Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przy zamykaniu drzwi odskakuje tylna szyba/


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w mojej Buni zauwarzylem trzaskajac drzwiami przednimi ,ze odskoczyla mi tylna szyba :shock: wiec powtorzylem czynnosc i okazalo sie ,ze niestety nic mi sie nie zdawalo i szyba odskakuje ale tylko gorna krawedz i zauwazylem ze wlasnie przy gornej krawedzi zaparowana byla lekko od wewnatrz (przepuszcza powietrze). Coz ,z tym fantem moge poczac? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić uszczelkę szyby i zobaczyć czy puścił klej, który ją trzyma czy po prostu sparciała.

nie bardzo rozumiem. Tylna szyba jest wklejona z tego co sie orientuję,więc skoro odskakuje to trzeba ją wyciąć i wkleić na nowo,bo wątpie,żeby udało się dokleić ten kawałek co sie rozkleił. Uszczelka raczej nie ma tu za wiele do gadania jeśli jest rozklejona szyba. W takim razie raczej na pewno była już wklejana,czyli albo rozbita,albo furka po strzale w tył(ewentualnie w bok)i musieli wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko było by zamykajac dzwi zobaczyć jak tylna szyba odskakuje
a jednak mozna :lol: Koledzy nie jest to szyba boczna tylko tylna duza szyba:| i wyglada to tak jakby klej puscil :| Moze to smieszne ale na aucie lezal snieg wiec aby walczyc z zima siegnolem po sprzet i trzasnolem drzwiami a snieg jakby sie ruszyl odsniezylem auto i powtorzylem czynnosc i okazalo sie ,ze gora szyby na calej dlugosci podskakuje i tak jak pisalem kolejny objaw to para przy uszczelce od wewnatrz - niby nieduzo paruje ale jednak taki pasek na oko ok.5cm grubosci -powyzej ogrzewania szyby. Coz z tym fantem mozna poczac :?: :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danich napisał/a:

machu221 napisał/a:

ale piszesz o tylnej bocznej , czy o tylnej tej na rufie ???

cieżko było by zamykajac dzwi zobaczyć jak tylna szyba odskakuje

no chyba że mocno odlatuje tak na metra

W 7-ce może i ciężko,ale w E36 nie. Myślę,że w takim razie mój post był trafiony. Jesli masz jakiegoś magika co podejmie się próby doklejenia samej góry szyby to możesz spróbować,ale wątpliwa sprawa,bo tam ciągle napływa woda i brud z dachu,więc i tak klej nie złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz jakiegoś magika co podejmie się próby doklejenia samej góry szyby to możesz spróbować,ale wątpliwa sprawa,bo tam ciągle napływa woda i brud z dachu,więc i tak klej nie złapie.
Masz racje ,ale watpliwe by ktos sie podjal podklejania ,a ja tez sztuki nie chce robic,a znacie moze kogos we Wrocku kto zajmuje sie takimi wynalazkami jak wklejanie szyb??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Jesli masz jakiegoś magika co podejmie się próby doklejenia samej góry szyby to możesz spróbować,ale wątpliwa sprawa,bo tam ciągle napływa woda i brud z dachu,więc i tak klej nie złapie.
Masz racje ,ale watpliwe by ktos sie podjal podklejania ,a ja tez sztuki nie chce robic,a znacie moze kogos we Wrocku kto zajmuje sie takimi wynalazkami jak wklejanie szyb??

Podjedz na Terenową boczna buforowej wylot na strzelin , dosc dobrze się znają na

robocie , mysle ze warto zapytac moze akurat da sie to podkleic.

Swoją drogą klej do szyb to niezłe cholerstwo , jak złapie to niezle trzyma.

Ewentualnie mozesz kupic klej do luster np Soudal'a tuba 310ml kosztuje okolo 11zł

tez niezle klei :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz jakiegoś magika co podejmie się próby doklejenia samej góry szyby to możesz spróbować,ale wątpliwa sprawa

Takie rzeczy to tylko w erze :wink: Miałem okazje przez miesiąc popracować przy wklejaniu szyb i przyjechał kiedyś policjant chyba maverikiem, bo mu przednia szyba ciekła. Szyba praktycznie przy mocniejszym hamowaniu sama by wypadła. Okazało się że wszystkie szyby klejone wklejaliśmy na nowo, a auto było po rolce na dachu. Zmierzam do tego że zapewne nie jest to oryginalne klejenie, nie koniecznie auto było po dzwonie, a takiego doklejania nikt ci nie wykona(chyba że jakiś paproch). Szybę trzeba wyciąć, porządnie oczyścić szybę i karoserię i dopiero na nowo wkleić szybę. Wszelkie inne zabiegi mijają się z celem <bmw_4> Taki zabieg kosztował ok. 100zł. (parę lat temu), a we Wrocku ponoć było taniej. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą klej do szyb to niezłe cholerstwo , jak złapie to niezle trzyma.
to prawda,ale do brudu się nie chce kleić. Trochę tego używaliśmy w warsztacie,różnych firm i jesli nie jest oczyszczona powierzchnia to bardzo szybko się rozklei. Tak jak sowa pisał,za 100-150zł powinni to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...