Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Tapicerka


Proper1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam polecałbym lepiej zakupić używane skórzane foteliki a swoje stare pchnąć:)Z imitacją skóry to nigdy nic nie wiadomo-z czasem materiał zesztywnieje i zacznie pękać a przecież tego byśmy nie chcieli.Popatrz dobrze na szrotach czy aukcjach np. allegro-czasem można trafić naprawdę konkretne rzeczy i to za grosze(koleś za komplet do mojej e 34 chciał 200 zł

w super stanie(wszystkie obicia kanapa fotele) a inny za jeden fotel chciał 200 stówki.warto szukać:)pozdro happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do pytania , u mnie z tapicerką juz nienajlepiej , szczególnie z fotelem kierowcy. Na allegro koleś krzyczał 700zl za komplet siedzeń w skórze do E30 Coupe :? Troche drogo :( może ktos zna jakiegos w miare taniego tapicera we wrocławiu który obił by mi moje siedzenia i na jaki mniej wiecej koszt się przygotować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do pytania , u mnie z tapicerką juz nienajlepiej , szczególnie z fotelem kierowcy. Na allegro koleś krzyczał 700zl za komplet siedzeń w skórze do E30 Coupe :? Troche drogo :( może ktos zna jakiegos w miare taniego tapicera we wrocławiu który obił by mi moje siedzenia i na jaki mniej wiecej koszt się przygotować ??

Obszycie Cie nie wyjdzie raczej niz ten komplet orginal ...

Nie wiem Iras ma kontakty z obszywaniem , ale on wyjechal na 2 tyg do niemiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do pytania , u mnie z tapicerką juz nienajlepiej , szczególnie z fotelem kierowcy. Na allegro koleś krzyczał 700zl za komplet siedzeń w skórze do E30 Coupe :? Troche drogo :( może ktos zna jakiegos w miare taniego tapicera we wrocławiu który obił by mi moje siedzenia i na jaki mniej wiecej koszt się przygotować ??

kiedys byl juz taki temat, niestety ucichl, tez bym chcial jakis namiar na dobrego tapicera

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiałbym na obszycie materiałem skóro-podobnym. Obszyłem sobie tapicerkę w starej E30 i było ok. Taki szewczyk dratewka wziął za robociznę 300 zł plus 200 zł na materiał a fikołki wyglądały jak nówka. Jeśli będzie się nabłyszczać/ natłuszczać co jakiś czas to skórka ekologiczna nie będzie w żadnym wypadku pękać czy przecierać się. Teraz też kupiłem E36 w obszytych skórkach (nie oryginalnie) i jest git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał jest trwały więc nie ma problemu (jeśli nie będzie się po tym skakać, wozić zwierząt itp). Wygląda jak prawdziwa skórka (zamieszczę fotki środka moich aut później). Co do tapicera to wystarcy poszukać w swojej okolicy krawców zajmujących się skórzanymi wyrobami (kurtki, torebki) lub nawet szewca od skórzanych butów (za dodatkowy grosz obszyją takie siedzenia bez problemu). Warunek, żeby pościągać im starą tapicerkę z foteli bo sami tego nie zrobią (chyba, że profesjonalnie zajmują się szyciem foteli).

Osobiście uważam, że taka skórka ekologiczna wygląda nieporównywalnie lepiej od weluru czy innych koszulek/ pokrowców.

Aha, słyszałem też taką ciekawostkę, że takie marki jak Mercedes w swoim najbogatszym wyposażeniu zapowiedziało odejście od oryginalnej skóry ze zwierząt ze względu na protesty greenpeace'u i przejście na eko-skórę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wklejenie fotek i potwierdzenie moich przypuszczeń

Nie ma sprawy, ja sam już jestem przekonany, że jeśli następna Beemka nie będzie miała skór w opcji to i tak będę obszywał bo moim zdaniem wygląda to niesamowicie szykownie. Aha, pamiętaj, że za taką robociznę u prywaciarza dasz 300-600 zł a za tą samą robotę w wyspecjalizowanym zakładzie z autoryzacją nawet kilka tysięcy zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy okazji tego posta powiem ,że mimo iż mam bananową skórę (w słoneczne dni nagrzewa się mniej niż czarna) , mam klimę to i tak nieraz do tyłka się lekko przyklei a już nie wspomne o wsiadaniu o 14:00 do nagrzanego auta.

