Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dziwny syk - sprzęgło help


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, moje autko jest po wymianie kompletnego sprzęgła i koła dwumasowego.

Dzisiaj zauważyłem, że coś mi tak "syczy" jak nie mam wciśniętego sprzęgła.

Gdy je wciskam dźwięk znika. Przy dodaniu gazu (na nie wciśniętym sprzęgle) dźwięk ten się nasila (zanika gdy tłumik zaczyna ryczeć - ale dlatego pewnie, że nie słychać już tego syku).

Nie mam pojęcia co to może być, choć temat wydaje mi się znajomy.

Może wiecie gdzie szukać winy? A może tak ma być...?

Z góry dzięki za pomoc i zainteresowanie <bmw_2>

[ Dodano: 20 Luty 09, 13:33 ]

mechanior mówi, że to łożysko i musi się dotrzeć. hmmmm....

co o tym sądzicie ?

I jeszcze jedno, po tej wymianie już 2 razy zajechało mi sprzęgłem (ono się trochę też dociera czy co) pytanie_bmw ? - przyznam wciskałem trochę gaz :P

a no jeszcze jedno bo znowu zapomniałem... przed wymiana sprzęgła wyskakiwała mi czasami 3 (zwłaszcza gdy jechałem na biegu bez gazu - niskie obroty 1600-2400) i teraz mam to samo tyle że na razie 2 razy się to zdarzyło. gdzie szukać winy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% łożysko pewnie mechanior co ci powiedział ze musi dotrzec to wiedział o co chodzi!!

Przy kazdej wymianie kpl sprzęgłą (łożysko,tarcza,docisk)nalezy nasmarowac łożysko smarem!!! napewno ci to nie ucichnie a bedzie sie pogarszać!!! zgłos reklamacje bo szkoda sprzęgła!!! wiem bo sam w tym siedze;D

[ Dodano: 21 Luty 09, 21:13 ]

jeszcze moze w ostatecznosci moze byc skrzynia;/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie wtrace do tematu ja tak mialem w poprzednim compactcie jak mi sie konczylo sprzeglo kilka razy na sile wrzucilem przy okolo 3000 obr. trójke i synchronizator wylecial po wymianie sprzegla bylo tak samo wiadomo trojka niekiedy wyskakiwala sama jak cie to drazni to skrzynie wyczaj w dobrej cenie i bajka <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze myśle, ale zdaje mi sie że gdyby łożysko ,,syczało" to działo by sie to przy wciśniętym pedale sprzęgła ponieważ właśnie wtedy łożysko pracuje. teoretycznie gdy pedał zwolnisz to łożysko sie cofa i nie powinno dotykać docisku tak żeby ciągle nie pracowało. ja w tym przypadku stawiał bym na skrzynie. ewentualnie może coś nie tak przy montażu skrzyni poszło i poprostu jak wałek sprzęgłowy sie obraca to o coś trze... ale to są tylko moje domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak ja wykonczylem skrzynie i sprzeglo przez to ze lozysko oporowe mialo dosyc jak wcislem pedal sprzegla syczalo ja palilem nadal laka i pewnego razu sie rozlecialo i taka kulke przy widelkach od lozyska wyrwalo lozysko bylo z metalowym srodkiem (przez to) a przed wymiana mialem kolo dwumasowe tak dojechane ze niekiedy jak puscilem szybciej sprzeglo to najczesciej wlasnie 3 bieg wyskakiwal ja kupilem skrzynie tarcz docisk lozysko nowe i DWUMAS i wlasnie przez dwumas wtedy wyskakiwal 3 bieg bo kumplowi zostawilem stara sktrzynie zrobil ta kulke co wyleciala i kolesiowi wlozyl do is`a i kolesiowi sie tak niedzieje wiec MOJE pytanie ten dwumas kupiles uzywke czy nowy bo te uzywki to roznie z nimi!! ??? <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nodi, ja kupiłem używkę ale w bdb stanie (500pln). Trójka wyskakiwała mi też na starym oryginalnym kole dwumasowym więc to raczej nie od tego (mam koło z katalogu sprawdzone po numerach - tylko do 323 TI).

Co to łożyska to u mnie jest inaczej, jak nie mam wciśniętego sprzęgła to coś słyszę a jak wcisnę to zero (poza silnikiem i tłumikiem).

Jadę w tym tygodniu do mechanika i będzie rozbierał chyba skrzynię itp.

Dam znać co to było bo ja jestem w punkcie zero... pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...