Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ubywa mi płyn chłodniczy...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

Moze korek jest walniety i w czasie jazdy jak juz sie zagrzeje gubisz płyn , albo

wyciek jest wmiejscu gdzie płyn spływa np na kolektor wydechowy i odparowuje

w czasie jazdy , jakbys miał walnieta uszczelke to albo by był masmix w oleju albo

bys widział wyciek na zewnetrznej stronie uszczelki a skoro mowisz ze silnik jest

suchy i nie masz majonezu to ja stawiam jednak na korek albo na wyciek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na uszczelke pod glowica mialem to samo w m40 silnik suchy a plyn (ucieka) i wali w cylinder,pozniej zostaje wyrzucony w uklad wydechowy uszczelka zosataje przepalona miedzy cylindrami i dlatego nie widac wycieku,dodam jeszcze ze auto wcale nie musi kopcic.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby bzdura, ale ja miałem to samo, wymieniłem nowy korek na zbiorniczku i wszystko wróciło do normy, nawet nie wiedziałem że w korku są jakieś membramy i zaworek, jak je trafi to płyn wylewa się nadmiarem zamiast upuścić ciśnienie czyli powietrze. pozdro

http://moto.allegro.pl/item493068160_korek_chlodnicy_chlodnica_bmw_e30_e34_e36_e39.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam juz 2 korek od chłodnicy także możliwe ze juz popuszcza płyn zamiast pary.Obejrzyj chlodnice przez nerki i od strony wentylatora,może gdzies lekko popuszcza.Posprawdzaj tez opaski zaciskowe na wężach(głównych,i tych przy zaworach ogrzewania)Sprawdz dól zbiorniczka wyrownawczego i korek spustowy(może oringi stwardniały/pękły)i sprawdz obudowe termostatu z każdej strony(wyciek tam jest rozdmuchiwany przez wiatrak wiec zerkńij tam)A ile tego płynu musisz dolewać?U mnie w zimowym okresie nie ma potrzeby uzupełniania płynu a latem niewielkie/minimalne ubytki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu mószę dolewać ok 0,5l na 150km wycieki dzisiaj sprawdziłem i na sto procent nigdzie nie cieknie.... to chyba jednak uszczelka aczkolwiek olej dalej czysty silnik suchy samochód chodzi dobrze........ :(:( pytanie_bmw pytanie_bmw pytanie_bmw
.

Czy była sprawdzona chłodnica, jak starszawa, to może się pocić? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak osiągnie temp. to przewody wodne masz twarde czy normalne, jeśli masz twarde wtedy możesz być pewniejszy uszczelki pod głowicą, jeśli masz normalne miękkie, to ddpuść sobie myśl o uszczelce i szukaj tak jak piszą koledzy. pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnica jest sucha ,nie poci sie. wczoraj odpaliłem samochód przejechałem kawałek i za częło coś cieknąć mocno gdzieś . wkońcu ujawnił sie jakiś wyciek , ale jeszcze niewiem gdzie cieknie bo było ciemno . a jeżeli chodzi o węże to są normalnej twardości nadal niema w nich dużego ciśnienia.. :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnica jest sucha ,nie poci sie. wczoraj odpaliłem samochód przejechałem kawałek i za częło coś cieknąć mocno gdzieś . wkońcu ujawnił sie jakiś wyciek , ale jeszcze niewiem gdzie cieknie bo było ciemno . a jeżeli chodzi o węże to są normalnej twardości nadal niema w nich dużego ciśnienia.. :(:(:(

Warto się zastanowić nad wymianą węzy gumowych łączących układ chłodzenia. Bo nawet po obecnej naprawie już znalezionej usterki mogą grozić następne. Oby nie nagle. Jak auto ma więcej niż naście lat; to taniej wyjdzie założenie nowych, orginalnych gum. Ciepło pozdrawiam :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

P :) rzed świętami zlokalizowałem wyciek . wymieniałem kiedyś pompe wody i okazuje się że oring uszczelniający przestał uszczelniać i na początku wyciek był niewidoczny bo mała ilość płynu była zwiewana przez wentylator na silnik . wymieniłem oring , troche silikonu i autko jak nowe ...

:D DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC.... :):):D <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...