Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Uszczelka czy głowica Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zauważyłem że w chłodnicy mam bardzo mało płynu na samym dnie płyn wlewałem jakieś 2 miesiące temu samochód nie gotuje się chodzi prawidłowo wskazówka temperatury zatrzymuje sie w polowie i jej nie przekracza ponadto zaniepokoilo mnie to ze jak sprawdzalem stan oleju bagnetem to na samej gorze bagnetu taka jakby piana biala ciecz ale na samej gorze wskaznika poziom oleju mam w polowie , 2cm wyzej byla ta jakby piana . Czy cos niedobrego dzieje sie z samochodem? Mam m40 1,8 z 1992r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puki co możesz jezdzić ale nie za długo a sprawdzisz dopiero jak rozbierzesz głowice a co do kosztów to ci zabardzo nie powiem u mnie w krakowie planowanie głowicy kosztuje ok. 40zł plus sprawdzanie płaszcza wodnego 40zl i po tym sprawdzeniu będziesz miał pewność czy głowica jest cała dotego nowa uszczelka pod głowicą i klawiaturą myślę że max 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jezdzisz na krotkich odcinkach to taka piana moze sie pojawiac w okresie

zimowym , normalna sprawa , silnik nie dogrzany , wilgoc nie jest w stanie odparowac.

Ubytki w płynie to najpewniej jakis wyciek , posprawdzaj dokładnie czy gdzies nie

ucieka płyn , ewentualnie moze korek jest walniety.

Jesli na bagnecie nie widziałbys oleju tylko majonez wtedy mogłbys sie martwic ze

walneła uszczleka lub tez pekła głowica.

Jesli nie masz majonezu to sprawdz tylko gdzie gubi płyn :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 24 Grudzień 08, 01:02 ]

Przez ostatni miesiąc nie jeździłem wogóle tylko raz kilka dni temu ale to może z 20min no i dzisiaj też nie za długo majonez jest pod korkiem od wlewu oleju i tylko na nim jest go nie wiele , za to w tej komorze gdzie wlewa się olej nie ma go wogóle , majonez jest również na bagnecie ale jakieś kilka centymetrów nad skalą jest go bardzo mało olej wygląda na czysty jest gęsty ponieważ nie kapie z bagnetu , nie przybywa go Tylko gdzie ta woda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uszczelkę masz raczej na pewno ok, głowicę tez. Majonez to tak jak wyżej zbiera sie jeżeli robisz krótkie traski typu dom praca. Woda z rury tez nie ma sie co przejmować bo to na pewno nie z tego powodu ( zwykle skraplanie ). Ja na twoim miejscu obejrzał bym dywany woku nagrzewnicy bo może to ona podcieka. Kup sobie na stacji proszek do uszczelniania chłodnic i to ci powinno w zupełności wystarczyć. Nalej płynu i uszczelnij tym proszkiem a raczej na pewno wody ci nie zabraknie. Pozdrawiam <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...