Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


nie dzialajacy cylinder w e34 530i


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie koresponduje ze sprzedajacym z niemiec. Ma e34 530i na sprzedaz ale pisze, ze ejst jeden problem. Pisze, ze silnik nie pracuje na jednym cylindrze. Ze szarpie do 1800 obrotow na minute, a pozniej jedzie bez problemu. Czy ktos z czyms takim sie spotkal? Czy to raczej zapowiada sie na drobna sprawe? czy lepiej odpuscic i poszukac w stu procentach sprawnego. Tylko, ze ten jest 1400Eurasow. Ladna, czarna, grudzien 94, szare skory w dosc dobrym stanie. Jak radzilibyscie?

Pozdrawiam! <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne objawy najczesciej padaja cewki ewentualnie guma od fajki ale z tego

co piszesz to ja takich objawów nie miałem u siebie , tzn szarpało praktycznie do 3tys

obrotów potem juz V7 pokrecił , jechac sie dało ale bez gwałtownego wciskania gazu.

Jesli to cewka/guma to naprawa jest tania jak barszcz , natomiast jesli nie ma

kompresji lub jest jakis inny powód to lepiej sobie to odpusc , remont V8 jest

praktycznie nie opłacalny , poprostu przekłada sie silnik na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napislaem do niego, zeby sie zorientowal. Z jednej strony patrze na to, ze za 1400 euro mam samochod naprawde w dobrym stanie. 220 000km, v8, ale z drugiej, jesli mialaby to byc naprawa, ktora kosztowalaby 5 euro zeby naprawic, mysle, ze koles by sie tym zajal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mialaby to byc naprawa, ktora kosztowalaby 5 euro zeby naprawic, mysle, ze koles by sie tym zajal..

Niemcy sa leniwi a inna sprawa ze serwisy koszą strasznie pieniądze , byc moze

tylko ktos posłuchał/podpiął pod kompa ze nie pracuje na 1 baniak i skonczyło sie na

diagnozie , chociaz z drugiej strony mysle ze nawet u niemiaszków wymiana cewki

nie powinna byc jakos specjalnie trudna , własciwie wymienia sie to łatwiej niz swiece :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie przejechac to zaden problem , 1tys km tam i sporotem to nie az tak

daleko po autobanie.

Cewke podmienic mozna na miejscu zrzucasz tylko dekle i odkrecasz sruby od cewek

tyle ze jest ich 8 , jesli gosc nie wie ktora padła (jesli to cewka) to czeka Cie

przynajmniej godzina roboty (rozkrecanie / zakrecanie) .

Najlepiej wypytaj dokładnie goscia co wie o przyczynie nie palenia na jeden baniak

bo jak mowie moze sie zdarzyc ze pojedziesz na miejscie powymieniasz cewki a

okaze sie ze cylinder nie ma cisnienia i bedzie lipton :?

Chcesz zerknac na fotke tej besti?

Jasne wrzucaj zdjecie :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknalem na necie. 815km w jedna strone, no i zamiast 1000km, zrobilo sie 1600. troche duzo :/

Daje linka. Jest jedna rzecz w tym samochodzie, ktora mi pasowala. Po pierwsze cena, nizsza niz pozostale. myslalem,. ze to dlatego, ze nie ma alu felg i innych cudow na kiju. Ja to widzialem jako plus, bo zazwyczaj jesli jest fabryczne i nie bylo grzebane przy niej, to jest w miare w nienaruszonym stanie.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=90594245&pageNumber=1&tabNumber=2

Ale 1600km na chybil trafil to chyba sobie odpuszcze. Okazji jest sporo, a zaraz ci pokaze taka. Wiem jedno, jesli kupiowac to naprawde warto sie zastanowic nad sprowadzaniem sobie. Dobre drogi, lepszy wybor.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to odpuscił , auto bez przeglądu , lekkie ryzyko

Juz lepiej dorzuc 200E i smignij po cos co jezdzi a nie szarpie , a tak przy okazji

to dopiero w mailach sie dowiedziałes ze silnik nie bangla ? bo w ogłoszniu za bardzo

sie gosciu o tym nie rozpisał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta raptem 513km od wrocka, no i ladna, bez wad (jedynie to brak skory, ale sa tez inne, tansze ze skora)...

http://suchen.mobile.de/f...ng=&tabNumber=2

Ale ta naprawdę ładna jest :wink: Zastanawiam się nad jednym? to coś, co w bagażniku z prawej strony wystaje co to jest :?: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...