Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


ile pali e36 1,6


kebi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Ja mam 1,6 (sedan) i sekwencja, na mieście pali mi za ok 24PLNy- tankuje tylko na ORLENie.

Ale oponki tez mam nie małe 225 przód, 245 tył- a nogę nam " średnią'.

Na A4 bujam się często i przy 190km ekonomizer pokazuje mi ok 12L- więc źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dokonałem niemożliwego a propo spalania na trasie...

Przy silniku 2.5 (PB) spalanie na trasie 6,5l - dane komp :D , ale na tej samej trasie tylko jak jechałem "w traperach" spaliło mi 16l ;)

Tak więc kebi, ciężko jest napisać ile pali jaki silnik. To zależy od kierowcy...

Nie wspomnę, że temat rzeka i nie jeden taki jest już na forum.

No i cytat wieku :D :

2.8 pali tyle co 2.5 ktore spala tyle co 2.0 którego spalanie jest zbliżone do spalania 1.6 :lol:

hehee bmw_beer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cytat wieku :D :

2.8 pali tyle co 2.5 ktore spala tyle co 2.0 którego spalanie jest zbliżone do spalania 1.6 :lol:

hehee bmw_beer

i racja tak samo jest jak ktos pisze ze chce kupic 1.8,"ktoś" odpisuje ze lepiej 2.0 bo pali minimalnie więcej a przyjemność z jazdy jest o wiele lepsza

to idac tym tropem mozna by rzec ze lepiej kupic 2.5 albo 2.8 albo po co się powstrzymywać odrazu kupic 750 i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dynamicznie i szybko jak 2.8
problem jest taki,że nigdy tak dynamicznie i szybko nie pojeździsz z motorem 1.6 jak z 2.8. A wkręcając 2.8 na maksymalne obroty na pewno spali więcej niż 1.6 z racji większej pojemności,mocy,a więc i zapotrzebowania na paliwo.
Ja ostatnio dokonałem niemożliwego a propo spalania na trasie...

Przy silniku 2.5 (PB) spalanie na trasie 6,5l

dlaczego niemożliwego? Jadąc z Norwegii do Ystad w Szwecji trzymałem praktycznie cały czas prędkość 120km/h,czasem mniej i na tej trasie spalanie wyszło 7.1l/100km przy motorze 2.0l. Dodam tylko,że było zimno,w Norwegii -10,w Szwecji -3. Rok temu jadąc przez Niemcy,Danię po autostradach - prędkość od 140-205km/h spaliła mi 7.5l/100km ale temp.na zewnątrz była 30 stopni C. Wszystko zależy od warunków i kierowcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYMECEKe36coupe, standardowa jazda 2.8 różni się od standardowej jazy 1.6 ? Trochę nie kumam... Chodzi ci chyba o przejechanie np. na czas 100km. Wiadomo 2.8 przejedzie to szybciej ze względu na moc i pojemność (jak i moment), ale też przez to spali więcej paliwa. Więc nie wiem czy 1,6 mu w tym dorówna (spalanie) ;)

E34-Patryk, pisząc że dokonałem niemożliwego chodziło mi że 2.5 pali jak 1.6 hehe ale te silniki (taki jak ja mam) naprawdę stosunkowo mało palą na trasie co jest powodem to radochy happy_bmw - ale miasto to już inna bajka <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodziło o taką standardową jazde 2.8 , którą silnik 1.6 może jeszcze osiągnać ale wkręcając go na wysokie obroty

Ale co mamy rozumiec jako standardowa jazda 2.8? :? 50km na godzine na piatce? jesli tak, to ok, nawet i maluchem pojedziesz jak standardowa jazda 328. Nie wiem za bardzo o co pytasz?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o dynamike jazdy. Każdy z tych silników został skonstruowany do innych standardów dynamiki jazdy , nie prędkości!! I teraz chodzi mi o to, że jak się chce dorównać silnikiem 1.6 , silnikowi 2.8 to wiadomo że trzeba go mocno kręcić i piłować , podczas gdy silnik 2.8 dzięki momemtowi obrotowemu i mocy przyspiesza lajtowo.

I wtedy spalanie mimo znacznej róznicy pojemności może sie zblizyć.

przynajmniej tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36 328 na 18 calowych felgach i oponach 225, z silnikiem podkreconym do 230KM spalal w miescie w granicach 14 litrow (przy normalnej jezdzie, nie katowany), ale przy tym bylo troche korkow. Na normalnych felgach i bez przerobek w silniku odejmij z 2 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
I teraz żeby silnik 1.6 dorównał kroku silnikowi 2.8 to trzeba tego 1.6 trzymać na wysokich obrotach i wtedy spalanie przekroczy 10 litrów.

... ale jak 1.6 ma dorównac kroku 2.8 ??

Chyba ze ten drugi (2.8) jedzie na pół gwizdka a (1.6) leci do odcinki co i tak moim

zdaniem jest kiepskim porównaniem ...

Na spalanie składa sie wiele czynników takich jak np: stan silnika , stan opon i ciśnienie

zapędy rajdowe kierowcy , specyfika drogi (miasto / trasa) ilość km pokonywanych

miedzy uruchomieniem a zgaszeniem silnika itd itp

Najlepiej przyjac srednio ze 1.6 pali w trasie od 7 do 10L /100km

A w miescie powiedzmy ze w okolicach 8-12L / 100km (zalezy jakie miasto i ile czasu

stoi w korku) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...