Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E46 320 diesel


wircik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam sie do zakupu e46 320d z 2000 roku. Chciałem e30 ale pojechałem ostatnio 300 km i się mocno rozczarowałem - nieuczciwość sprzedających przechodzi ludzkie pojęcie. Więc odpuściłem sobie e30 i zastanawiam się nad e46 w dieslu lub benzynce.

Orientuje się ktoś jak to się sprawuje?

Jak z jej awaryjnością?

Turbina itd. Na co można się naciąć.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW to BMW,wszystkiego sam nie sprawdzisz.Proponuję byś udał się na gruntowny przegląd w serwisie lub warsztacie specjalizującym się w tej marce.E46 to nie E30,wszystko naszpikowane elektroniką więc lepiej wydać kilka stówek i być pewnym stanu auta.Bo możesz skończyć jak jeden koleżka który kupił e39 530d z 2000 roku w okazyjnej cenie 21.000.I ta jego okazja stoi cały czas u mechanika który rozkłada ręce i nie wie za co się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Miałem okazje pojeździć e46 320d i powiem, że to auto to niezły mulik jest (zresztą nie tylko moje). Ale to zależny co kto od auta oczekuje. Ja liczę na osiągi a inni na komfort i spalanie ;)

pomyśl nad 3.0 dieslem, to już jest silnik <bmw_1>

glupoty piszesz na temat 320d....masz albo zapchany zaworek lub cos z turbina....kiedy wymieniales filtr odmy?

moj ciagnie w pelnym zakresie obrotow :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje pojeździć e46 320d i powiem, że to auto to niezły mulik jest (zresztą nie tylko moje). Ale to zależny co kto od auta oczekuje. Ja liczę na osiągi a inni na komfort i spalanie ;)

pomyśl nad 3.0 dieslem, to już jest silnik <bmw_1>

glupoty piszesz na temat 320d....masz albo zapchany zaworek lub cos z turbina....kiedy wymieniales filtr odmy?

moj ciagnie w pelnym zakresie obrotow :shock:

Piszę wg oceny jazdy autem (jak i swojej). Kupowaliśmy z kolega takie cudeńko i efektem naszych zakupów było e39 530d. Wg mnie (nas) 320d jest dość słabe (150KM) nie zaspokoiło oczekiwań. Wiadomo, że każdy patrzy wg siebie a mi się wydaje, że troszkę kucy brakuje w 320d. Ale to zależny od kupującego czego oczekuje od auta.

Więc jeszcze raz napisze to moja ocena, gdyż od auta oczekuję większego kopnięcia ;)

ps. możliwe, że akurat te egzemplarze którymi jeździłem nie były w najlepszej formie (nie da się wszystkiego sprawdzić po przejechaniu paru km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://otomoto.pl/bmw-320-d-touring-zadbany-C7626779.html - co o tym myślicie?

Wracając jeszcze do sprawdzania auta przed kupnem - po podpięciu pod komputer będę miał informację o częściach/podzespołach do wymiany /naprawy oraz całą historię napraw jakie były przeprowadzone w aucie (pod warunkiem że były robione w ASO a nie u Józka w garażu:) )???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://otomoto.pl/bmw-320-d-touring-zadbany-C7626779.html - co o tym myślicie?

Wracając jeszcze do sprawdzania auta przed kupnem - po podpięciu pod komputer będę miał informację o częściach/podzespołach do wymiany /naprawy oraz całą historię napraw jakie były przeprowadzone w aucie (pod warunkiem że były robione w ASO a nie u Józka w garażu:) )???

nie wszyscy wymieniaja w ASO drobne czesci....nawet na zachodzie czesci wymieniaja w ASO tylko jak samochod jest na gwarancji :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy wymieniaja w ASO drobne czesci....nawet na zachodzie czesci wymieniaja w ASO tylko jak samochod jest na gwarancji

Nie tylko kolego.

W niemczech jest duzo ludzi co wszystko robia w ASO(nawet wymiane pior wycieraczek)

Niektorzy wogole nie biora pod uwage istnienia innych warsztatow i sklepow z czesciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli historię napraw wykaże tylko jak były robione w ASO, ale zawsze powinno mi pokazać części zepsute/do naprawy???? I czy takie informację dostanę tylko w ASO czy też w innym zakładzie z komputerem do diagnostyki??

troche przesadzasz....kto trzyma w domu zurzyte czesci :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych - nie chodziło mi że będę komuś szperał w garażu szukając wymienianych części (bo chyba tak zrozumiałeś albo po prostu piszesz posty tylko po to żeby cokolwiek napisać) tylko że po podłączeniu pod kompa będę miał informacje o stanie technicznym auta

to pisz zrozumiale....a komp. oprucz bledow ci nic wiecej nie pokaze....co do stanu technicznego sa inne metody :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...