Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


POTRZEBNY LAKIERNIK


Rafałs

Rekomendowane odpowiedzi

Blacharz, czy lakiernik jesteś?

Jeśli jesteś dobry to dla mnie nie ma znaczenia gdzie ten warsztat będzie :!: :wink:

A tak nawiasem mam pytanie, na które się zbieram od dłuższego czasu żeby je zadać. Czy blacharze/lakiernicy podpisują umowy z klientami na robotę(myślę że jak już to nie chętnie) i jak jest z gwarancją :?: Dają taką i na ile (powiedzmy auto robione od podstaw) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lakiernikiem,blacharstwo to nie jest moja mocna strona,ale potrafię sporo,bo zajmowałem się tym 4lata codziennie praktycznie bez urlopu(blacharstwo-lakiernictwo),choć wstawianie ćwiartek,czy dachów trochę mnie przeraża i zajmuje dużo czasu. Wolę szpachlować i malować. Robiłem też jako mechanik,ale od razu mówię,że dieslami się nie zajmuję(chodzi o ustawiania zapłonu na pompie i takich robót). Z tymi umowami to trochę niebardzo,chyba że masz jakiś zabytek i go restaurujesz to wogóle zmienia postać rzeczy. Wtedy używa się najlepszych materiałów,auto się piaskuje do golej blachy lub do zdrowego lakieru,konserwuje najlepszymi środkami,itd.,ale to koszty są ogromne. Jak chcesz odmalować całe auto,wyspawać podłogę itd.,dasz za to powiedzmy 4tyś.zł to nie wiem czy ktoś Ci da gwarancję(jak koszt zrobienia wyjdzie 2.8tyś). Ale jeśli takie autko z 1940roku odrestaurowuje i bierze za to 10-15tyś.zł to wtedy masz gwarancję i nawet jeśli coś się wydarzy,jakiś pęcherz wyskoczy to naprawa gratis. W Polsce to narazie się nie opłaca,więc jesli bym się zdecydował to musiałbym robić na czarno,żeby na czymś zaoszczędzić,a to znowu bez sensu i stres za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sowa sorki,że tak późno ostatnio jestem pochłonięty pisaniem CV po norwesku itp. trudnymi sprawami,więc zaglądam tu na chwilę. Stary Ty chcesz zbudować nowy pojazd. To koszt będzie jak w fabryce nowej bawary,hehe. Tam nic nie zostawili nie rozebranego. To chyba nie Twoja fura,co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się zrobienie czegoś takiego, jednak ani warunków, ani narzędzi ani umiejętności. Niestety nie jest to moja furka, jednak chcę swoją trochę przebudować i potrzebny mi jest spec który z sercem zaopiekuje się moim autem. Nie jakiś paproch który odpieprzy pańszczyznę i do domu :!: <bmw_4> Ja mam czas auto mi nie jest potrzebne także mogło by być robione nawet bardzo długo, nie zależy mi na czasie tylko na jakości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie coś to faktycznie czasu sporo potrzeba,tym bardziej,że z czegoś trzeba też żyć i nie można się poświęcić tylko i wyłącznie jednemu autku. Robiliśmy takiego carmana,z lat 50-tych,to trwało trochę,bo codziennie robiliśmy też inne auta,więc trzeba bylo jakoś dzielić czas. Narazie zostaję i staram się znaleźć tu wymarzoną robotę,ale gdybym miał zamiar wracać to może faktycznie coś swojego otworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Co do roboty i linku powyżejm i chodzi oczywiście tylko o blacharkę i malowanie. A nawiasem nie znasz kogoś kto by był godny polecenia :?: Szczerze, to sam wiesz jak jest, obawiam się oddać komukolwiek auta i za zakitowaną rdze wybulić 3000-4000 tyś. <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego znajomego który odrestaurowuje stare auta,tzn.takie 50-100lat i robi to nieźle,bo większość z nich jest z niemiec,włoch,ogólnie z zagranicy ma klientów. Ale kasę bierze sporą,więc nie wiem czy to by się opłacało. Niektóre auta robi nawet ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje ,że warsztaty w mieście blacharsko lakiernicze nie mają najgorzej cały czas są autka. biorą sporo a jak są dobre to są polecane więc myślę ,że byś nie zbankrutował poza tym polecenia na forum to ma sens..

aha i warsztaty we Wrocławiu mają jedną wadę: nie chcą za bardzo podejmować się małych napraw tylko najlepiej kompleksowy powypadek to jest też jakaś nisza ,którą zajmują małolaty co nie znają się na robocie z nielicznymi wyjątkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam jednego znajomego który odrestaurowuje stare auta,tzn.takie 50-100lat i robi to nieźle,bo większość z nich jest z niemiec,włoch,ogólnie z zagranicy ma klientów. Ale kasę bierze sporą,więc nie wiem czy to by się opłacało. Niektóre auta robi nawet ponad rok.

Moglbys podac jakies namiary na twojego znajomka uklon_bmw , gdyz potrzebuje odrestaurowac E3 i szukam jakiegos godnego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi maila to Ci coś wyślę. A gość jest naprawdę dobry,tzn.on sam tego nie robi,ma ludzi,ale odrestarowywanie to jego pasja,ma tysiące zdjęć jak robił przeróżne autka. To starszy facet,ok.60lat,ma ok.10pracowników,w tym blacharza,który potrafi cynować i dorobić każdy element ze zwykłej blachy,naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...