Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Części z M42B18 do M43B16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam okazję kupić części do mojej e36 , ale nie jestem pewien czy bedą pasowały.

Chciałem więc zapytać czy części z M42B18 bedą pasowały do M43B16.

Chodzi mi o osprzęt silnika , elementy przeniesienia napędu , zawieszenie , wydech i inne.

Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze kolego nie mam takiego silnika w swym BMW bo jak bys miał 2,5 litra to bym ci powiedział... a 8) ale jesli chodzi o wydech i zawieszenie to pasuje w 99% bo to w końcu silniki R4 a nie R6...powiem jedno ..kup sobie ksiarzke "sam naprawiam BMW E-36" mi bardzo dużo wyjaśniła w głowie co i jak ..a dużo nie kosztuje i sie opłaca!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej spisz sobie numery katalogowe tych części które Cie interesują z m42 i porównaj czy są takie same jak w m43... wejdź na realoem.com albo bmwfans.info i sprawdź czy numery się zgadzają w przypadkach czy nie... tłumik jak mówiłem, możesz sobie darować, bo na pewno nie, ale zawieszenie (przynajmniej tylne) z tego co się patrzyłem z grubsza, to trochę się pokrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej spisz sobie numery katalogowe tych części które Cie interesują z m42 i porównaj czy są takie same jak w m43... wejdź na realoem.com albo bmwfans.info i sprawdź czy numery się zgadzają w przypadkach czy nie... tłumik jak mówiłem, możesz sobie darować, bo na pewno nie, ale zawieszenie (przynajmniej tylne) z tego co się patrzyłem z grubsza, to trochę się pokrywa...

kumpel ma e36 z 92 1,8 a mój wujek ma e36 z 97 z 1,6 i mają te same tłumiki końcowe ... może troszkę dziwne ale tłumiki w oryginale tam siedzą . Ja bym próbował rocznikowo i typ nadwozia zgrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda , tłumiki końcowe nie sa takie same. Sprawdziłem jak mi kolega doradził na BMWFANS.INFO. W M42 między końcowym tłumikiem a katem jest jakaś puszka -

element nr 1

http://bmwfans.info/original/E36/Cou/318is-M42/ECE/L/M/1993/09/mg-18/ill-18_0212/

w m43 tego elementu nie ma

http://bmwfans.info/original/E36/Cou/316i-M43/ECE/L/M/1993/10/mg-18/ill-18_0226/

nie wiem teraz czy to sie zmieści do M43 , aha i katalizator tez wygląda inaczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...