Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E39 wolne obroty i brak mocy


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej E39 M52 (przebieg 118 tys.km)ostatnio zaczelo brakowac mocy i wolne obroty sa za niskie.

Autem na wolnych obrotach telepie jak w maluchu.

Czasem jest wszystko ok - przyspiesza normalnie i obroty tez sa ok.

Ale ostatnio przewaznie tak nie jest.

Auto jest przymulone.

Swiece i cewki ostatnio wymienialem.

Acha i jeszcze to:

- Jak go nieraz odpale i przygazuje to slychac jekis rzechot w silniku- cos jakby zawory graly....

Pozniej zgasze auto ,odpale jeszcze raz i jest wszystko ok.

Ale pewny nie jestem czy to jest w silniku i czy ma to cos wspolnego z brakiem mocy,bo nawet jak nie rzezi to mocy i tak nie ma.

Byc moze to jakas blacha albo oslona sie poluzowala,wiec narazie tych dwoch spraw ze soba nie lacze.

Zauwazylem natomiast,ze auto idzie lepiej jak jest mniej paliwa w zbiorniku (i to wcale nie dlatego ,ze jest lzejsze).

Byc moze jest to poprostu zbieg okolicznosci.

Potrafi mi ktos pomuc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to winny jest Vanos!

Teraz to juz raczej jestem pewny,ze to vanos,bo chyba juz nic tak podobnie klekotac nie moze.No i do tego jeszcze ten spadek mocy....

Co zrobic z tym fantem?

Jak to naprawic? Warsztat?

No i ile taka "przyjemnosc" kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wymienic uszczelki które są na tłoczkach w vanosie, na każdym tłoczku są dwie uszczelki(+2 oringi pełniące rolę docisku tych uszczelek do ścianek cylindra vanosa). Skoro pytasz o to jakie koszta to wydaje mi się ze nie orientujesz się wogole w temacie. Uszczelki te(zamienniki o dużo lepszych parametrach co orginały) produkuja sie w usa. W ASO kupisz cały Vanos(mało ekonomiczna inwestycja). Ja dośc mocno zaglębiłem sie w temat vanosa w BMW i kupiłem z USA te uszczelniacze. Koszt samych uszczelek do 270 zł(w zalezności od kursu dolara) plus uszczelka pod pokrywe(koło 100zł)no i troche pracy. Jeśli jestes zainteresowany to wciąż mam te uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...