Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


profile opon jak zalozyć???


nodi

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak kolego mówisz na nasze polskie drogi to sa profile ekstremalne!!! wczesniejszym compactem jezdzilem 225/45/17 przy silniku 1.6 compact palil ok.15l/100 a jezdzilo sie jak taczka :( teraz w compactcie 1.9 ti <bmw_1> na takim profilu musze naprawde uwazac bokiem nie wpadac na krawezniki :D <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A felgi masz jednakowej szerokości na przód i tył? Nie rozumiem czemu chcesz dać wyższe do przodu,to na tylnych felgach Ci nie zależy? Jak wsiądzie 3osoby do auta to wogóle nie ma porównania co do obciążenia osi. Zresztą to Twój wybór. Jeśli masz jednakowej szerokości felgi to ja nie widze problemu,zakładasz opony na wszystkie felgi i sprawdzasz,z jednej strony założysz wyższe do przodu,niższe do tyłu,a z drugiej na odwrót i przyjrzysz się jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio tak.Wiec zrobisz jak bedziesz uwazal a poglad juz masz.Moje auto i tak ma tyl wyzej z jakiegos powodu(moze tak zostalo obnizone przez poprzedniego).

Akurat potrzebuje dwie nowe opony na przod i trafily mi sie "miszeliny" w dobrej cenie.Z tym ze profil 40,wiec teraz bede mial na wszystkich 4 kolach ten sam profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade <bmw_2> temat mam rozjasniony :mrgreen:

aha:

[ Dodano: 6 Luty 09, 20:03 ]

[E34-Patryk]A felgi masz jednakowej szerokości na przód i tył? Nie rozumiem czemu chcesz dać wyższe do przodu,to na tylnych felgach Ci nie zależy? Jak wsiądzie 3osoby do auta to wogóle nie ma porównania co do obciążenia osi.

Jerzde swoja bunia sam!!! <bmw_1> :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam z przodu 225/45,tył 255/40.Przy oryginalnym sportowym zawieszeniu przód jest sporo niżej.Ale na tych kapciach z tyłu auto słabiej się zbiera,wzrosło zużycie paliwa.Za to przyczepnośc poszła sporo do góry.Nawet na wyłączonym ASC trudno wprowadzic auto w poślizg.No i niestety przy profilu 45 czuc właściwie każdą nierównośc w drodze.Jeśli to co mamy w Polsce można wogóle nazwac drogami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 235/45 przód, 255/40 tył przy obniżonym zawiasie i nie jest źle a znajomy w e39 ma 235/35/18 i fele żyją a on kręgosłupa nie leczy (tyle że zawias seria).

Ja bym montował niższy profil na tył tyle że przy szerszej oponie bo sie wtedy wyrównuje a tak to ciężko powiedzieć a przy porówno 215 to może lepiej na przód 35 tak dla wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...