Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Katalizator bmw zalety i wady/wyciąć czy nie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słyszałem co nieco o wycinaniu katalizatorów z samochodów. Chciałbym wyciąć katalizator ze swojego bmw ale słyszałem że silnik się zużywa szybciej czy to prawda

Jakie są zalety a jakie wady wycięcia katalizatora i jak to zrobić wyjąć katalizator i spowrotem zaspawać blache czy jakąś rure wstawić

I chciałbym żeby odgłos wydechu nie bał jakoś wyraźnie głośny żeby mi policja nie wzieła dowodu za chałas

Prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja w mojej bmce wyciąłem katalizator i jeżdziłem 2 lata i żadnej różnicy, oprocz spalania, chociaz nie koniecznie przez to wzrosło bo miałem koła stalowe 185/60 r14 a założyłem 205/50 r16 więc najprawdopodobniej to podbiło spalanie.:P Zamiast katalizatora wstawia się strumiennice np. łuskową, albo wycinasz kata wybijasz go ze srodka (sprzedajesz za np.250-300 pln) i puszke wspawujesz z powrotem! I na przeglądzie ci się nie beda rzucac :roll: happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy wiedzą że jest taka opcja: SZUKAJ na forum i nie trzeba nowego wątku zakładać,wystarczy poszukać,poczytać. Później robi się niezły bałagan,bo jest kilka takich smych tematów. Co do strumienic w miejscu kata to też tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne strumienice! One sie nadaja jedynie jako kuweta dla kota (trzeba je pierw przeciac na pol :) ). Ja wycialem katalizator w moim samochodzie i w jego miejscu wspawalem rurke o srednicy takiej jak w ukladzie wydechowym. Na chlopski rozum mysle, ze moze byc roznica w przyspieszaniu (mniejszy opor wylatujacego powietrza z silnika), ale tylko jezeli polaczysz to z kolektorami sportowymi, dobrym ukladem wydechowym, jakies dobre filtry sportowe itd. Same wyjecie kata duzo nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Jak masz nakulane wiecej jak 200tys to nie masz nad czym sie zastanawiac , wycinaj

i wspawaj w to miejsce jakis tłumik o podobnej objętosci , rurka to na wypadek

jakbys nie znalazł pasującego w to miejsce tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma żadnych objawów zatkania kata to go zostaw.Jak go wytniesz to "spaliny podskocza" i na przeglądzie mieli by prawo cos burczeć.Po wycięciu nie będzie taki bardzo głośny więc tu sie nie ma co aż tak martwic choć taki specyficzny dźwięk nie kazdemu pasuje.Zapach z rury też bedzie bardziej benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34-Patryk ma racje , ten temat był wiele razy poruszany.

Już to kiedys pisałem ale napisze jeszcze raz.

Wycięcie kata i wspawanie samej rury uwazam ze nie jest dobrym rozwiązaniem , dlatego że spaliny z większą siła uderzają w tłumik końcowy , co prowadzi do jego szybszego zuzycia , no i ten kontrowersyjny dzwięk. Jak wstawisz strumienicę dzwięk jest wtedy taki metaliczny jak w polonezie , no i ten smrud który katalizator zawsze jakos likwidował. Jak juz chcesz wycinac kata to w jego miejsce daj tłumik srodkowy , jest to chyba najoptymalniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słyszałem co nieco o wycinaniu katalizatorów z samochodów. Chciałbym wyciąć katalizator ze swojego bmw ale słyszałem że silnik się zużywa szybciej czy to prawda

Jakie są zalety a jakie wady wycięcia katalizatora i jak to zrobić wyjąć katalizator i spowrotem zaspawać blache czy jakąś rure wstawić

I chciałbym żeby odgłos wydechu nie bał jakoś wyraźnie głośny żeby mi policja nie wzieła dowodu za chałas

Prosze o rade

Dużo słyszałeś ale niewiele, niewiele z tego wynika.Moja rada-zapoznaj się z zasadą działania silnika spalinowego,następnie co to jest i w jakim celu stosuje się katalizator w samochodach.-----Jeśli to zrozumiesz będziesz miał odpowiedz na swoje pytania i jeszcze uświadomisz "fachowców" od których słyszałeś takie ciekawostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...