt może z 80zł wszystkie 4szt. Nr 1 ostatnio wymianiałem,tuleja wahacza(opisałem,ze przy progu i od razu wiedzieli) kupiłem FEBI(niezła firma)po 50zł/szt. Wymiana-masakra! reszty nie wymieniałem,ale jeśli sa dobre to nie wiem czy warto zmieniać być może z oryginału ;) Nazwy są proste,bo tam same wahacze wkoło,więc pokażesz na rysunku(w sklepie też mają katalogi) i już. Ewentualnie poduchy mostu tam będą. Ja bym sprawdził które trzeba wymienić,a nie wszystkie naraz. Oczywiście wymiana parami,tzn.jak wymieniasz np.4-kę z lewej strony to z prawej też,nawet jeśli jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że parami to ja wiem. a gdzie ty kupywałeś????? bo mi tłucze i auto lata po całej drodze. jak wpadnie w jakies nierównosci to zarzuca mi tyłem. amory już wymienione. teraz gumy mi zostały. a możliwe jest ze jak są wywalona gumy na moście to będzie mi rzucało autem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tanie części i masz po drodze, to zobacz na ul.Hubską na przeciwko komendy drogówki - tam jest plac z warsztatami różnej maści (btw. większość to partacze którzy mają pojecie tylko o naprawianiu favoritek), ale w lewym rogu placu jest sklep z częściami i przynajmniej jakiś czas temu mieli tam ceny bardzo konkurencyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka <bmw_2> . Ja miałem u siebie podobny problem. Auto po dziurach latało na boki a po koleinach zachowywało sie jak bym miałco najmniej poodkrecane sruby w tylnych kołach (a juz nie wspomne co sie dzialo na koleinach po deszczu. Dodam ze jezdze na oponach 215/45/17. Zmieniłem tylko tuleje aluminiowo/gumową (na Twoim rysunku jest to numer 1,koszt 2szt ok 90zł) i uwierz mi ze wszystko wróciło do normy,auto wreszcie jezdzi normalnie. Z Tym ze dodam zeby ją wymienic to musisz zdemontowac cały wachacz bo musisz ja wprasowac na prasie. A jesli chodzi o demontarz wachacza to nie jest to tak prosta sprawa. Musisz zdemontowac całe tarcze,zaciski,rozebrac szczeki od recznego,odkrecic od niego amorka,odkrecic przegub (jak nie masz do niego klucza to koszt 35zł.) ,odpiąc czujnik od zużycia klocków i czujnik od absu ( i tu kolejny problem,praktycznie każdy demontaż tego czujnika kończy sie jego uszkodzeniem,koszt nowego to ok 80zł sztuka) .Sruby mocujace przednia czesc wachacza sa wkrecone do ramy wiec polecam odkrecanie ich pneumatem bo mi dwie z nich sie ukreciły i zostały w srodku,skonczylo sie koniecznoscia ich wyciecia i wspawania nowych tulei gwintowanych. Wiec warto przemyslec czy nie zlecic całosci panom z DOBREGO warsztatu samochodowego. Ale jak sie zdecydujesz sam to pomału tez jakos to zwalczysz. POWODZONKA <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tylko tuleje aluminiowo/gumową (na Twoim rysunku jest to numer 1,koszt 2szt ok 90zł)

jak je kupowałem te w wyżej wymienionym sklepie kosztowały bodajże 60 albo 60 kilka zł... i nie badziewie jakieś tylko lemfordera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka ja mam taki sam problem jak ty opisałeś. identycznie. jak popadało i jechałem z łodzi po tych koleinach to jechałem 50km/h

[ Dodano: 1 Listopad 08, 10:56 ]

co o tym myślicie???

http://moto.allegro.pl/item453849893_tuleja_tuleje_bmw_e36_e46_e83_tyl_komplet_meyle.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie poradził jakiegos fachowca, z tego co pamietam to ta tuleja widoczna na głównym zdjeciu tzw. "wahliwa" to jest koszt ok 100zł wiec 155zl za komplet to chyba troche mało. Proponuje podjechac do dobrego sklepu i porównac ceny. Aha,do KRI$$a ,jak dalem 45 za sztuke a nie 60 to wcale nie znaczy ze kupiłem "badziewie" ,moze Ty po prostu przepłaciłeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przepłaciłem, skoro można kupić na allegro pewnie i za 15 zł... tylko tulejki są takimi elementami które się zużywają stosunkowo szybko, zwłaszcza na naszych wspaniałych polskich drogach... także ja wole kupić element firmy której jakość jest wysoka i nie będę musiał jeździć 4 razy w roku na wymianę, bo koniec końców 2 razy więcej zapłacę za robociznę... także jeśli udało Ci się kupić w takiej cenie tuleje jakiejś normalnej firmy: meyle, lemfordera/bode, czy febi to gratuluje - kupiłeś taniej niż ja rok temu... jeśli natomiast kupiłeś jakiejś innej "renomowanej firmy", to nie pozostaje mi nic innego, tylko życzyć długiego okresu eksploatacji :wink: po prostu tutaj nie ma co oszczędzać na jakości, bo chytry 2 razy traci... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem te tuleje nr.1 właśnie z powodu pływania tyłu samochodu. Nie demontowałem wachaczy,zrobiłem to na aucie. Jestem mechanikiem i wymieniałem to jeszcze w Polsce jak pracowałem w warsztacie,więc miałem sporo narzędzi do dyspozycji i podnośnik najazdowy-bardzo przydatna sprawa. Dobre tuleje kosztują 50-70zł, tak jak pisałem kupiłem FEBI po 50zł szt.,to sprawdzona przeze mnie firma. P.S.miałem rabat ok.10zł za szt.,bo w sklepie gdzie kupowaliśmy mnóstwo części. Jeśli nie będziesz zdejmował wachacza to potrzebujesz pomocy drugiej osoby,a w jednym momencie może nawet 3-ciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...