Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Chcialbym przyciemnic szyby piecowo


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś zlecał takie prace na terenie Wrocławia. Chciałbym przyciemnić szyby w moim BMW z tym ze przednie boczne szyby chciałbym mieć przyciemnione piecowo a pozostałe tylne folia. Następne moje pytanie dotyczy jak to jest widziane przez policje , słyszałem kiedyś ze jak się ma szyby przyciemnione piecowo to mogą mi skoczyć. Chciałbym mieć szyby ściemnione ok 100% wszystkie . Jeżeli ktoś coś takiego robił to ile zapłacił ( chodzi mi oczywiście o przednie boczne ) i jak się to ma do przepisów. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że nawet piecowo nie możesz mieć przyciemnionych szyb na 100% bo wg przepisów przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności światła czyli max 30% możesz sobie przyciemnić i to chyba bez różnicy czy piecowo czy folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szyby np. barwione fabrycznie na zielono maja tylko 70% przepuszczalności. Jak przyciemnię tylko tylne to będzie to wyglądało dziadowsko. Chyba ze zrobię 100% folia i co jakiś czas będę zwyczajnie odbierał dowód ( miałem mercedesa zrobionego na 100% do okola poza szyba czołową i raz mi się zdążyło pod poznaniem sprzeczka z policja prawie zakończona bójka bo sobie idioci wymyślili ze mi mandat dadzą jak foli nie zerwę, ostatecznie odjechałem z satysfakcja ze nadal mam ciemne szyby i tylko brak dowodu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylnie możesz sobie nawet farbą czarną pomalować i będą Ci mogli skoczyć, przednie natomiast 30-40% nie wiem ile... różnica czy piecowo, czy folią - nie wiem czy jest, bo na chłopski rozum, to co ich interesuje (albo przynajmniej powinno) czym, skoro mają mieć ileś procent i basta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... moim zdaniem za głęboka ta czerń, jak już to moze mniej je przyciemnij?? np 70-75%?? pomysl ja w nocy np przy cofaniu będziesz przez takie ciemne szyby widział?? i lepiej bedzie wyglądać jak nie bedą aż tak bardzo czarne.

takie jest przynajmniej moje zdanie, też sie nosze z zamiarem przyciemnienia :) tylko ja to przód 30% tył 50 max 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyciemnionymi szybami bedziesz prowokował "niebieskich"i dowod może polecieć szybko.Ja u siebie przyciemniłem tylko troche by dodać do fabrycznego juz charakteru BMW:)Przód o stopień słabiej niż tył i dzieki temu nie ma bijacej po oczach róznicy.Od srodka żadnej róznicy-nie ma takiego problemu z manewrowaniem w nocy.Wedlug mnie taka smoła na szybach to niebardzo pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w mercedesie przyciemnione 100% szyby i dawało to niepowtarzalny efekt, dowód zabrali mi tylko raz i to barany z poznania. Plusy tego byly takie ze wnętrze nie nagrzewało sie praktycznie mimo ze była to czarna skora, takie rzeczy jak telefony czy pieniądze mogły spokojnie leżeć w środku nie narażone na czyjeś złodziejskie spojrzenia ( a wiecie jak w polsce kradna :mrgreen: ). Jak stawiałem auto na parkingu to rzadko kto decydował sie postawic swoje obok. Mówiąc krotko same plusy z jednym małym minusem za ktory wine ponosza imbecyle z poznania. A tak na marginesie to po wroclawiu jezdzilo kiedys policyjne mondeo oklejone do okola razem z szyba czolowa czarna folia 100% i nikt ich o stopien przyciemnienia nie pytal. A tak ten mercedes wygladal

124szybyts9.jpg

w640.png

124czuj1.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
A tak na marginesie to po wroclawiu jezdzilo kiedys policyjne mondeo oklejone do okola razem z szyba czolowa czarna folia 100% i nikt ich o stopien przyciemnienia nie pytal.

były 3 mondziaki , zielone , brązowe i granatowe (jesli mowimy reporterach)

dwóch pierwszych juz nie ma we wrocku są na wyjeździe a granatowe smiga tyle ze

zadne z nich nie miało przyciemnionej przedniej szyby , moze trafiłes na jakichs

wywiadowców ale zadnego mondziaka nie kojarze zeby było tak zamalowane

folią od srodka na wszystkich szybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny mercedesik, brakuje na nim tylko czarnej felgi :)

Mnie sie podobał na srebrnej zresztą juz go nie mam ( czulem sie jak w maluchu, jak ktos chcial wsiasc do tylu to ja musialem wysiasc i do tego 4 osobowy ).

A co do tego mondeo to jezdzilo z foliami z tym ze może i szyby przedniej nie mialo czarnej ale pozostale na bank 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były 3 mondziaki , zielone , brązowe i granatowe (jesli mowimy reporterach)

dwóch pierwszych juz nie ma we wrocku są na wyjeździe a granatowe smiga tyle ze

zadne z nich nie miało przyciemnionej przedniej szyby , moze trafiłes na jakichs

wywiadowców ale zadnego mondziaka nie kojarze zeby było tak zamalowane

folią od srodka na wszystkich szybach

Mnie sie wydaje,ze zielone mialo przyciemnione lipa.

Ale to nie byly calkiem czarne szyby tylko takie jakby lekkie lustrzanki bo pamietam,ze zawsze bylo widac

chlopakom pagony.Tylko czy to mondeo nie bylo takiego koloru stalowego na aluskach?

I to napewno nie byli wywiadowcy tylko drogowka.Czesto ustawiali sie na paprotnej.

A biale vento to juz chyba legenda,ciekawe czy jeszcze smiga.

(no i znowu nie na temat) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Mnie sie wydaje,ze zielone mialo przyciemnione lipa.

Chyba wszystkie miały poprzyciemniane szyby , ale chodziło mi o to ze zadne

nie miało przedniej sciemnionej.

I to napewno nie byli wywiadowcy tylko drogowka.

W drogówce były te co napisałem czyli zielenina , braz i granatowy :wink:

Wywiadowcy różnymi cudeńkami jeżdzą teraz , od opla corsy przez felicje , kia itp itd

a ostatnio nawet skoda superb był do testów tyle ze juz poszła chyba do zielonej góry.

A biale vento to juz chyba legenda,ciekawe czy jeszcze smiga.

(no i znowu nie na temat)

Vento jeszcze jest ale juz nie gania , zostało oddelegowane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze nierobom w mondeach poświeciliśmy wystarczającą ilość czasu i nie o to chodziło mi w tym temacie. Ich padlinowóz albo kundlowóz (jak kto woli) podałem tylko dla przykładu bezkarności jaka są otoczeni a nie po to żeby wyliczać czym to się teraz woza za nasze pieniądze ( gdyby to odemnie zależało to do dziś jeździli by nysami <bmw_4> ). Co do szybek w moim BMW to wydaje mi się ze dam sobie na razie spokój ponieważ zdania tutaj są podzielone a chciałbym żeby moje auto podobało się jak największej grupie fanów bmw no i mnie oczywiście. Wpadł mi do głowy pomysł ze skoro z tylu mam rolety to czemu nie mógł bym ich mieć z przodu ale pewnie to spotkało by się z ogólnym potępieniem mnie i mojego kochanego autka :roll: no chyba ze jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator, ja na Twoim miejscu nie przyciemnialbym wogole.

Szkoda tego egzemplarza.....

No chyba,ze jak sie zdecydujesz na przyciemnienie,

to nie rob az takich ciemnych szyb jak przedstawiles na fotce

bo moim zdaniem bedzie to wygladac to malo efektownie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...