Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Blokowanie Visca . Co daje ? i jak ?


Rekomendowane odpowiedzi

Obilo mi sie cos kiedys o uszy o blokowaniu visca w celu jesli sie nie myle zwiekszenia mocy nie wiem czy jest to prawda czy mit moze zwiekszenie mocy pomylilo mi sie z inna zaleta tego blokowania ale tez slyszalem kiedys ze zblokowanie pwoduje niszczenie pompy wody. Prosze o informacje jakie sa zalety blokowania co one daja jesli cos wogole daja i ewentualnie jak zblokowac visco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokowanie viskozy w celu zwiększenia mocy :?: :shock: coś pomyliłeś chyba :mrgreen:

jak zablokujesz visco ( niektórzy to robią wkręcając śróbę w visco ) to moc spadnie bo stale będzie duże obciążenie silnika, słyszłem tez że pompa wody szybciej padnie ale dlaczego to nie wiem :?

a po cholerę chcesz blokować :evil: żeby w zimie niedogrzany silnik mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych zalet.

Są wady: nie dogrzany silnik (większe zurzycie paliwa)

Szybsze zużycie pompy wodnej (większe obciążenie)

Głośna praca silnika ( wytważa opór powietrza)

Kiedyś próbowałem zablokować visco udało się.

Szybko zrezygnowałem, wykonywałem manewr wyprzedzania obroty były powyrzej 5000tyś wciągneło coś od spodu. Poszło śmigło, osłona chłodnicy a w maskę wbiły się kawałki śmigła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk rajdowego ciągnika hehehe :mrgreen: Ja mam takie zapytanie dotyczące niekoniecznie BMW ale ogólnie motoryzacji :wink: w wężach od komory zaworów zbiera się woda i taki ,,majonez'' to jest naturalne czy coś jest nie tak :?: z góry dizęki za odpowiedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli woda dostaje się do oleju.

Musisz zauważyć ile ubytku jest, prawdopodobnie uszczelka przeszła, w jakim to samochodzie.

daewoo 1.6 16zaworowy.. fakt, drobne ubytki w płynie chłodzącym są... trzeba bedzie to zweryfikować :| a ta ciapka koloru majonezu skąd :?: :roll: a tak na boku, jak kto potrzebuje gumowych węży to walić na gg postaram sie pomóc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w wężach nie pochodzi wcale z układu chłodzenia, tylko z powietrza. Ponieważ silnik się grzeje a powietrze zawsze zawiera wilgoć, to ta wilgoć sie skrapla w tych przewodach. I w polączeniu tej wilgoci z olejem powstaje śmietana albo jak kto woli, majonez.

Nie ma się czym przejmować i jeździc dalej. Ilość tej śmietany i jej pojawienie sie lub nie, zależy od szczelności układu dolotowego, kondycji silnika i pewnie jeszcze od innych rzeczy.

Jesli śmietana pojawi się nagle i w duzych ilościach i pojawi sie na bagnecie od oleju lub w zbiorniczku wyrównawczym układu chłodzenia, to puściła uszczelka pod głowicą.

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robimy klutnie na temat w ktorych kwestiach mozna poprawiac a w ktorych nie?? Bo ciekawy jestem co byscie poprawili / zmienili.

Ja jedyne jakie zastrzezenie mam to polozenie zbiorika paliwa w e28 :)

hehe , no w e30 tez kiepsko ten zbiornik wcisneli pol tylu trzeba rozebrac zeby sie tam dostac :mrgreen:

Ale tak to poza zwiekszaniem mocy , nic bym nie usprawnial chyba ;>

Moj ojciec jedynie steka ze w E38 brzydko mowiac "pojeba** debil" wymyslil to zawieszenie

i nie chce mu sie nic robic samemu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec jedynie steka ze w E38 brzydko mowiac "pojeba** debil" wymyslil to zawieszenie

i nie chce mu sie nic robic samemu

_________________

faktycznie w e 38 twojego struszka (Pana Darka he he) zawieszka z tyłu odeszła na tamten świat,ale najwazniejsze jest to ze koła sie krecą...i to jak sie kreca Pozdro kondzik

hehe no kreca sie kreca ;) , a teraz od kilku dni buuja sie moja e30 kombiakem . Stwierdzil ze sobie kupi taka sama dla zabawy na weekendy :mrgreen:

Niech kupi , jak mi sie cos spsuje bede wiedzial gdzie szukac nowych gratow do podmianki :P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...