Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wentylator ogrzewania padł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Padł mi dzis wentylator ogrzewania wnetrza w moim e36 (jakby nie mogł poczekac do wiosny) i marzne. Mam klime automat 2-strefowy. Ktos wie jaka moze byc przyczyna? Automat wydaje sie ze działa, slychac jak klapy sie przestawiaja ale wentylatorek milczy. Moze wiecie gdzie mi go tania zrobią bo nie chce mi sie na mrozie rozbierac autka ( niestety nie posiadam garazu)?

Dodam ze sprawdziłe bezpieczniki i przekaźniki i są OK.

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp jest kiepski,chyb że ma długie i bardzo chude ręce. Mój też świrował,bo popiskiwał,ale ja poświęciłem sie i na mrozie się do niego dostałem,nalałem w niego mnóstwo WD-40 i teraz ma jakieś wibracje czasami,ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo dzis zaczal znowu dzialac, jak wracalem z pracy.

Wpadlem na taki pomysl. Moze dostala sie tam woda lub skroplila i jak bylo zimno to jakos go zamrozila? lub jakies styki nie dzialaja tak jak powinny.

Pytanie o dostep do wentylatora - od srodka czy od maski? Wie ktos jak do niego dojsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojdziesz do niego z pod maski musisz zdjąć tą kratkę na podszybiu i odkręcić tą blachę co trzyma tą kratkę potem masz osłonę plastikową z metalowym zaczepem i w tedy zobaczysz wentylator ale tylko zobaczysz bo nie doszłem do tego jak go z tamtąd wyciągnąć całkiem bo nie jest to takie proste robiłem to u kolegi on ma te same obiawy i wiatrak do wymiany bo komutator jest tak złużyty że szczotki nie dolegają dobrze więc powodzenia życzę trochę się uwkurw........asz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo w sprinterze. Dzieje sie tak ze wypala sie komutator na 1 badz wiecej czesci. i teraz jak szczotka stanie na tym uszkodzonym prostakacie na komutatorze to staje i nie ruszy, lecz na dziurze moze sie ruszyc z 2mm i juz bedzie dzialac. Mi pomagalo stukanie, pozniej coraz czesciej az w koncu nie pomoglo. Wymiana szczotek i przetoczenie komutatora pomoglo. Dziala 2 rok bez zarzutow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...