Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z ogrzewaniem


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie kolegów z forum mam małe pytanko co moze by przyczyna ze jak w mojej e320 vanos silnik jest odpalony i juz dawno temperatura pokazuje normalnie czyli wskazówka jest w pionie to i tak powietrze w kabinie nie leci ciepłe dopiero jak jest samochód jest w ruchu to jest oki troszke mnie to drazni bo idzie zmarznąc w korku np.;. czy to normalne???czy ciepłe powietrze powinno leciec cały czas??i mam jeszcze problem z panelem ogrzewania chyba to jego wina ze nie mozna właczyc ogrzewania troszke na szybe i troszke na twarz tylko odrazu sie przełacza albo na to albo na to..prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e34 tez :D w myśl zasady chłodny umysł cieple nogi :) niby ma poprawiac koncentracje ;)

oj to zależy , miałem wcześniejsze e34 z zwykłym dwustrefowym nawiewem to z środkowej kratki szło zimne powietrze .. Obecnie mam z klimą i ze śrtodkowej kratki leci ciepło :D to zalezy , jaki typ dmuchawy ... jest bodajże 3 rodzaje ... bosh , siemens , i coś na b ... nie pamiętam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo. Można podzielić nogi trochę,szyba trochę,ale szyba trochę,twarz trochę nie. Wg,mnie właśnie dlatego że na twarz idzie zimne. W prawo jak przekręcasz regulację to od razu wskakuje na twarz i do tego zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i tak się zastanawiam, czy ja mam jakieś inne auto? mam e36 z klimą i też miałem takie dziwadła jak moi przedmówcy. dałem do dobrego magika i... Jak ustawisz ciepłe na szybę i nogi - to dmucha ciepłym tylko na szybę i nogi oraz na boki na boczne szyby. jak ustawisz zimne- to tak jak poprzednio - zimne na szybę i nogi oraz na boki. środkowe nawiewy są sterowane oddzielnie, pokrętłem pod środkowym nawiewem. on daje ciepłe lub zimne powietrze na środkowe nawiewy ( na kierowcę i pasażera). mogę ustawić tak, że na szybę i nogi wali ciepło, a na głowę kierowcy i pasażera zimno. można też puścić ciepłe na głowę - jak sobie stryjenka życzy. można też na nogi i szybę puścić zimne a na głowę ciepłe. do woli. mozna też na nogi i szybę puścić ciepłe i na środkowym kółku też puścić ciepłe, a klimę nastawić na odpowiednią temperaturę i ... tylko jechać i upajać się jazdą. automatyka pilnuje, aby w całym autku była temperaturka jaką się chce.

pozdrawiam. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak normalnie autko sie porusza to leci ciepłe powietrze z kazdej kratki a nie wiecie jaka moze byc przyczyna tego ze nie moge ustawic podzielonego ciepła??np.troszke na twarz i troszke na szybe tylko odrazu mi sie przełaczy na to lub na to..wkurza mnie to

sorki Panowie. zapomniałem dodać, że pod środkową kratką mam pokrętło od otwarcia i zamkniecia kratki oraz dodatkowe pokrętło ciepło - zimno. i tym właśnie pokrętłem reguluję sobie jakie powietrze chcę mieć na środkowych nawiewach. Dziś sprawdzałem w instrukcji i zobaczyłem, że nie wszystkie modele miały te środkowe pokrętło od ogrzewania lub chłodzenia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...