Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czy ma ktoś zgazowane M20B25?


beryl

Rekomendowane odpowiedzi

Kajetan83, ale Ty masz M50. Ja miałem w E34 M20B20,miałem zwykły gaz (II generacja-tak to się zwie?) i były z nia problemy dopóki nie zmieniłem: świec,przewodów WN,kopułki aparatu,fitrów. Stara instalacja,lekko wypalone gniazda zaworowe i strzały w kolektor gotowe. Paliła od 9l w trasie do 17 na miejscu. Alu 17cali,opony 255.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34-Patryk, obawialem sie w M20B20 strzalow bo kazdy o nich mowi, a u mnie jeszcze NIGDY nie strzelilo :) a instalacje mam 2gen , tak jak Ty, ze sie przelacza przy ok 2,0tys. obr. Co do spalania to zimą, w miescie (od domu do szkoly ok 5km-nawet sie dobrze nie zagrzeje - kreska jest na pozycji 1/3 wskaznika temperatury) spala 15litrow gazu. wg mnie nie ma tragedii. latem spalanie spadnie, poza miastem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz się toczył np.na dwójce tak ok.1000-1200obr. depnij tak nagle po gazie,jak ją zdławi to pewnie kichnie. Mi strzelała przy takich gwałtownych ruchach gazem,albo jak ją zdławiło,przy dużych obciążeniach. Po zmianie tych rzeczy co pisałem było zupełnie inaczej,ale i tak zdarzały się kichnięcia. Nic tylko się cieszyć skoro nie strzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma M20B25 na gazie z ręcznym przełączaniem - nigdy nie słyszałem, żeby "strzelał" :shock: . Wiadomo, ta generacja gazu jest wrażliwa na świece, kable WN, filtry, kopułki, itp. co wiąże się z częstszymi ich wymianami - co do spalania to miasto 15-16, trasa ok 10 bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw strzela głownie jezeli ma wypalone gniazda zaworowe od gazu , na benzynie nie ma opcji wypalić gniazd jedynie może wypalić gniazda jeżeli ustawimy za małe przerwy na popychaczach ( jedynie na mechanicznym rozrządzie ) , hydrauliczny .... przeważnie m40 oraz m50 podatne na strzał w dolot przy niskich temperaturach lub przy złym oleju w silniku , dopiero po rozgrzaniu silnika ryzyko maleje .

Mam 1gen gazu pół zautomatyzowaną , założoną przez siebie - zero strzałów w dolot , zero przydławień , jedynie wachanie obrotów na wolnych obrotach , spowodowane długą drogą mixera do kolektora , nie duży spadek mocy , ciągłe spalanie , nie zależne od pałowania - około 13 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...