Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


325 benzyna czy 325 TDS


szafarzszafarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w planach na wiosne wymianic swoje BMW

I wacham sie miedzy 325 benzyna z vanosem a 325 TDS

Oczywiscie E36 takie z 92-94 rok

Powiedzcie mi która jest lepsza

interesuje mnie:

-rospędzanie od 0 do 100

-spalanie tych silników

-i wadliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tyś.zł Ci starczy,a na pewno lepiej się zbiera od TDS'a. Nawet moje 320i ma lepszy czas do setki od 325TDS. Chyba,że zaczniesz inwestować i chipować tak jak Serek to wtedy zostanę z tyłu,ale spalanie wcale nie rewelacyjne,a ropa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz ja 328 zamiote ale jakim kosztem:D wsadzilem tyle ze moglbym kupic m3:D heh chodzilo raczej o zlamanie stereotypu ze tds to najgorszy silnik w bmw :D i udowodnilem to ...szkoda tylko ze normalnie przy takiej troche agresywniejszej jezdzie pali mi 14:D heh ale na trasie spali 6-5 7 litrow na 100D:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej ja to powiem tak : Ja mam 325tds w automacie ta ze zdjecia a kumpel ma 325i. I wszystko zalezy od tego do czego potrzebujesz i co wymagasz od samochodu.Jezeli chodzi o spalanie to mi w automacie pali po miescie srednio 10 litrow( a nie jestem emerytem:) na trasie przy predkosciach 90-130 idzie spasc do 6,5-7 litrow.Wiadomo ze w manualu bedzie o 1 litr mniej(Zaznaczam ze mam fele 16"/9" 225/45 a to tez robi swoje), kumplowi w 325i w monualu spalanie po miescie wacha sie od 12-15 litrow i to w miare spokojnej jazdy.Jezeli chodzi o osiagi to rzeczywiscie dwa rozne swiaty ale jak na diesla dzieki 6 garkom Tds zbiera sie calkiem fajnie.Szybsze napewno jest 325i:) Ja swoim tdsem w automacie na A4 220km/h polecialem ale na wiecej wlasnie skrzynia nie pozwala.

Nastepna sprawa jest taka ze jezeli chodzi o dzwiek silnika to szczerze -325i to poezja dla uszu.Ten silnik warczy pieknie jak kazde BMW od 6 garkow w gore.Jak zalozysz sporta to siadajac za kiera bedziesz slyszal jak dziecinka ci mowi"od tego jest kickdown zeby go docisnac:)".I tego troszke zazdroszcze koledze. TDS tez pieknie mruczy wlasnie dzieki 6 garkom ale to juz nie tosamo. Sumujac wszystko : Jezeli masz ciezka noge i niestraszne ci ceny paliw a na swiatlach chcesz udowodnic wszystkim innym posiadaczom dylizansow ze ty jestes liderem bo masz taki a nie inny znaczek na masce to inwestuj w 325i . Jezeli zas patrzysz umiarkowanie na mniejsze zuzycie paliwa i tez ze swiatel chcesz odejsc pierwszy lecz bez wiekszego ryku:)hehhehe , nie jestes rajdowcem i czasami wozisz dziecko w samochodzie to kup TDS. W obu pryzpadkach najpierw sprawdz dobrze autko.Ja z moim TDSem nie mialem wiekszych problemow,autko ma 210000km i jezdzi na pelnym syntetyku.Wystrzegaj sie auta z olejem mineralnym bo to juz szrot.I PODSTAWOWA RZECZ TRZYMAJ SIE Z DALA OD INSTALACJI GAZOWEJ .TO CHANBA DLA BMW.POZDRAWIAM WSZYSTKICH POSIADACZY BMW....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafarzszafarz odpowiedz sobie na jedno pytanie...

" Do czego jest potrzebne ci auto ? "

Jeśli do jazdy od punktu A do B to polecam TDS, ale jeśli chcesz pojeździć bardziej sportowo to tylko 325i (mówię o serii bez chipów itp).

Miałem TDS-a i byłem z niego bardzo zadowolony, ważne by znaleźć zdrowy egzemplarz - a to nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam e36 325i, szczerze polecam ten model i rodzaj jednostki napędowej.

Od 0 do 100 zgodnie z tym co podaje producent, nie wiele ponad 8 sekund.

Prędkość maksymalna 233km/h jest zaniżona o około 5-7 faktycznej jaką można osiągnąć moim zdaniem.

Spalanie w cyklu mieszanym to 9-10 litrów et95/100km

Spalanie w trasie spada nawet do 8 litrów na 100km

Staram się jeździć dynamicznie i ekonomicznie jeśli to tylko możliwe.

Podsumowując, polecam 325i bo jest ciekawiej.

PS. Pomyśl nad 328i ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...