Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wymiana silnika


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie mam silnik w e30 1,8 m40 i jezeli bym chcial wymienic na np. 2,0l albo 2,5l to co bede musial oprocz silnika wymienic?? :)pozdrawiam

Cala wiazke elektryczna , komputer , i przydalo by sie hamowac czyms ...

skrzynia raczej tez

wal most ? ze sluchu slyszalem ze tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

najwiecej roboty z komputerem i wiązką elektryczną ....

Wiec jesli Twoja buma normalnie smiga na M40 to duzo taniej bedzie ja zwyczajnie

sprzedac i kupic 325i unikniesz masy komplikacji przy przekładaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterkowosc moze byc o wiele wyzsza.

A to niby czemu ... Jezeli wlozysz wszystko na swoje miejsce , nie ma prawa byc wiekszej usterkowosci .. Chyba ze zrobi sie to po kosztach w stodole i ktos wkreci o kilkanascie srub mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="Yan00sh"]

przypuszczam ze wlasnie dlatego... a poza tym jednak co zrobila fabryka to fabryka... wiem ze to moze zle porownanie ale np. zawsze sie boje demontowania jakichkolwiek plastików ze pozniej niby wszystko jest poskladane tak jak bylo ale trzaski i inne "świerszcze" są juz N.D.Z - czyli Nie Do Zlikwidowania:-)

Heh , nie wiem to wszystko zalezy od tego kto to robi i jak to robi . Ja z ojcem wyciagalem kokpit w E34 , pozniej wkladalismy spowrotem wszystko , jak robilismy powoli uwarznie wszystkie zatrzaski wymienne wymienialismy , to nic nie trzeszczalo ani nic .

Takze wszystko zalezy od precyzji i od tego czy sie robic cos samemu lub daje sie to komus w powierzone rece .

nie jestem za swapem, chyba że buda jest w cudownym stanie i/lub dużo kasy pochłonęła,

też miałem ten problem i............... kupiłem e30 323 i teraz to się jeżdzi <bmw_1> <bmw_1>

Po 1 zmien opis pod ksywka :mrgreen:

Po 2 co to za motorek 323 ? Jakie ma parametry itd Bede wdzieczny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ym odradzal jaka kolwiek wymiane na inny silnik wlasnie ze wzgledu na wiazke elektryczna i cala mase kombinacji a jak juz ktos wyzej wspomnia jeszcze trzeba czyms chamowac :D:D co do sprzedawania sprawnej klimy i tego silnika to domysl sie ze za silnik powiedzmy ze kupisz drugi silnik a czy zklimy starczy na robocizne >???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ym odradzal jaka kolwiek wymiane na inny silnik wlasnie ze wzgledu na wiazke elektryczna i cala mase kombinacji a jak juz ktos wyzej wspomnia jeszcze trzeba czyms chamowac :D:D co do sprzedawania sprawnej klimy i tego silnika to domysl sie ze za silnik powiedzmy ze kupisz drugi silnik a czy zklimy starczy na robocizne >???

Raczej watpie ze za m20b20 kupi 2,5 24V bedzie musial przynajmniej dolozyc 500zl

A klime hmm , ostatnio widzialem na allegro za 600zl i jakos nikt sie nie kwapil do kupna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jedyna sluszna wymiana silnika to taka ze wkladamy M-ke lub jakikolwiek jesli obecny jest zajechany wtedy sam fakt poiadania takiego silniczka jest na tyle dobry ze moim zdaniem warto bo w innym wypadku pakujemy kase niepotrzebnie w niepotrzebny silnik skoro ten jezdzi a pozatym to kasa ktorej nigdy nie wyciagniemy a tak pozatym jak napisal KONRAD to nigdy nie bedzie tak jak by mialo byc i nie bedzie to fabryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprecyzyjniej zamieść ogłoszenie w autogiełdzie zamienie taką na taką za dużo pieniezy będzie ksoztowała Cię przeróbka z takiego motoru na taki jaki sobie zyczysz bo po pierwsze trzeba pruć całe auto w środku zabawy z elektryką jest dużo wyciągnąć silnik włożyć drugi skrzynia wał most inne przełożenia inne siły pracują ... mogą być różnice w zawieszeniu układzie hamulcowym przecież 6 garowy silnik jest cięższy robiłem mnóstwo takich operacji głównie robiłem to w VW T4 swapy z silnika 2,4 diesel albo 2,5 benzyna na 2,5 turbo diesel powiem Ci że ciężkie przejścia to są ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze to juz nigdy nie bedzie to co byc powinno ..zawsze cos zawsze coś zawsze ku....coś .chodzby nie wiem jak dokładnie robić.FABRYKA TO FABRYKA nikt mi nie powie.

Wszystkich chetnych wezme na przejazdzke Kombiakiem , i zobaczymy kto mi powie co robilem wymienialem zmienialem itd ... Jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...