Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


czasowy zanik abs i asc


Rekomendowane odpowiedzi

Mam e39 520i z 1997 i ostatnio w czasie jazdy (po skręcie w prawo) zapaliła mi się kontrolka abs i asc. Sprawdziłem i abs rzeczywiście nie działał. Mało tego, kiera też zaczęła ciężko chodzić. Temperatura -8. Po 10 min. odpaliłem auto, konntrolki abs i asc nie zgasły rozpędziłem lekko i dałem po heblach to abs zaskoczył i kontrolki zgasły Gość w serwisie stwierdził,że musiał nastąpić spadek napięcia z powodu mrozu i abs się wyłączył, ajak nie ma abs to serwo tez wariuje. Dzisiaj miałem to samo- lekko w pedał, skręt w prawo i nie ma abs(kontrolka świeci).Gaszę silnik, odpalam znowu, w czasie jazdy hebel i kontrolka gaśnie(temp -4). Co jest grane? Bo przy -20 nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial czujnik od ABS.Tylko z ta kiera cos mi tu nie gra,ze ciezko chodzi.Ja mam ten sam model co Ty i mialem kiedys bardzo podobne objawy.U mnie wlasnie czujnik byl walniety.

[ Dodano: 10 Styczeń 09, 00:15 ]

Im wiecej o tym mysle tym bardziej mi sie wydaje to podejrzane i zaczynam w to watpic czy to jest faktycznie wina czujnika u Ciebie.Dziwne te objawy.Moze to ten spadek napiecia ,o ktorym Ci mowil mechanik ?Mysle,ze ten mroz nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.No coz, pogdybac nie zaszkodzi.Moze ktorys z kolegow podsunie jeszcze jakis pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to ten spadek napiecia ,o ktorym Ci mowil mechanik

Ja bym właśnie to obstawiał - miałem podobne objawy(ASC i ABS), po jakimś czasie padło mi ładowanie - okazało się, że dioda w alternatorze "kaput" - po wymianie wszystko wróciło do normy. <bmw_3>

Reasumując - spadek lub słabe napięcie w twojej "niuni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek mam nowy - miesiąc temu zmieniałem, a wspomaganie siada zaraz po tym jak zapalają sie kontrolki esc i abs. Wczoraj miałem to samo, nagle w czaise jazdy zapaliła sie kontrolka abs i esc i wspomaganie siadło . Zgasiłem silnik, odpaliłem znowu i wszysko ok.

Tym razem kontrolki pogasły bez hamowania.

Sprawdzę chyba ten alternator bo przy włączaniu swiateł lekko przygasa ekran kompa.

Dzięki za dotychczasową pomoc. Jak by ktos miał jeszcze "pomysła" to czekam.

Pozdrawiam.

Jesienią zmieniałem zarówki stopu i postojowe z tyłu, waty i volty dałem takie same i chyba po tej zmianie kom zaczął lekko przygasać - czy to moze mieć wpływ na napiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...