Jedno wiem na pewno że jak będę szukał następnego auta to jednak na welurze i bardzo zastanawia mnie czy czujecie dużo większy komfort na skórze niż na welurze (nie mam na myśli prestiżu i wyglądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do IeSa tez mam coupe, mam orginalną szarą(siwą) tapicerka jest w dobrym stanie, tylko mam problem z boczkami, poniewaz poodklejały sie w miejscach gdzie sie opiera ręke.Widze ze ty w swoim coupe masz nowątapicerke, ale boczki sa weurowe.Czy to jest trudne do obszycia?? Bo jednak te boczki są mocno wyprofilowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do IeSa

Czy boczki są trudne do obszycia to się dopiero okaże, bo jak zauważyłeś boczków nie mam obszytych a chętnie to zrobię. Podejrzewam, że bez jakiś dobrych klejów się nie obejdzie. Czyli zerwanie starego welura i w to miejsce obszycie/ naklejenie skórki (planuję boczki zrobić czarne bo już takiej bordowej skóry raczej nie dobiorę).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

w moim e30 będę musał odnowić tapicerkę. Jeszcze nie wiem na jaką: albo welur tak jak teraz jest albo niebiesko-szarą skórę.

Mam do Was pytanie:

czy można kupić materiał, jakim są obszyte oryginalnie siedzenia w BMW (moim, 18-letnim e30). Boczki siedzeń mają taki sam materiał jak tapicerka drzwi. Jak będę robił siedzenia, to chciałbym aby to grało z boczkami. A boczki są nie zszywane tylko zgrzewane, wątpie czy ktoś jest w stanie je porządnie odnowić, wiec treba pod nie dobrać materiał (poza tym są niezniszczone).

Ewetualnie dam obszyć wszystko skórą, razem z boczkami aby jakoś wyglądało. Tu prośba:

dajcie jakiś link ze zeskanowanym prospektem e30 (wnętrze) to się zasugeruję kolorami jakie były w ofercie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja powiem cos na temat tapicerki skorzanej, mam u siebie czarna skore i powiem jakie dostrzeglem wady a jakie zalety: Dzieki skorze siedzenia sie nie kurza, nie zmocza jak wylejemy cos płynnego, pod tymi wzgledami tapicerka skorzana jest jak najbradziej OK, a jesli chodzi wady : Jak wsiadamy w upalne dni to normlanie rzeznia, jak auto nie ma klimy to jest meczarnia, Jak skora to tylko kolory jasne, wtedy ladnie wyglada, zolta skora jak i biala , jak w mercedesach, czarna odpada, welur nie jest zly, jakby nie to ze sie strasznie kurzy a czlowiek pozniej tym oddycha. Ja chcialem swoja czarna tapicerka sprzedac i kupic zwykle siedzenia w najgorszym stanie i dac do obszycia, u mnie koles ma prawdziwe skory z mercedesa kolor zolty jak mi pokazal to wpadlem w szal, skora z dziurami a wiec oddycha , i jest OK, ale koles krzyknal cene 3.200 zł z materiałem, czyli obszycie podlokietnika, recznego, galki, kierownicy, boczkow, zaglowkow oraz siedzen. Co do taniego obszycia to jak juz bylo wspomniane eko-skory no ale sa denne i sie ponoc rwa tak mi ten koles powiedzial, ja osobiscie nie szylbym swojich foteli jakims badziewiem do takich samochodow, chyba ze do poloneza i malucha. Ogolnie powiem ze perfekcyjne obszycie jest strasznie drogie, i nieoplacalne, bo nie wyciagniemy pozniej z tego pieniazkow podczas sprzedazy auta. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam odpowiada tylko i wyłącznie czarna skórzana tapicerka.

Zalezy wiele od jakości i rodzaju skóry a także od sposobu wyprawiania.

W Szuchce mam skórę jagnięcą, czarną i nawet w upalne lato się nie przyklejam. Jeździłem jednak także na skórce sztywnej - bydlęcej i faktycznie latem nie należało to do przyjemności. Poza tym jest jeszcze możliwość wentylowania foteli - oczywiście wiążą się z tym takie koszty, że chyba to nie jest opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

wybacz Ies ale twoja zolto czarna tapicerka ala skora wyglada tragicznie.. wolalym chyba koszulki z makro. Krzywa, pofaldowana fuuu, w przeciwienstwie do tej bordowej. Teraz sam mam problem eko skora i sie przyjkejac w lecie czy welurek mieciutki. Jezeli eko i ktos by mi mial tak zrobic to wole moje stare obdrapane, teraz bede myslal nocami...

mam 2 pytanie, czy duzy jest problem z wstawieniem siedzen z innego samochodu ?? czy taka przerobka jest mozliwa? ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge dodac tyle , iz kolega z forum BKP zajmuje sie od niedawna tapicerka, mieszka okolo 50km od wroclawia i jak sie go pytalem ile bierze to powiedzial ze okolo wziol by 1000zl, wiec ze skora by wynioslo 1500zl. Moim zdaniem tanio jak barszcz , oczywiscie tanio bo po tym jak widzialem jak to wykonal za PIERWSZYM razem na swoim aucie to dobrze prognozuje, wiec mozna i kupic uzywane fotele ale ta mozna miec bez klopotu i jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...