Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ile "k" ma oryginalna zarowka ksenonowa do E 39?


Rekomendowane odpowiedzi

osobiście mam założone 8000K

A jak swieca te 8000k ? Daja rade ?

Ja mam założone na ksenonie 6000 K i jestem zadowolony.Świecą ładnym białym światem (4300 K dają odcień żółtego).Słyszałem,że wszelkie wynalazki powyżej 6000 K sprawdzają się tylko w dzień.W nocy,szczególnie podczas deszczu światło jest pochłaniane.

[ Dodano: 21 Styczeń 09, 08:26 ]

http://www.forum.maxbimmer.pl/topics19/zarowki-ksenonowe-d2s-vt7738.htm?highlight=#63691

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam założone 8000K

A jak swieca te 8000k ? Daja rade ?

Słyszałem,że wszelkie wynalazki powyżej 6000 K sprawdzają się tylko w dzień.W nocy,szczególnie podczas deszczu światło jest pochłaniane.

[ Dodano: 21 Styczeń 09, 08:26 ]

http://www.forum.maxbimmer.pl/topics19/zarowki-ksenonowe-d2s-vt7738.htm?highlight=#63691

dają radę ale ja własciwe jeżdże tylko po mieście !! Byłem w tarsie do wawy to był lekki kłopot z oświetleniem drogi w nocy ale możliwe ze było to spowodowane tym. iz miałem urwane regulatory xenonów !!!

Ogólnie moja barwa podoba mi sie najbardziej !!!

6000K tez daje radę ale świeci bardziej białym światłem !!!

4300K to lipton , może i dobrze oświetla drogę, wparwdzie najlepiej ale niekiedy jak mijasz taka barwę na miescie to wogóle nie wygląda jak xenon (lekko żółtawa)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie montowane sa zarniki z barwa swiatla do 4800k , ja mialem zalozone 6000k i dawaly ladna poswiate lekko niebieskawa , Miski nigdy sie nie dotrzepily do moich Swiatel.8000k i powyzej nie polecam raz ze kolorek juz fioletowy a im wyzsza barwa to coraz blizej do czerwonego (mozna stracic dowod) a i w czasie deszczu slabiej widac.

A tak na marginesie xennonki maja poprawic bezpieczenstwo w wyniku lepszego doswietlenia sciezki noca , co z Tego ze bajerancki wyglad jak czarna sciana przed galami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sie juz gdzies przewinal.Standard to 4300.Osobiscie ma zalozone 12 000 :mrgreen:

Vizualny efekt pewnie jest.Ale Tomski jak tam z jazdą w nocy?

U siebie mam 6000k i jest to czego oczekiwałem czyli

-dobre oświtlenie drogi w nocy newet przy mokrym asfalcie

-doświetlenie prawego pobocza(oczy zwierzyny świecą się już z daleka i znaki drogowe też)

-dobra widoczność dziur w nocy(Tomski być może nie ma dziurawych dróg ale w PL to standart niestety)

-zadawalający efekt visualny(lekka poświata błękitna)

-kilkanaście kontroli drogowych i żadna nie wiązała się nawet z zapytaniem o światła.

(swoją drogą BMW do tego czyste nadwodzie i barwa światła bez prowokacji i wielu miśkom wydaje się ,że no tak ma poprostu być)

Mialem okazję jeżdzić autem z 8000k i z tą widocznością dziur już było znacznie gorzej a w nocy przy mokrym asfalcie dobrze oświetlone miałem znaki i pobocze trawiaste a asfalt już gorzej.(nie są to jakieś drastyczne różnice ale jak dla mojego oka są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vizualny efekt pewnie jest.Ale Tomski jak tam z jazdą w nocy?

Orginalnie w tych lampach byly zarniki o mniejszym nominale,nie wiem jakim ale swiatlo bylo lekko blekitne,wiec moze kolo 6k.Byl to pierwszy moj kontakt z xenonami i powiem ze swiatlo dzielilo sie na dwie strefy.Silniejsza i slabsza oswietlajaca pobocze.12k oswietla ladnie znaki pionowe i poziome i cala reszte jednakze nie ma takich stref oswietlenia.Byc moze jest to tez zalezne od rodzaju i produkcji zarnika,ale raczej zgodze sie z toba DZIKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...