Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Navi LG N10E


misiek666

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego modelu nawigacji można wgrać bazę fotoradarów (ponad 21 tyś sztuk) na terenie Europy (w tym Polska). Nie wiem czy ta receptura ma zastosowanie to innych nawigacji, więc jeżeli ktoś to zrobi, zrobi to na własną odpowiedzialność:

- podłączmy sprzęt do komputera przy pomocy kabla USB

- kasujemy plik SpeedcamUpdates.spud z folderu LGE-LGENavi-POI-speedcam (dobrze jest ten plik gdzieś sobie zapisać, bo nie wiadomo czy kiedyś się nie przyda)

- odłączamy kabel od nawigacji, czekamy aż nawigacja się włączy

- podłączamy kabelek ponownie

- ściągamy, a następnie wgrywamy plik http://www.navipoi.eu/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=27 do folderu LGE-LGENavi-POI-speedcam

- odłączmy kabel od nawigacji...i wszystko

...może tutaj będą do innych typów/marek nawigacji:

http://www.navipoi.eu/modules.php?name=Downloads

znalazłem w necie coś takiego:

"Już wkrótce wszyscy kierowcy, którzy posiadają w swoich samochodach nawigację GPS będą musieli posiadać przy sobie certyfikat potwierdzający jej legalność. Komenda Główna Policji już zapowiedziała wzmożone kontrole na drogach. Dla przypomnienia warto dodać, że za posługiwanie się piracką kopią mapy w samochodzie grozi do pięciu lat więzienia.

Funkcjonariusze policji już od dłuższego czasu przechodzą regularne szkolenia z zakresu ochrony praw autorskich - informuje Komenda Główna Policji. Kontrola legalności GPS będzie przeprowadzana na drogach w całym kraju. W akcji poza policją uczestniczy służba celna i inspektorat transportu drogowego.

Kierowcy muszą brać pod uwagę, że podczas rutynowej kontroli może być także zakwestionowana legalność oprogramowania GPS. Sprzęt zostaje wówczas odebrany kierowcy za pokwitowaniem, zabezpieczony i poddany ocenie biegłych. Wybierając się w podróż, radzę zabrać ze sobą dokumentacje sprzedaży programu wraz z certyfikatem" - mówi Joanna Kącka, podinspektor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kierowcy coraz chętniej korzystają z nawigacji GPS - niestety nie wszyscy wybierają do tego legalne oprogramowanie. Jak przewidują prawnicy, sprawy o korzystanie z "piratów" wkrótce wzrosną.

"Obawiać się mogą jedynie kierowcy, którzy posiadają automapy nielegalnie ściągnięte z Internetu. Przecież zabranie do samochodu karteczki z potwierdzeniem oryginalności produktu nie stanowi większego problemu, więc uczciwi kierowcy nie mają się czego obawiać" - mówi prawnik Adam Jaskóła.

Jak dodaje Jaskóła, operacja policji nie jest skierowana przeciwko kierowcom. Głównym celem są osoby handlujące automapami bez licencji producenta. Na terenie Łodzi z tego powodu już zatrzymano dwie osoby."

...tak nawiasem dla mnie to totalna bzdura; ...kurcze ja jestem "nielegalny",: pomimo zakupu navi w sklepie nie mam żadnej licencji, mam jedynie dwie płyty z mapami (LG A-series i B-series) no i na pudle pisze Tele Atalas Maps...no cóż trzeba będzie wozić pudełko, płyty, rachunek...ale dotyczy to wg mnie mapy, a nie bazy fotoradarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do komentarza pod artykuł o nawigacji to zgadzam sie z toba w 100%. jest to glupota jaką tylko i wyłacznie polacy moga wymyslec. Mieszkam za granica i tutaj o czyms takim nikt nawet nie slyszal i nawet nikt nie wychodzi z propozycja zeby wozic jakies licencje ze soba urzywajac nawigacji. Ludzie tych rzadzacych smiechem by zabili. jeszcze troche to w polsce bedziesz musial wozic rachunek ze sklepu ze buty ktore masz na sobie tez sa kupione a mie kradzione. Dla mnie panowie OBŁED uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiesz na drodze misiaki to wątpię, aby byli zadowoleni z tego przepisu, to wymysł Panów z samej góry...a ja nie zamierzam jeździć z żadnymi papierami ponadto co wymagane jest przez Prawo o Ruchu Drogowym...i życzę powodzenie przy ewentualnej kontroli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ja mam navi w komórce,a mapę też mam z neta ściągniętą,to zabiorą mi komórkę,żeby ją zbadać? I jak do domu trafię? A na komórce mam jeszcze mnóstwo muzyki i filmy,wszystko nielegalnie z neta ściągnięte,więc co najmniej 15 lat mi grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ja mam navi w komórce,a mapę też mam z neta ściągniętą,to zabiorą mi komórkę,żeby ją zbadać? I jak do domu trafię? A na komórce mam jeszcze mnóstwo muzyki i filmy,wszystko nielegalnie z neta ściągnięte,więc co najmniej 15 lat mi grozi.

15 lat to na wejściu... <bmw_1> ...woź ze sobą szczoteczkę do zębów :lol: , ale fajnie, takie durnowate przepisy to tylko u nas, nawet na forum policyjnym misiaki nie zostawiły "suchej nitki" na tym durnowatym pomyśle... :lol:, jeden nawet napisał:

Słuchałem wiadomości na Zetce i nastąpiło nagłe czyjejś olśnienie. Już nie chcą kontrolować kierowców ale miejsca gdzie można taki sprzęt nabyć. Sklepy, sklepy internetowe, aukcje i bazary.

...chodzi oczywiście o nielegalne oprogramowanie w nawigacjach...

W mojej nawigacji baza fotoradarów działa; przy zbliżaniu powiększa się ikona fotoradaru (widoczna jest na mapie już wcześniej) widać zmniejszający się dystans do fotoradaru i słychać przeraźliwy dźwięk...tylko jest pewno ale: na trybie nocnym mapy widać tylko ikonę fotoradaru i nie ma ostrzeżenia, ostrzeżenie jest na trybie dziennym mapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...