Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki to silnik??? Pomocy...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy, od kilku miesiecy jestem posiadaczem BMW E30 Kombi. Koles od ktorego kupowalem twierdzil ze zrobil swap silnika z m20b20 na m20b25. W dowodzie mam wbite ze jest to 320 (m20b20). I nie wiem jaki w koncu mam silnik :twisted: Kolektor ssacy jest od silnika m20b20, na glowicy wybite jest 2,5 czyli m20b25. Jak jeszcze moge sprawdzic jaki mam silnik?? Prosze o pomoc.

Tutaj jest fotka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/273f42debf3fa6a3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na głowicy ma wybite 2,5 albo 2,5/2,7 to na 100 % to 2500 cmm , a jeżeli nie ma nic , albo jest 2,7 to może to być albo eta ( 2,7 ) albo 2,0 , nie mozna było dopasować głowic z 2,0 do 2,5 , tłoki waliły by w zawory , no chyba że ktoś zastosował płaskie tłoki od diesla ... ale za duzo roboty , ale wtedy to czułbyś moc ... i to sporą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie setke w 8 sekund napewno. na glowicy miedzy 1 a 2 swieca jest takie koleczko i tam wybite jest jak byk 2,5. Wiec glowica jest od 2,5 litra. A jakie sa objawy tego ze przeplywka jest od 2 litrowego silnika??? Moze slabiej "ciagnac" i przerywac na niskich obrotach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezdze i nie wiem co jest pod maska. Bo kolektor ssacy jest napewno od 2 litrowego silnika, przeplywka jest od 2 litrowego poniewaz jej numer konczy sie na 83, na glowicy jest wybite 2,5. Numery silnika znajdujace sie po lewej stronie od lapy mocujacej silnik od strony kierowcy sa takie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e38bcd7faa319f6.html

Czy teraz mozna okreslic jaki to silnik????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że ktoś zastosował płaskie tłoki od diesla ... ale za duzo roboty , ale wtedy to czułbyś moc ... i to sporą .

moglbys rozwinac mysl...........

głowica z od 2,0 ma bardzo małą komorę spalania ( w silniku m20 ) , ale głowica od 2,0 pasuje tylko do silnika 2,0 albo Ety ale tej zwykłej , a tak ogólnie to chodzi oto że tłoki w 2,0 oraz w starej ecie są płaskie dzięki czemu głowica mozna spokojnie załozyć głowicę od 2,0 do ety , zwiekszy się dość sporo Cisnienie :)

natomiast w silnikach 2,5 oraz super eta tłoki są wypukłe , co powoduje że lekko wystają poza obrzeża tulei , jakby zastosował głowice do super ety albo od 2,5 to niestety zawory waliłby o tłoki , ale jest jeszcze jedna opcja :) wał od diesla , tylko nie pamiętam czy od 2,4 czy od 2,5 ( róznica jest na panewkach bodajże - ilość zamków i po której stronie się znajdują ....) do tego płaskie tłoki i można już załozyć głowicę od 2,0 ... a i jeszcze średnica dolotu oraz wydechu , chodzi o kolektory , jest tam też pewnie ograniczenie , otwór w głowicy 2,0 dolotu i wydechu jest mniejszy , trzeba go odpowiednio rozwiercić oraz dopracować do większych kolektorów od 2,5 - ale to nie duża róznica 2 mm albo 3 , ale to już jakieś % mocy jest ... to takie małe sprostowanie ....

[ Dodano: 3 Listopad 08, 22:20 ]

No jezdze i nie wiem co jest pod maska. Bo kolektor ssacy jest napewno od 2 litrowego silnika, przeplywka jest od 2 litrowego poniewaz jej numer konczy sie na 83, na glowicy jest wybite 2,5. Numery silnika znajdujace sie po lewej stronie od lapy mocujacej silnik od strony kierowcy sa takie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e38bcd7faa319f6.html

Czy teraz mozna okreslic jaki to silnik????

to nie tak powinno wyglądać , powinno być pomiędzy 1 a 2 cylindrem , tzn na głowicy pomiędzy 1 a drugą fajką od świecy ... no gdzieś w tym miejscu , i wybite w kółku 2,5/2,7 to wtedy na 99% albo 2,5 albo super eta .

ja mam przepływkę od 2,0 i nie czuć róznicy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...