Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


skrzypią jakieś gumy w zawieszeniu z przodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej E36 Coupe 318is już od momentu zakupu skrzypią jakieś gumy w zawieszeniu z przodu auta. Przy jeżdzie po dziurach czy nawet ręcznym bujaniu, autko skrzypi jak stara wersalka. Byłem już z tym u znajomego mechanika, popsikaliśmy trochę różnymi preparatami, ale efektu niestety nie ma, on też stawia na różne elementy, jednak nie zamierzam wszystkiego po kolei wymieniać,co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być sporo, a siedzieć tylko jedna. Proponuje sprawdzić amory czy się nie leją (bywa tak że skrzypią-tuczom) jak i ich poduszki, gumy wahacza, ehh i będę wymieniał - nie ma sensu... Najlepiej to niech jedna osoba naciska na maskę (czy coś podobnego tak by ugiąć przód auta) a ty nasłuchuj z którego miejsca dobiega niechciany dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w swoim IS'ie, Pojechałem na stacje kontroli pojazdu w swojej miejscowości wjechałem na szarpaki,sprawdzili wszystkie luzy i amortyzatory za 30zł wszystko wyszło co gdzie i dlaczego <bmw_1> o na ucho to się niestety nie da bo przyczyn może być dużo!!! Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno wiecie może gdzie jest silniczek krokowy w is?

... posil bym o zdjęcie jesli to możliwe

[ Dodano: 12 Marzec 09, 22:45 ]

a to skrzypienie to sworzen dolny ten przy kole...jeszcze wyszlo ze lacznik stabilizatora oraz tuleje gumowe tylne wachacza dolnego... a pozatym wszystko oki...a wiecie moze cos o tym silniczku krokowym?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak sie sam bedziesz zabieral za wymiane tych elementow to uwazaj przy tym tylnym wachaczu.Ja pourywałem sruby jak sciągalem wachacz.Nad srubami mocujacymi jest otwor w nadkolu,nalej tam jakiegos dobrego srodka typu WD40 i zostaw na dzien. I uwazaj tez przy demontażu czujnikow ABSu

[ Dodano: 14 Marzec 09, 07:57 ]

O sorki,Ty chyba mowiles o przednim wachaczu tylko ze o tylnej jego tulei :?: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.maxbimmer.pl/topics19/silnik-krokowy-vt10287.htm?highlight=silniczek+krokowy

Co do tej firmy o ktora pytasz to ciezko mi teraz powiedziec,nie pamietam jakiej firmy ja kupowałem.Ale na pewno nie kus sie na jakies podejzane taniochy bo wtedy za rok znowu bedziesz wymieniał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...