Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Koszty wymiany??


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

oj duzo liczenia:

- olej silnik: 4 lit min. , między 70-150 zeta, polecam półsyntetyk

- olej skrzynia ( mimo że prod. pisze że nie wymienia sie, radze zmienić ) 1 litr - między 20-50 zł

- olej dyfer 2 litry ( u mnie weszło tylko 1 litr :? ) j.w

- pase + rolki napinające między 250- 350 - jakieś tanie na allegro sie pojawiły

- robocizna , heheheh tego nie wie nikt

- paski klinowe sa dwa koszt 2 to jakie 40 -60

PS. a jaki ty masz silnik M10 czy M40 :?: :?: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, Mój silnik to M40. Cholera troszkę drogo!! Ale będę musiała i tak to wszystko wymienić. Najbardziej boję się o pasek rozrządu. Odkąd mam to auto nie wymieniałam nic, prócz wiska. Tą BMW mam z Holandii. A jeżdżę nią od początku grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, Mój silnik to M40. Cholera troszkę drogo!! Ale będę musiała i tak to wszystko wymienić. Najbardziej boję się o pasek rozrządu. Odkąd mam to auto nie wymieniałam nic, prócz wiska. Tą BMW mam z Holandii. A jeżdżę nią od początku grudnia.

To zajmij sie pierwsze co wymiana rozrzadu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, A takie tarcze i klocki hamólcowe, to drogie są??? Bo wiesz gdyby się okazało, że muszę je jednak wymienić, to chciałabym mniej więcej wiedzieć aby nie dać się wykiwać....

Niby tak wszystko wymieniasz i naprawiasz , a zadajesz dziwne pytania .

Wszystko zalezy od tego czy chcesz orginal , zamienniki sredniej klasy , zamienniki szajs .

Czesci BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko co wyżej to do M40 właśnie , sam mam taki,

radzę na 1 ogień rozrząd zrobić ( jak pasek walnie to mały remont silnika :evil: ) , robocizna to nie więcej niż 200 ( ja dałem 150 ) ale teraz to pewnie sam bym wymienił,

tarczami na razie się nie przejmuj,

potem olej w silniku , jak wyjmiesz bagnet to zobaczysz jaka konsystencja oleju, jak czarny i gęsty to też nie czekaj zbyt długo, bo jeszcze będziesz miała hydro popychacze i dzwigienki do wymiany,

a reszta potem, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oxstylE!, Wypytuję bo nie wiem jak to jest cenowo do BMW, bo jak dotąd to liczyłam się z kosztami utrzymania 123-ki a to chyba jednak nizsze koszty jak narazie okazuje się. A do BMW wolałabym to co najlepsze. Zamierzam pojeździć tym autem jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, Do oleju często zaglądam!!!!!!!!!!!!!!!! To przecież najważniejsza podstawa!!!!!!!!!!!! Jak na dzisiaj to jest okey. Nie dawo dolewałam półsyntetyk. Ale w tym tygodniu chcę zupełnie wymienić. Przy okazji pasek. Tu masz rację pasek to piorytet Wiem coś o tym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oxstylE!, Wypytuję bo nie wiem jak to jest cenowo do BMW, bo jak dotąd to liczyłam się z kosztami utrzymania 123-ki a to chyba jednak nizsze koszty jak narazie okazuje się. A do BMW wolałabym to co najlepsze. Zamierzam pojeździć tym autem jak najdłużej.

Wiadomo , ze to co jakosciowo dobre jest i niestety drozsze .

Chociaz kazdy ma swoje podejscie na swoj sposob . Koszta niekiedy bywaja duze , no ale cos za cos . Jezeli dba sie o auto , wymienia sie wszystko kiedy trzeba auto potrafi byc naprawde wdzieczne i bez awaryjne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, Do oleju często zaglądam!!!!!!!!!!!!!!!! To przecież najważniejsza podstawa!!!!!!!!!!!! Jak na dzisiaj to jest okey. Nie dawo dolewałam półsyntetyk. Ale w tym tygodniu chcę zupełnie wymienić. Przy okazji pasek. Tu masz rację pasek to piorytet Wiem coś o tym.....

no aga niewystarczy zaglądać :wink: ja zmieniam co 10-15 tyś.chyba że w międzyczasie urwe miskę :mrgreen: to muszę wcześniej wymienić.dużo oleju ci bierze bo piszesz że dolewałaś? no i nie mieszaj oleji :wink: .a co do wymiany rozrządu to możliwe żeby to kosztowało 150-200 zeta?? :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
a co do wymiany rozrządu to możliwe żeby to kosztowało 150-200 zeta?? :twisted: :twisted:

Nie jest az tak tragicznie , we wrocławiu ceny latają mniej wiecej od 90zł do 150zł

ale usługa rzecz wzgledna , wiec mozna usłyszec również 250zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest az tak tragicznie , we wrocławiu ceny latają mniej wiecej od 90zł do 150zł

ale usługa rzecz wzgledna , wiec mozna usłyszec również 250zł

Mordulec ma rację, ceny są różne a sporo zależy od tego ile jest roboty i z jakim autem. Myślę, że za pasek w M40 ie powinni zawolac wiecej niż 150 zl.

A co do kosztów paska i napinaczy, to nie narzekajcie, ze drogie, bo ostatnio wymienialem pasek w seacie cordoba 1.9 tdi i najtańszy zestaw do rozrządu kosztowal 600 zl a najdrozszy 1000 (za same czesci!).

Z tym paskiem to sie aga pospiesz, bo jak sie zerwie, to spore koszty i nerwy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No dokładnie akurat w M40 to paski lubią strzelac , pod tym wzgledem to niestety

dosc awaryjny silnik i trzeba co 40-50tys wymieniac , co do ceny to nie jest to jakas

kosmiczna kwota za 300zł masz wszystko pasek(gates) , napinacz(skf) i 2 rolki

ale za to mozna spac spokojnie po wymianie :wink:

A co do dizla to ceny sa naprawde kosmiczne jesli chodzi o rozrzad nie pamietam

teraz dokładnie ale chyba w VW T5 znajomy wymieniał rozrzad to zapłacił kolo 1300zł

za wszystko wiec to dopiero są koszta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...