Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


filtr stozkowy i silnik ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nie jest tak do końca... :wink:

fakt źle założony filtr stożkowy może wszystko pogorszyć ale jeżeli zrobisz to tak jak być powinno to odczujesz różnice :

1-odpowiedniej długości dolot

2-odpowiedni filtr

3-osłona termiczna filtra

4-doprowadzenie zimnego powietrza do filtra

5-(i to praktycznie najważniejsze to lekkie zwiększenie dawki paliwa... np. zmiana elektroniki czy kupno regulatora ciśnienia paliwa) by zachować odpowiednia mieszankę :lol:

oczywiście wszystkie pierwsze 4 zabiegi wpłyną na osiągi lecz dość nieznacznie....

ps. zobacz na link w moim opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko ze dlugosc dolotu ma ogromny wplyw na charakterystyke krzywej momentu obrotowego. Jesli kombinujesz z jakims tanim badziewiem to efekty raczej beda odwrotne. Jak chcesz sie bawic w takie klocki w celu polepszenia osiagow to trzeba wydac duuuzzo pieniedzy.No i bez strojenia i hamownii sie nie obejdzie. Jest gdzies w necie fajny przyklad na Alfach Romeo jedna w dieslu druga w benzynie jaki wplyw ma zmiana w jednym przypadku na stozek w drugim na sportowa wkladke czyli sportowy filtr w miejsce orginalnego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli moge sie podłączyć do tematu to powiem tak...

kombinowałem ze stożkiem i nic dobrego z tego nie wyszło. to znaczy było gożej jak w orginale. inżynierowie którzy konstruowali auto raczej zrobili optymalne parametry do żywotności silnika. jeżeli jednak ktoś chce uzyskać lepsze osiągi, to wydaje mi sie że powinien zgłosić sie do fachowców którzy naprawde znają sie na tym... ale jak wiadomo razem z tym wiążą sie koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze nie prosta sprawa.Ja zamontowalem u siebie stozek.Nie byl najtanszy,elementy dobieralem sam tak aby filtr nie byl za daleko od doplywu powietrza.Wiec taka jest moja dlugosc dolotu.Po wszystkim,dzwiek fajny,czy auto zyskalo nie mozna powiedziec na oko ale nie uwazam ze stracilo na mocy.Lecz tak jak mowicie nie wiadomo ile zanieczyszczec sie teraz dostaje do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zanieczyszczen przepuszczanych przez filtr to mam nadzieje, że każdy zdaje sobie sprawę o istnieniu specjalnego oleju w spray'u do filtrów, który jest oczywistą sprawą ! Więc nie wiem o jakich zanieczyszczeniach mowa... :roll: każdy filtr stożkowy należy wykąpać co 8 do 10 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...