Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


swap e36 328 problem


ralfsc

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

jestem w trakcie wykonywania swapa mojej ukochanje e36wkladam m52 328 problem polega na tym że wszystko już wrzucone instalacja przerobiona i autko odpala jeździ ale tylko w trybie awaryjnym :evil: bo konczy sie krecic przy 5-5,5tys obrotow.

problem polega na tym że jak podlącze przeplywke auto gasnie kupielm druga uzywke i znowu to samo. pytanie czy ktos przerabial taki temat ?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem ostatnio na kompie :roll: pokazała się przepływka czekam teraz na kolejną i wtedy znowu komp wyskoczył jeszcze czujnik prędkości (w liczniku) zminiłem licznik ale efekt mizerny nawet myślałem żeby konsultacje przeprowadzić z jakimś magikiem od bmw-swap no ale gdzie takiego znajde :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik mam razem z skrzynia i caloscia z dawcy takze nie latal na automacie co do wiazki silnika jest orginalna tyle ze z angola wiec jest wydluzona by komputerek mogl trafic na swoje europejskie miejsce, wiazka z samochodu jest z 320 ale tu nie ma duzych roznic takze zostala dostosowana robione wszystko u goscia co niby ma pojecie i dla niego to nie pierwszyzna :wink: i tak sie zastanawiam czy takie akcje moga byc zwiazane z przeplywka ehhh bo takie jest jego zdanie :evil: czy mam z autkiem wrocic do niego zeby wszytsko jeszcze raz sprawdził chyba że ktoś jest z okolic sosnowca i ma 328 na siemensie 5wk9 to bylbym wdzieczny za konsultacje z jego przeplywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
silnik mam razem z skrzynia i caloscia z dawcy takze nie latal na automacie co do wiazki silnika jest orginalna tyle ze z angola wiec jest wydluzona by komputerek mogl trafic na swoje europejskie miejsce, wiazka z samochodu jest z 320 ale tu nie ma duzych roznic takze zostala dostosowana robione wszystko u goscia co niby ma pojecie i dla niego to nie pierwszyzna :wink: i tak sie zastanawiam czy takie akcje moga byc zwiazane z przeplywka ehhh bo takie jest jego zdanie :evil: czy mam z autkiem wrocic do niego zeby wszytsko jeszcze raz sprawdził chyba że ktoś jest z okolic sosnowca i ma 328 na siemensie 5wk9 to bylbym wdzieczny za konsultacje z jego przeplywka

czy jest tam kontrola trakcji ?

czy wymieniałeś również wydech z OBIEMA sondami lambda ?

p.s. błąd przepływki, nawet jej całkowite odpięcie (nawet gdy silnik pracuje) nie powinno go zdusić i nie powinno włączać trybu awaryjnego

jest jeszcze jeden sposób, żeby sprawdzić czy to na pewno przepływka

1- zgaś silnik, wyciągnij kluczyk ;)

2- odepnij przepływkę

3- zapal - błędu nie powinno być, powinien jedynie źle dawkować paliwo (czytaj będzie działać jak super power chip z allegro oszukujący przepływkę), jedyny tego efekt będzie taki, że będzie ci się wydawało, że auto jest mocniejsze

jeśli nadal będzie chodził w trybie awaryjnym - TO NIE PRZEPŁYWKA!

u mnie z odpiętą chodzi jak gdyby nigdy nic, jeśli odepniesz ją na zgaszonym silniku i zapalisz potem, nie wywala błędu

u mnie tryb awaryjny powodowały problemy z ABS/ASC do końca nie wiem które temu winne było, ale wszystko wskazuje na czujnik abs w prawym przednim kole, po jego wymianie wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

autko odebrałem od elektronika i wkreca sie juz do samego konca wiec jest super, ale zeby nie bylo zbyt pieknie teraz potrafi zgasnac na wolnych obrotach np:. przy dojezdzaniu do swiatel gdy juz wcisne sprzeglo zatrzymujac autko potrafi zgasnac :evil: podobno czujnik predkosci wychodzi na kompie wiec prawdopodobnie musze zmienic zegary na 2.8 bo w moich z 2.0 czujnik niby jest analogowy wiec chyba bede musial kupic zegary i wyeliminowac ta mozliwosc ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...