Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW 3 E36 2.0l 320i VANOS problemy z zapaleniem


Gość krzysio2706

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysio2706

Witam drogich kolegow.

Posiadam BMW 3 E36 2.0l 320i VANOS rocznik 93. Mam problem kiedy jest zimno czyli od ok 10stopni i w dol do minusowych temperatur samochod nie chce mi odpalic. Rozrusznik kreci ale nie chce zapalic. dopiero po jakis 10minutach zapala. Jak sie troche rozgrzeje. Im zimniej tym gorzej. Mam nowe cewki Beru, swiece Beru, filtr paliwowy nowy, przewody paliwowe czyszczone, bak odkurzany odkurzaczem. Silnik chodzi rowno. Mam takze wsadzony do niego komputer od 2,5litra bo oryginalny komp byl tylko do wyrzucenia(zalany woda). Jak jest powyzej 15stopni czyli jak cieplo to pali na dotyk. Czy komp od 2,5 moze powodowac nie odpalanie?? Na kompie od 2,5 podpinany byl pod kompa i wykazal ze grzalka sondy jest przepalona ale wymienilem sonde i dalej nie chce palic. POMOZCIE BO NIE WIEM ZA CO MAM SIE ZABRAC ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"BatonMW czujnik temperatury silnika rozumiem? Ale komp nic nie pokazal. "

zgadza sie bo ten czujnik powinieneś sprawdzic na zimnym silniku tzn. musiałbys zostawic auto u mechanika i niech zaraz rano sprawdzi wskazania bo moze juz pokazywac 40 st co bedzie skutkowało uboższa mieszanka a jak auto juz zapali i bedzie ciepłe to moze pokazywać prawidłową temperature silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podłącz sie jeszcze raz pod kompa jak już wymieniłeś sondę i zobacz,czy dalej Twój komp z 2.5l nie robi jakichś błędów. Tak wogóle to ja wymieniłem sonde bo była uszkodzona i okazało sie że nowa też jest padnięta. Kupiłem następną oryginał BOSCHA i dopiero zaczęło wszystko śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysio2706

Wczoraj pytalem sie kolegi co to moze byc. Kolega skladal kiedys silnik od zera i powiedzial mi:

"a moja diagnoza jest taka albo masz zle lub wypalone zawory i przez to nie ma kompresji lub poprostu ktos zajezdzil ci ten silnik i nie ma koprechy na cylindrze ".

Jak mi sie uda odpalic w co watpie to podjade do niego i mowil ze mi to zrobi i posprawdza kompresje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj krzysio2706... Problem nie tkwi w czujniku temperatury ani czymś takim... Z tego co słyszałem na pewnym forum to to ze jak masz silnik 2L a masz kompa od 2,5L to będzie maiła problemy i to prze różne..A dla czego??????? bardzo proste rozwiązanie!!!! jak wiadomo silniki 2Li2,5L to podobna konstrukcja tylko ze w rozmiarach się różnią,,,tak tez i jest z komputerem on ma inne wartości podania mieszanki paliwa i powietrza... ale ty masz kolektor dolotowy DO 2l tak jaki powinien być a 2,5l ma większy kolektor i więcej powietrza będzie brał... a twoja przepustnica z kolektorem jest za mała jak do 2,5L wiec musisz mieć kolektor od 2,5l i może nawet przepustnice ale tego ci nie powiem dokładnie... być może to jest powodem tego ze nie chce mruczeć auto!!! Sprawdź to może jednak sie uda,,,zaszkodzić ci nie zaszkodzi bo chyba nawet ci kilka komi przyrośnie jak tak zrobisz!!! podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysio2706

E34-Patryk ja go mam do ok 3 miesiecy jest to czysta benzyna. ALe cos odkrylem. Jak wymienie swiece to mi zapali!!! Kolega mowil mi ze nie przepala mi benzyny. CO do komputera to jest ustawiony do 2L. Dzisiaj jade sprawdzic kompresje. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysio2706

Sprawdzilem ta kompresje. 14barow na kazdym cylindrze wiec jest oki. Iskre mam potezna:D to narazie wszyscy rece rozkladaja i nie wiedza co jest przyczyna nieodpalania. Jedno jest pewne ze podaje za duzo paliwa na swiece i nie przepala, no i sie zalewaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysio2706

Co maja do tego wtryski. Jakbym mial wtryski w jakis sposob uszkodzone to mialbym problrm z odpalaniem niezaleznie od temperatury. Wydaje mi sie ze mam zle ustawiony ten komputer albo wogole mi go nie ustawil jak zakladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysio2706

Bylem na kompie z tym sterownikiem od 2,5. Komputer wogole nie pasuje do tego samochodu. Nie dalo sie go odczytac. Odczytywal wszystkie czujniki temp jakie mial -48 stopni ! ! ! Samochod caly czas na ssaniu mi chodzi i kopci dobre 15 na 100. Zamowilem sobie kompa o identycznych numerach od BMW E34. To ten sam silnik wiec bedzie pasowal. A tego co mi wcisnal te 2,5 to wysmieje i opiep.... bo robi z ludzi glupich. W poniedzialek pewnie przyjdzie komputer to podepne go i zobacze co i jak.

[ Dodano: 3 Grudzień 08, 20:14 ]

Witam drogich Kolegow. Dostalem kompa z identycznymi numerami do mojego samochodu ale zadnej poprawy. Nie pali jak jest zimno. Jutro Stawiam Samochod do mechanika. Niech on sie martwi

[ Dodano: 13 Styczeń 09, 17:22 ]

Witam Drogich kolegow.

Do dzisiaj nie zrobilem samochodu ale dowiedzialem sie ze jak jest ponizej 5 stopni to nie ma iskry. Z elektrykiem samochodowym wyciagnelismy czujnik polozenia walka rozrzadu. Przykladajac metal do czujnika czujnik raz sie zalaczal a raz nie. Czy to Moze byc ten czujnik??

[ Dodano: 24 Luty 09, 14:40 ]

Witam.

Moja Bunia do dzisiaj nie jezdzi. Mialo ja z 7 mechanikow i kazdy mowi ze nie umie jej zrobic. Ostatnio jednak cos zauwazylem. Moj silnik to M50. Sterownik mam do silnika M50 ale wiazka sterowania silnikiem mam od M52. CZY TO MOZE BYC POWOD MOJEGO PROBLEMU ? ? ?

PROSZE O JAKAS ODPOWIEDZ BO SAM JESTEM CIEKAW CO INNI O TYM MYSLA. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...