Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z przerejstrowaniem POMOCY


baryPL

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM co się stanie jeżeli nie przerejstrowałem samochodu w ciągu 30 dni od daty zakupu :?: Czy to prawda że już go nie zarejstruje :?: Nie mogłem przerejstrować samochodu ponieważ jedna z umów była fakturą kopią i muszę odnaleźć pierwszego właściciela auta i odebrać orginał niestety nie zdążę w ciągu 5 tydni które mi zostały , Co robić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o braku możliwości zarejestrowania po upływie 30 dni od daty zakupu pierwsze słyszę... natomiast jestem prawie pewien, że mogą Ci wlepić jakąś karę - ale jakiej wysokości i jak efektywnie to egzekwują, niestety nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM co się stanie jeżeli nie przerejstrowałem samochodu w ciągu 30 dni od daty zakupu

Nic sie nie stanie , nawet jesli nie przerejestrujesz auta w rok od kupna :wink:

Istotne jest tylko zebys miał wazny przegląd + wazna polise przepisana na Ciebie :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM co się stanie jeżeli nie przerejstrowałem samochodu w ciągu 30 dni od daty zakupu

Nic sie nie stanie , nawet jesli nie przerejestrujesz auta w rok od kupna :wink:

Istotne jest tylko zebys miał wazny przegląd + wazna polise przepisana na Ciebie :drunk:

dokladnie tak jak mowi Mordulec....wedlug przepisów mamy przerejestrowac auto w ciagu 30dni ale za nie dostosowanie sie do tego przepisu nie ma w kodeksie karnym zadnych sankcji...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, że o 30 dniach na przerejestrowanie, pierwsze słyszę. Może i tak jest ale, jak koledzy powyżej napisali, nie ma za to żadnych sankcji. Ja swoje autko przerejestrowałem prawie 2 mies. po dacie zakupu (tak wyszło ;) )

Jedynie słyszałem o 5 dniach, od wprowadzenia auta na teren kraju, na zgłoszenie go w Izbie Celnej. Ale tego też nikt nie jest teraz w stanie sprawdzić i zawsze można powiedzieć, że auto wjechało "przedwczoraj" :P To tak na marginesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest obowiazek zgloszenia kazdej zmiany w dowodzie rejestracyjnym w ciagu 30 dni i na kazdym dowodzie jest to napisane. Sankcje sa ze moga ukarac kara do 1000zl.

Ale jak mi powiedziala pani w urzedzie jak rejestrowalem auto po 13 miecha " my tego nie robimy bo za duzo z tym papierkowej roboty ani nam sie nie chce :D "

Takze spokojnie <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baryPL, ja tak wlasnie kupilem auto i w piatek to przerabialem.w urzedzie skarbowym, urzedzie rejestracyjnym i ubezpieczalni potrzbują wszytskie umowy zawierane pomiedzy nimi (jezeli ktos inny sprzedawal auto a kto inny jest w dowodzie). ja na szczescie dostalem z autem wszystkie umowy poprzednich wlascicieli i problemu nie bylo. musi byc zachowana chronologia. w urzedzie oni ''przepiszą'' w Twoim wypadku auto z 2giego wlasciciela na 3ciego i odrazu z 3ciego na Ciebie. nie moze byc tak ze w papierach jest 2gi wlasciciel i odrazu Ty. muszą wpisac w papiery tego 3ciego :)

w skarbowce ma sie na oplacenie podatku 14dni (zalezy co sie na umowie wpisze :P ) i tam kare mogą dać za zwłokę

w urzedzie miejskim (rejestracja pojazdow) jest 30dni - co do kar to nic mi nie wiadomo

OC - mozna jezdzic na OC poprzedniego wlasciciela (jezeli jeszcze nie wygaslo) ale trzeba je przepisac na siebie. wtedy wypisuje sie ANEKS. ja mam jeszcze do lutego OC od poprzedniego wlasciciela :)

a co do sprzedazy auta. mozna auto sprzedac przed upływem 6 miesiecy ale na umowie musi byc nizsza kwota bo jezeli bedzie wyzsza to bedzie trzeba zaplacic podatek. tym sposobem sprzedajacy mi BMW bedzie musial zaplacic do urzedu jakas kwote bo auto ''kupil'' (na umowie) 5 miesiecy temu za 1000zł a sprzedal mi za 2000zł (kwota podana na umowie). i teraz od tej róznicy, czyli 1000zł zaplaci podatek :D

pozdrawiam i mam nadzieje ze doradzilem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM co się stanie jeżeli nie przerejstrowałem samochodu w ciągu 30 dni od daty zakupu :?: Czy to prawda że już go nie zarejstruje :?: Nie mogłem przerejstrować samochodu ponieważ jedna z umów była fakturą kopią i muszę odnaleźć pierwszego właściciela auta i odebrać orginał niestety nie zdążę w ciągu 5 tydni które mi zostały , Co robić :?:

hahahahahaha... kto ci takich głupot naopowiadał ? :) ja standardowo spóźniam się ze wszystkim, łącznie z przeglądem i ubezpieczeniem... i jakoś nigdy nic nie stało się takiego złego... a z zarejestrowaniem że się nie da - bzdura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolegę który nie przerejestrował auta od roku :)

I dalej się chyba nie spieszy z tym (jak i nie martwi :P )

jedynie co wiem to ten podatek 2% (14 dni ma się na to) ja się prawie 2 miechy spóźniłem i dostałem kare... odsetki 9pln :D

Musiałem tylko napisać list do "szefa" skarbówki o treści:

"... nie mogłem tego zrobić w ciągu 14 dni ponieważ byłem za granicą..."

Na razie jest cisza i tfu tfu tak chyba zostanie :)

jeśli czegoś nie wiesz to zadzwoń na info skarbówki i popytaj się o wszystko (najlepiej podejść do nich)

pozdro

ps. Satan dobrze to napisał więc nie martw się na wyrost <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...