Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki olej najlepiej ?


baryPL

Rekomendowane odpowiedzi

Castrol edge byłby lepszy ale jest droższy.

Mineralny odpada, takich oleji do bmw sie ne leje , tak przynajmniej mi sie wydaje.

Jeżeli niewiesz jaki olej jest zalany najlepiej wymień cały.

Jak masz już lekkie wycieki to możesz zalać półsyntetyk poleciłbym VALVOLINE MAX LIVE.

Jeżeli silnik nie bierze oleju to absolutnie pelen syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Silnik raczej nie bierze oleju mam go już z 2 miesiące i nie widzę żeby coś ubyło wymienie cały olej ile litrów kupić ale wleje półsyntetyk dla bezpieczeństwa .

5litrow powinno starczyc, osobiscie polecam Castrol 8)

[ Dodano: 5 Czerwiec 09, 13:48 ]

Witam pytanko

Jaki olej najlepiej do E34 M25B25 400 000 km przebiegu silnik zdrowy jak ryba. <bmw>

Jesli jest az tak zdrow i byl lany polsyntetyk to wlej polsyntetyk. Chodz ja osobiscie bym wlewal dobry mineralny np Castrol polecam tego

http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9010695&contentId=7021492

jest drogi ale bardzo dobry i wlasciwosci smarowania i te swoja klasy lepkosci itd zblizone do syntetykow (przynajmniej tak z oznaczen wynika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik raczej nie bierze oleju mam go już z 2 miesiące i nie widzę żeby coś ubyło wymienie cały olej ile litrów kupić ale wleje półsyntetyk dla bezpieczeństwa .

5litrow powinno starczyc, osobiscie polecam Castrol 8)

[ Dodano: 5 Czerwiec 09, 13:48 ]

Witam pytanko

Jaki olej najlepiej do E34 M25B25 400 000 km przebiegu silnik zdrowy jak ryba. <bmw>

Jesli jest az tak zdrow i byl lany polsyntetyk to wlej polsyntetyk. Chodz ja osobiscie bym wlewal dobry mineralny np Castrol polecam tego

http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9010695&contentId=7021492

jest drogi ale bardzo dobry i wlasciwosci smarowania i te swoja klasy lepkosci itd zblizone do syntetykow (przynajmniej tak z oznaczen wynika).

Mineralny :?: :?: :?: Pytanie było o olej do BMW a nie do Fiata :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ociec wlewal ten olej do Audi 80 diesel ktora zrobil ponad 500 000km i nigdy nawet klawiatury nie sciagal:D Ja go teraz leje do E30 i naprawde swietny olej. Chodz wiadomo lepiej kupic tanszy i czesciej wymieniac niz meczyc silnik 20 000km na jednym oleju...

<bmw_3>

[ Dodano: 5 Czerwiec 09, 13:55 ]

Jesli chodzi o nowoczesnosc silnikow to sorry ale polonezy w latach 90 mialy nowsze silniki niz BMW..... Chodzi mi o ten silnik Rovera. A olej nie wymienia sie do marki samochodu tylko do jego stopnia zuzycia i przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o tym pisalem... Jest to dobry olej dla ludzi ktorzy chca zadbac o swoj stary ale jary silniczek... A przeciez nie sztuka wlac syntetyka i dolewac oleju co 1000km juz nie wspominajac o kopceniu i stracie mocy....

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline max life i tu połsyntetyk lub syntetyk.Dobry byłby tez Castrol Magnatec ale pod warunkiem częstrzych wymian.Nie lej mineralnego bo w silniku zacznie odkładac sie tzw.szlaka a to nie najlepsze dla drożności magistral olejowych.

W latach 90,Polonez miał bardziej zaawansowane technologicznie silniki niz Bmw?Silnik rovera wiem ze jest rześki ale pod względem innowacyjności i technologi to chyba nie dobra płaszczyzna porównawcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Dzikiego.

Silnik Rovera jest zaawansowany, ale nie mozna go za bardzo porównywać do silnika BMW.

Silnik rovera ma poj 1.4l i 103 konie, wychodzi nieco ponad 73 konie z litra/

Silnik np 1.8 is ma 140 koni, wychodzi ponad 77 koni z litra. A do tego bezobsługowy rozrząd i wiele innych.

Warto pamiętać ze w 1994 roku marka Rover wraz z Land Rover, Riley, Mini, Triumph oraz Austin-Healey zostały przejęte przez... BMW(aż do roku 2000). Przejecie przez nasza kochaną firmę z Bawarii zaowocowało pracami nad modelem 75 gdzie montowano m.in silnik 1.4MPI potocznie nazywany u nas silnikiem rovera. Silniki z "is-em" produkowano znacznie wcześniej niz przed 94 rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...