Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e36 m50b20 problem z obrotami


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś od brata e36, autko super oprócz 1 rzeczy: mianowicie gdy silnik się rozgrzeje co jakiś czas spadają mu obroty(p. filmik) na moment, dalej wracają do stanu jak powinno być....

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7175055962385590417&hl=pl

Silnik m50b20 bez vanosa. Niedawno wymieniony olej i filtry oleju i powietrza(filtra paliwa sam nie mógł wymienić i być może jutro pojadę na zmianę, ale wątpię że to to)... Nowe świece NKG, auto bez gazu. "Fala" występuje tylko na ciepłym silniku.

Wie ktoś co to jest? Czy podłączenie pod kompa coś pokaże co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś od brata e36, autko super oprócz 1 rzeczy: mianowicie gdy silnik się rozgrzeje co jakiś czas spadają mu obroty(p. filmik) na moment, dalej wracają do stanu jak powinno być....

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7175055962385590417&hl=pl

Silnik m50b20 bez vanosa. Niedawno wymieniony olej i filtry oleju i powietrza(filtra paliwa sam nie mógł wymienić i być może jutro pojadę na zmianę, ale wątpię że to to)... Nowe świece NKG, auto bez gazu. "Fala" występuje tylko na ciepłym silniku.

Wie ktoś co to jest? Czy podłączenie pod kompa coś pokaże co jest nie tak?

przerabiałem to u siebie, silnik z vanosem co prawda ale...

1- pompa paliwa daje za małe ciśnienie / przerywa

2- silniczek krokowy wariuje - przeczyść (jest z tyłu pod kolektorem)

3- sprawdź węże od ciśnienia i podciśnienia

4- u mnie przyczyną okazały się wtryski które... sikały jak ja po 5 browarach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węże i okolice przepływki są ok - czy sam przepływomierz to nie wiem, ale po odłączeniu zaczynają falować obroty w ogóle tak więc chyba jest sprawny; byłem dziś na komputerze i nic nie wykazało - mechanik stwierdził na 99% że to krokowy, tyle że dojście do niego jest super :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...