Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


komputer e36


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie w moim e36 jest jakiś komputerek nie znam sie.pokazuje tam tylko godz.datę.są tam jakieś liczby 10,100,1000...jak się ją zapali(auto) to tam sprawdza jakieś błędy.moje pytanie.co może być przyczyną że raz się to świeci,a raz nie,że jak zapale auto to raz się zapala czeck i coś tam sprawdza a raz nie.z góry dziękuje uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz ile ma komp klawiszy.

sprawdza ci wszystko z elektroniki ogólnie błędy jakie występują (jak np. żarówki w światłach czy świeca) , napisz jaki błąd ci się wyświetla a coś zaradzimy <bmw_2>

tu masz trochę o tym : http://www.forum.maxbimmer.pl/topics19/obc-ukryte-funkcje-vt5461.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na nim 8 gózików(1,10,100,1000,cyba reset/...,check,data i godz)a chodzi mi o to że jak zapale auto to raz ten komp. świeci cały czas a raz nic się nie świeci.błędu narazie nie ma,wczoraj stało się jeszcze tak że komp na desce nie zapala się jak wł.zapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na kogoś kto zna lepiej ode mnie kompa w serii 5, ja na OBC w e36 tylko się znam.

Jak nie świeci czasami to może pixeloza siada czyli to co się wyświetla.

Jak on potrzebuje właśnie do e36 :mrgreen: Jak czasem nic sie nie wyświetla to zmień żaróweczki bo może gdzieś niedomagają <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe sorki :P

to sprawdź żarówki (w auto-chip robiłem swój to wiedzą jak to robić, wymienić jak nie chcesz sam)

jeśli wyświetlacz ma taki "załamujący" czy "mieniący" się kolor (ciężko coś odczytać) to siada pixeloza.

Ogólnie (oby to była przyczyna :) ) z powodu niskich temperatur często jest właśnie taki efekt, że nie świeci albo ma problem z wyświetlaniem komunikatów. Poczekaj wtedy aż w kabinie będzie w miarę ciepło i sprawdź czy dalej jest z wyświetlaczem problem.

Możesz też odłączyć kompa i przeczyścić wpinkę (zawsze warto to zrobić, a nóż pomoże).

no i zapomniałem jeszcze napisać jednego :P

aby sprawdzić pixeloze zrób tak :

1000 + 10 = nacisnąć równocześnie po czym :

00 - test ekrany (cała pixel-oza się zapala, świeci)

jeśli gdzieś będą braki to wiadomo co siedzi, a jeśli słabo będzie to wszystko wyświetlał to albo żarówki albo po prostu zimny jest a tak się dzieje ze sprzętem elektronicznym przy niskich temperaturach.

Jest też opcja, że masz zablokowane ukryte funkcje wtedy :

Aby odblokować wszystkie funkcje naciśnij 1000 i 10 oraz w wierszu wpisz BADANIE 19, powinno się wyświetlić lock on albo coś podobnego.

To jest przetłumaczone przez google tab więc mogą być błędy. Ale myślę że sobie poradzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwautoklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1029

tutaj masz troszkę wyjaśnione. Jak gdzieś znajdę ukryte funkcję OBC w wersji elektronicznej to podeśle... tylko najpierw muszę sobie przypomnieć, gdzie to mam :roll:

ok odnalazłem

ukryte funkcje komputera E36

W celu włączenia funkcji należy nacisnąć równocześnie klawisze 1000 i 10.

1. Test komputera;

2. Aktualne spalanie (litrów / 100km);

3. Aktualne spalanie (litrów / godzinę);

4. Średnie spalanie (litrów / 100km);

5. Aktualny zasięg;

6. N / A;

7. Średnia ilość paliwa w zbiorniku (litry);

8. Aktualna prędkość;

9. Prąd „R” (prąd akumulatora)

10. Kraj / Język wyświetlanych funkcji (USA, Hiszpański, Niemiecki, Japoński, etc.);

11. Zegar AM / PM;

12. Średnia prędkość;

13. ETA;

14. Data systemu komputera;

15. Diagnostyka;

16. N / A;

17. Dane samochodu;

18. Zmiana sygnału alarmu;

19. Zablokować / Odblokować OBC;

20. Korekcja pojemności zbiornika;

21. Repetowane wszystkich błędów (oprócz Service Light)..

TUTAJ

powinien być dokładny artykuł do ściągnięcia ale nie wiem czy jeszcze on jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn na wyświetlaczu jak już coś pokaże to wszystko świeci idealnie i wyraźnie tyle tylko że tak jak pisałem raz jak zapale samochód to czyta błędy a raz jest tak że wyświetlacz jest czarny jak by się w ogóle nie załączał.dzięki za podpowiedzi będę sprawdzał.pozdrawiam :party:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ci się wydaje że nie świeci (czy nie działa) to naciśnij coś na nim, i będziesz wiedział czy działa :)

jest też taka opcja, że przypadkowo przyciemniłeś podświetlanie (masz to po lewej stronie kiery na dole) i wtedy świeci bardzo lekko co w dzień jest prawie nie widoczne :) no ale to tylko hipoteza ;) albo że masz coś z przełącznikiem a raczej pokrętłem (zobacz czy wtedy świeci deska i reszta przycisków na konsoli środkowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...