Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Sprzęgło Bmw


Rekomendowane odpowiedzi

raczej o to , w sumie chodzi mi o to że łożysko już wyje i prosi się o wymiane a zarazem wymieniam tarcze i docisk a w serwisie powiedzieli że jeszcze wysprzęglik ZW innym serwisie , jak jest w środku to trzeba ,a jak na zewnątrz to raczej sie go nie rusza.Pedał chodzi ciężko ,jak wcisne do końca to łożysko wyje jak szalone i biegi ciężko wchodzą > jaki koszt wysprzęglika??? <bmw>

[ Dodano: 5 Styczeń 09, 08:33 ]

a jak z wymianą nie trzeba skrzyni ściągać do tego???

[ Dodano: 5 Styczeń 09, 08:57 ]

jakie byś polecił sprzęgło??? bo ceny są różniste ,a nie koniecznie drogie znaczy ,że dobre <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wysprzęglika to 130zł wchodzi on w skrzynie ale bardzo łatwo się go wymienia nie trzeba rozkręcać skrzyni , jest zamocowany na 2 śrubach i przewód hydrauliczny trza odłączyć , a sprzęgło proponuje sachs lub luk tylko orginalne bo na allegro jest dużo podróbek pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

mam bmw 320i,

ostatnio moje sprzęgło wcisnęło się i już takie zostało, podobno też jakiś płyn wyciekł, nie mogę obejrzeć co tam się stało, bo bmw zostawiłam w domu (czekam na nowy tłumik) zastanawiam się co tam mogło się stać pytanie_bmw , wcześniej nie miałam z nim żadnych problemów. Mój ojciec podejrzewa, że to wysprzęglik lub jakiś przewód. Nie wiem jakie części mam zamówić...

Macie jakieś pomysły co tam się zepsuło?

Na allegro widziałam wsprzęglik do mojego modelu od 40 do 60 zł, a oryginalny za 145 zastanawiam się czy jest jakaś różnica co do nich poza ceną :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D pompka wysprzęglika która jest pod pedałem sprzęgła pewnie sprężyna pękła l lub wysprzęglik już przepuszcza ale wątpie daje 99 procent że to ta pompka innej opcji nie ma, a wyciekł ci płyn hamulcowy , a co do ceny to orginalny wykonany jest z trwalszych materiałów , chyba nie chcesz sama z tym kombinować ? szkoda twoich dłoni hehe pozdro aha kolego puma daj znać jak ci poszła wymiana sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to teraz ja mam problem ze sprzeglem. dzisiaj popoludniu chcialem ruszyc i wciskam sprzeglo a tu jak w maslo:/ zero oporu. samochod stal wczoraj caly dzien nie odpalany, ale przedwczoraj elegancko wszystko chodzilo:/ oczywiscie jest to mode e36 m40 silnik. nie wiem kurde czy to przez te mrozy mi plyn zamarzl w zbiorniku i nie dochodzi do wysprzegnika czy moze jakas uszczelka poszla:/ niestety jest juz ciemno i nic nie zdolam zrobic:/ jutro za to z samego rana tam zagladne czy jakis plyn wycieka czy cos, tylko ze wszystko chodzilo spoko, jeden dzien i nagle wyciek:/ tez mysle ze to nie wysprzegnik poniewaz psul by sie stopniowo? prosze powiedziec w ktorym miejscu jest ten wysprzegnik i gdzie ja to wogole mam patrzec bo troche lewy jestem jezeli chodzi o mechanike bmw... czekam na jakies info. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusza zacznij od sprawdzenia czy jest jeszcze płyn w zbiorniczku

Demontarz wysprzeglika bez kanału "na ulicy" w takich warunkach pogodowych to

lekka masakra

Kiedys znajomy miał taka sytuacje ze sprzegło wpadło w podłoge i juz nie wrociło

jak sie okazało cos przymarzło w skrzyni ale do dzis nie wiadomo co , bo jak

wepchnął auto do garazu i postało nocke w ciepłym to sprzegło wrociło do normy :shock:

Trudno to wyjasnic ale mozliwe ze wysprzeglik sie zablokował / zawiesił / zapowietrzył / zamarzł .......... itd itp

Moja propozycja tak na szybko to wrzuc jedynke i bez trzymania sprzegła zapal auto

tak zeby na samym rozruszniku potoczyło sie do przodu i odpaliło na biegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe doswiadczenie, zszedlem na dol do samochodu odpalilem go i pompowalem pedal hamulca choc nie wiem czy dobrze robilem:D i powiem ze troche poscilo przy koncu, a mianowicie wciskajac pedal sprzegla na poczatku nie ma wogole oporu i przy koncu juz czuc jakis opor. sprobowalem jedynke wrzucic i dwojke nie wiem jakim cudem ciezko bo ciezko ale udalo sie. samochod rusza ale odrazu jak tylko minimalnie puszcze noge ze sprzegla odrazu rusza, odrazu puszcza sprzeglo:/ moze cos tam poprzymarzalo i sie lekko odmraza?:D taka moja teoria fachowa:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jak bedzie jasno sprobuje jakos sie dostac do tego wysprzeglika tylko nie wiem jak, bo samochod stoi pod blokiem zaparkowany miedzy autami i w dodatku na sniegu:/

[ Dodano: 9 Styczeń 09, 11:08 ]

dzisiaj jest tak, ze w sprzegle jest opor juz gdzies od ponad polowy i biegi wskakuja z lekkim oporem. sprzeglo puszcza pod koniec, a plynu hamulcowego wogole nie ubylo. mechanik powiedzial mi ze poprostu gdzies na pompie przymarzlo i to zaczyna puszczac, ze jak popompuje sprzeglo to powinno puscic. co wy o tym myslicie?

[ Dodano: 10 Styczeń 09, 13:46 ]

i nie trzeba bylo wymieniac wysprzegnika, poprostu przymarzl plyn (tak wnioskuje) poniewaz sprzeglo po jednym dniu dziala dobrze bez zadnych zarzutow. poprostu trzeba bylo sie kawalek przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D pompka wysprzęglika która jest pod pedałem sprzęgła pewnie sprężyna pękła l lub wysprzęglik już przepuszcza ale wątpie daje 99 procent że to ta pompka innej opcji nie ma, a wyciekł ci płyn hamulcowy , a co do ceny to orginalny wykonany jest z trwalszych materiałów , chyba nie chcesz sama z tym kombinować ? szkoda twoich dłoni hehe pozdro aha kolego puma daj znać jak ci poszła wymiana sprzęgła

Jednak padł wysprzęglik (już jest zamontowany nowy, za 60 zł) i sprzęgło działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...