Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


530 d kolektor ssacy


eko-vit1

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kolego miałeś podwójnego pecha. Urywanie się klapek w kolektorze ssącym nie jest regułą ale zdarza się. Jedyne co można robić w tym temacie to regularnie sprawdzać (np. przy wymianie oleju ) stan klapek czy nie mają zbyt dużych luzów. Jeżeli natomiast wymieniać kolektor to zdecydowanie na nowy , używany nie daje gwarancji jak zresztą sam się przekonałeś. Duży wpływ na żywotność owych klapek mają zanieczyszczenia gromadzące się w kolektorze, można więc poprzez częstszą wymianę separatora wydłużyć żywotność tego ustrojstwa. Są warsztaty , które praktykują usunięcie klapek i nawet da się bez nich jeździć ale nie potrafię powiedzieć jak na dłuższą metę wpływa to na silnik.

Na szczęście diesle z manualem nie mają tych cudownych klapek w kolektorze.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwiązaniu tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam pytanie odnośnie swojej BMKi, mianowicie będąc wczoraj w serwisie Pan serwisant zalecił wymianę kolektora ssącego, której koszt to jak wiecie około 1600 zł nowego, no i na pytanie moje dlaczego odpowiedział profilaktycznie, widać już drobne wycieki oleju spod kolektora, a poza tym to już przy tym przebiegu powinno się to wymienić (dodam, że autko to E46 Diesel z 2002 roku, a przebieg to 140 tys), fakt że bierze mi olej ale sądzę że to wina odmy, ponieważ jak samochód jest zimny i ruszam na pierwszych metrach to aż biało za mną... i pytanie moje to czy słuchać się owego przedstawiciela BMW i szukać kolektora w Niemczech taniej, czy dać sobie spokój i nic nie szukać? Jakie są wasze opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\witaj.

najtanej bedzie usunac przepustnice,zaslepiajac otwory w kolektorze.

Wtym temacie jestem "ekspertem" :)

Wiedza kosztowala mnie 9000PLN

W duzym skrocie-przepustnice w koncu sie rozleca i zniszcza napewno glowice,moze tez ze 2-tloki!-koszty ok 3500pln!

Uzywany kolektor kupisz za 400 stowy,ja kupilem i wytrzymal 400km! To samo!!!!

ALBO NOWY,ALBO WYWAL PRZEPUSTNICE!!!!

W 3.0d wywalenie przepustnic poprawilo osiagi.

W Krakowie kosztuje ta zabawa ok.500pln-mowimy o 6-ciu cylindrach.

Nie czekaj, bo cos "puknie" w silniku-za pierwszym razem pawie nie oslab,za drugim laweta- a wtedy to tylko sie pochla.......c!!!!

Pozdrowienia, daj znac jak cos (puknie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu to pojechałem wymienić tą odmę... i spytałem się w tym samym zakładzie o stan swojego kolektora innego fachowca i on powiedział że nie widzi nic co mogłoby być złe, żadnych wycieków nic kompletnie.... no i teraz to zgłupiałem... a ta przepustnica to nie jest coś ważnego żeby to usunąć? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podlacze sie do tematu wiec na bmw-sport poszperalem i wyczytalem ze bmw wyprodukowane przed marcem 2000 roku niemaja tych klapek w kolektorze ssącym postanowilem to sprawdzic poniewarz mam 530d z 99roku i mnie to zainteresowalo coby mi silnika nierozwalilo wiec na realOEM mozna to sprawdzic okazuje sie wpisujac swoje auto pokazalo mi ze niemam tych klapek wpisywalem juz rok 00 i marzec i tam juz sa owe klapki w lutym jeszce ich niema takze jest to prawda no i diesle 3,0 w manulau niemaja tych klapek a automaty do marca 00 roku niemialy mozna wejsc na realOEM i w dziale silnik potem uklad ssący sprawdzic swoje tam sa 3 schematy 1.Instalacja ssąca AGR,2.Prowadz. powietrza ład. instal. ssącej,3. Instalacja ssąca AGR ze sterow. klapami,}na tej ostaniej u mnie wyskakuje ze# Części z rysunku nie wymienione na liście nie są zainstalowane w Twoim pojeździe u mnie dziala tylko rysunek nr 1 wiec wyglada na to ze klapek niemam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest,ze przez "odme" autko bedzie kopcic.

Jest droga,z bolem sie ja wymienia!!!!

Kolektor z przepustnicami ciezko jast zdiagnozowac,zwlaszcza przez mechanika ktory nie siedzi :) w temacie BMW-e!!!

Masz tel. do goscia,ktory ci wszystko naswietli,jest to warsztat majacy doswiadczenie w tej kwestji.

Daleko,ale warto zadzwonic,powiedz,ze jestes z Krakowa. 602230909

Dla kolektora z przepustnicami 200000 tys to max!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...