Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z pracą na wszystkie cylindry


Rekomendowane odpowiedzi

9 to nie padak , jeżeli się nie mylę to w 6 cyl silnikach ciśnienie robocze wynosi w 2,5 m20 około 11 max atm ,a w 2,0 m20 około 10 atm. . Jeżeli jest to super eta (2,7) , to cisnienie wynosi około 11,7 atm , do zwykłej ety nie pamiętam ciśnienia .

Ogólnie 9 atm , to nie jest źle , ale nie i nie jest idealnie . silnik chodzi nawet jeżeli ciśnienie osiągnie 6 atm w silnikach przyzwyczajonych do wysoko oktanowych benzyn , a silniki starszego typu ( płaskie tłoki - czyli m20 2,0) do niskooktanowych powinien chodzić na 7 , poniżej może być coś nie tak .

Wcześniejsza moja super eta miała ciśnieni 9,5 na wszystkich , nie było zauważalnych spadków mocy , osiągi te same co w książce , na 4 biegu równe 200km/h , jeżeli zużycie jest równomierne nie będzie takiej drastycznej zmiany bo kultura pracy silnika będzie zachowana .

Jeszce mnie interesuje czy na wszystkich garach jest 9 atm , czy jest któryś ma więcej albo mniej . A i jeszcze jedna ważna sprawa , może to tylko za duże luzy zaworów ,albo wypalone gniazda , też będzie spadek cisnienia .

A i jeszcze jedno , masz gazownie ? moze wtryski zalazły ? i leje na tych cylindrach :) wymiana wtrysków powinna pomóc jeżeli to to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 to nie padak , jeżeli się nie mylę to w 6 cyl silnikach ciśnienie robocze wynosi w 2,5 m20 około 11 max atm ,a w 2,0 m20 około 10 atm. . Jeżeli jest to super eta (2,7) , to cisnienie wynosi około 11,7 atm , do zwykłej ety nie pamiętam ciśnienia .

U mnie waha się w okolicach 13...

a książki piszą, że ciśnienie nie powinno spaść poniżej 10!!

a 10,50 to stopień sprężania... dla silnika m50;

i tu się przyznaje że nie zobaczyłem że chodzi o e30... <bmw_1>

także sprężanie będzie niższe, aczkolwiek jak już powiedziałeś ma być równe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja żeby swoją przypadłość znaleźć szukałem na forach ok 3h;

znalazłem rozpiskę na ok 2 strony;

okazało się że nieszczelne spryskiwacze zalały mi 2 świece.... taki banał

a ja 2 dni wqrwi**y chodziłem :twisted:

samo forum nie zawsze pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...