Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Help ! Problem z zawiechą ?? ??


Kosa

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem wczoraj aluski z nowymi oponkami, dzisiaj wyjechałem za miasto i

troszke się zaniepokoiłem, otóż:

Jadąc sobie prosto po w miare prostej drodze, czuje delikatne bicie na kolr (drganie)

kierownica trzyma się prosto, skręcając w prawo czuje jakby prawe koło jechało po kostce :(, gdy skręcam w lewo wszystkojest ok, gdy przyhamowuje tez delikatnie ustaje

Wiem że tarcze i klocki kwalisikuja sie juz do wymiany (kołnieże na tarczach i mrugająca kontrolka od klocków potrafi czasami zamrugać)

O co może chodzić, felga źle wyważona?? Coź z oponą, czy coś z zawiechą ??

odpowiem na szelkie pytania, dam poprowadzic dla testow :)

pozdro

Proszę o konkretna pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro przed zmainą było OK , to winne są koła, przed założeniem ZAWSZE powinno się wyważyć, szczególnie jek żle przechowywane były :|
dokładnie jak przed zmianą wszystko było git to najprawdopodobniej trzeba wyważyć :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Dziwna sprawa , wydaje mi sie ze to raczej nie jest wina kółek letnich => skoro Kosa

jezdził na nich w lecie i byly ok to od samego lezenia w garazu nic im sie nie stało

ja przynajmniej tak swoje teraz przełozyłem i jest ok :wink:

Predzej moze byc łacznik stabilizatora albo jakies luzy na drązkach

W kazdym razie podjechac na wyważarke mozna i jesli beda ok to raczej wielkiej

kasy sie za samo sprawdzenie nie zapłaci <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zapytam. Jakie były opony zimowe i letnie (na jakich felgach)? Może jest tak, że na zimówkach nie czułeś tego co na większych felach letnich z niższym profilem. Może w zimie łożysko koła dostało w dupcię i jak jedziesz prosto to jest obciążone i nie czuć wibracji a skręcając w prawo odciążasz trochę prawe koło i pojawiają się drgania.

To takie moje skromne przemyślenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W zimie jeździłemna 14" 185/14/65 teraz 195/60/15

2. Opony kupiłem"nowe" i dałem do założenia i wyważenia znajomemu, niestety nieibyło mnie przy tym

3. 2 Felgi były lekko prostowane przed założeniem dałem zaufanemu koledze

4. Pojade jak najszybciej na wyważarke sprawdzić

5. Pozniej bede myslal co dalej

dzieki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolnym wieczorkiem przemyślałem kwestie(po postach) i doszedłem do wniosku żeby najlepiej wjechać na kanał i sobie sprawdzić czy wszystko gra.Jak gra to sprawdź fele albo oponki.Usterka w takich przypadkach raczej musi być widoczna-pozdro bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...