Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Silnik ? Branie Oleju ? Doktor ?


Rekomendowane odpowiedzi

Moge prosic o zdanie na temat dolewania "doktora" oraz innych specyfikow innych firm do silnika ktore maja niby za zadanie zminimalizowac "pobieranie" oleju przez silnik bądz zmniejszenie dymienia z wydechu tzw. błękitu :) rozne sa opinie ale moze wy wiecie jak BMW sie zachowuje po tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy, ale to przenigdy nie lej doctora - jak chcesz pojeździć trochę autem to zrób jak chcesz sprzedawać, to też tego nie rób bo to jawne oszustwo(i przyszłego nabywcy i siebie, bo doctor działa na krótką metę, a robi syf w silniku jeszcze większy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta kontrolka to sprawdz czy przewody od alternatora nie maja przebicia. Moze mokre sa albo sam alternator. A ceramizer wlej tylko dobrej firmy (nie oszczedzaj kasy rzedu 25zl) i taka dawke jak sie zaleca. Nie mniej i nie wiecej. Ja w holandii jestem i takie rzeczy sa tu powszechnie uzywane. Na kazdej stacji benzynowej kupisz jakies dodatki do paliwa ktore czyszcza gazniki, wtryski i Bog wie co jeszcze czynia... Tak samo doktory i tego typu podobne dziwadelka sa wszedzie i ludziska to kupuja leja do aut jak cos sie dzieje niedobrego tak samo jak czlowieka boli leb to od gozdzikowej tablete lyknie. Pozniej Polak przyjedzie kupi tutaj auto i zastanawia sie czy lac ceramizer... kiedy to auto juz litry tego mialo w silniku. Moim zdaniem jak bierze ci olej a nie chcesz sie wytracac to ceramizer jest najlepszym rozwiazaniem. Napewno niczego ci nie pogorszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mysle nad małym remontem bo mam do wymiany pasek rozrzadu swoje przejechał.. sprzeglo ( spalone podczas smarzenia kapci i to branie oleju :/ tylko dlaczego nie chce dymic.. ) ja juz gdzies pisałem bierze mi dosc duzo oleju.. niemierzylem ale co 2-3 tyg doleje pol litra.. zalezy ile przejade KM i nie dymi.. tzn przy odpaleniu delikatnie taki dymek nie widoczny i potem nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...