Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki olej do E36 1,8 M43 202 tys przebiegu


Rekomendowane odpowiedzi

Wczesniej zalany był 5w 50 mobil 1 przy 187 tys.

Wymienić na ten sam ?

Co ile się powinno wymieniać ?

Oilserwice sie nie świeci ale myśle że już pora ?

Moim skromnym zdaniem jeśli silnik nie bierze oleju i niema w nim wycieków to nalezy pozostac przy tym jaki jest aktualnie.Sopello w twoim przypadku pełen syntetyk , który jakby nie patrzył jest półke wyzej od półsyntetyku.Na niego jeszcze przyjdzie czas :wink:

Wymieniac nalezy co 10 tys.Diody sygnalizują czas wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntetyk lób polsynetyk i nic innego :!:

ja do mojej Bumy daje Schela i jest dobrze :mrgreen:

ostatno mój złoty mechanik happy_bmw poradził mi co by zmieniać olej co 10 tyś. bo może potem z silnika wydobywac się dźwięk ala klekot (co częso słychać w Buńkach jak na światłach stoją) dodam, że mój mechanik robił 10 lat w fabrycznym serwisie BME w Monachium <bmw> więc jeśli chodzi o moją Bume wierze w karzde jego słowo <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał, lać co producent nakazał.

Zwiększenie lepkości oleju pogarsza właściwości smarne a to skraca życie silnika.

Jak zaczyna cieknąć to znaczy że trzeba uszczelnić a nie że trzeba lać bardziej "gęsty" olej.

Chyba, że myślisz o sprzedży :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli silnik nie bierze oleju to absolutnie lałbum dalej pelen syntetyk.

Silniki BMW są przystosowane do pracy z najwyższej jakości olejem , chyba że mają monstrualne przebiegi albo są mocno skatowane i olej się z nich leje jak z kranu.

bmw316i-napisał że jest to olej polecany przez producenta oleju - no właśnie , przez producenta a nie BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! sprawdzilem w autodata 3,18 twoj silnik wiec podane jest tak zimny klimat 5w30 potem zroznicowany klimat 10w40 nastepnie goracy klimat 15w40 a alternatywnie na zroznicowane klimaty 10w60 synthetic moj brat ciagle smiga na Mobil super S 10w40 i chodzi bez zazutow a oleju wchodzi 4 litry do twojego silniola.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...