Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


olej w automacie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.... Własnei tak siedze i sie zastanawiam co ile powinno sie zmieniać olej w skrzyni biegów automatycznej... Ewentualnie proszę o rady jaki wlać ile jego wchodzi do TDS w E39 Bo wstyd sie przyznać ale do dziś nie zainteresowałem tym tematem.... pytanie_bmw

POZDRAWIAM i WIELKIE DZIEKI ZA POMOC:) <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego olej i filtr w skrzyni powinno wymienić się chyba co jakieś 50tyś.Jaki olej i ile to zależy od skrzyni.Jak się zdecydujesz to niezapomi o uszczelce pod miske.

Na tej stronie wbijesz numer vin i znajdziesz prawie wszystko:

RealOEM.COM

Ps.

Odradzam wymiane samemu, jeżeli masz skrzynie bez bagnetu trzeba tłoczyć pompką

<bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ważny temat na FORUM jaki olej do automatu.

Warto zobaczyć co zaleca producent szczególnie przy skrzyniach automatycznych: http://www.nmia.com/~dgnrg/SD92-113.pdf - 3 strona dokumentu.

Piszesz że masz E39 czyli LifeTime inaczej Esso LT 71141. W ASO ten olej kosztuje majątek, ale jak coś daj cynk powiem ci gdzie jest w baniaku 20 litrowym za 420 zł gdzie w ASO litr jest około 100 zł.

Ciekawostką jest to że Producent BMW twierdzi że to olej dożywotni i nie należy go wymieniać z czym nie zgadza się większa część mechaników. Ja też jestem zwolennikiem wymiany olejus w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nie wierz w duchy...już raz kupiłem auto od gościa który uwierzył w taka radę,nie potrafię opisać co mechanik wylał z tej skrzyni w każdym razie była płukana dwa razy przed właściwym zalaniem a tak przy okazji to bardzo dobrze w sensie utrzymania mikroczystości

spisuje się Hipol II D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasnosci powiem że zdjęcia nie są moje tylko kolegi ale realne. Oczywiście ta miska jest naprawdę wyczyszczona a nie nowa jak na reklamach proszków do prania.

U mnie czyścli KRETEM a stan miski był jeszcze gorszy niż na tych fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od kibli !!

Wiesz z aluminium to dużo środków czyszczących w chodzi w reakcję, ale czymś trzeba to dobrze wyczyścić. Wiadomo że nie trzymasz to całą noc tylko na parę minutek i dobrze spłukujesz i nie ma śladu że ta miska była używana.

Później już tylko nowy filtr oleju, uszczelka i dobry olej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duchy nie wierze, moze to zależy który rocznik, mój jest z 2000 e39. Może jest tu ktoś kto ma taki albo młodszy i coś powie na ten temat

Otóż producent BMW twierdzi że oleju w skrzyni się nie wymienia w modelach w których zastosowano Lifetime (Esso) zresztą nazwa o tym sugeruje. Lali go od roku 1995 w automatach w E39 i E38.

Ja też bałem się tej operacji jaką jest wymiana oleju ale przekonało mnie do tego dużo osób mających podobne modele i skrzynie. Ale 100% przekonaniem do tego był obraz oleju ze skrzyni z 99 roku z E38 mojego kumpla gdzie wyleciała sadza i opiłki !

Poniekąd zrozumiałem też producenta gdyż oleju się nie wymienia bo po 200.000 km (ścierność) lepiej kupić nową skrzynię (patrz warunki niemieckiej społeczności i zarobków).

Wybór należy do użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...