Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak zdjac taka kiere z poducha?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc a no sciagalem taka kierownice tyle ze w E34 ale to to samo dosc dawno to bylo ale pamietam ze tak jak masz te cztery chropowate miejsca na klaksony to na ich wysokosci z tylu kierownicy znajdziesz 4 otworki i w kazdym jest po jednej srubie niepamietam na jaki klucz ale chyba bylo cos w rodzaju imbusa lub albo nawet napewno Torx odkrecasz te cztery srubki poduszka wyjdzie ci prawie sama pod nia odlacz dwa kabelki i zabierz poduszke jak wyciagniesz juz poduszke bedziesz widzial srube centralna chyba na klucz 26 nasadowy zatrzasnij kiere na blokadzie bez klucza w stacyjce i nasadowym w lewo odkrec i masz kiere wykrecona.pozdr <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że w Golfie kolega ostatnio demontował kierę z poduchą i nie miał śrub tylko zatrzaski.Trzeba włożyć w dwa otwory śrubokręt i odchylić w prawo lub w lewo.Nie wiem czy w BMW jest tak samo ale warto spróbować.Koleżka zrobił telefonem zdjęcie od tyłu kiwrownicy.Zrób podobnie to będziesz wiedział czy masz śruby czy zatrzaski.Albo jakieś małe lusterko...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem za rada kolegi Bawarjan M5 i zrobilem fotke na niej widac ze tam ,gdzie te chropowate elementy na klaksonie i na dole kiery tam od tylu nie ma srob tylko takie jakby zalane guma lub plastikiem otwory natomiast nieco glebiej sa jeszcze dwa otwory i sa to albo torxy, albo wpusty,lub zwykly krzyzakowy srubokret. pozniej sprobuje te sroby odkrecic i zaobaczymy czy ladnie wyjdzie czy ,tez sa jakies zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie po obu stronach miejwiecej po srodku jest otwor na torx27 nalezy wypiac aku zeby czasami nie zdetonowac poduchy , robilem to u siebie nie dawno przy wymianie kiery

Dokladnie byly 2 torxy 27 jak pisales i poducha schodzi ,nastepnie 2 kabelki wypinamy nasadowy i odkrecilem kiere ,pozniej wypiac z kostki wystarczy i juz zdjete:) Dzieki za pomoc bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod kierą jest taka plastikowa klapka pod którą jest przewód z wtyczkami do poduchy, można rozpiąć przed odkręceniem. Nie wiem jakie później są konsekwencje, pewnie trzeba do kompa podłączyć bo mryga airbag.

Ja ta kostke odpialem na sam koniec juz przy sciaganiu kierownicy.

Zaciekawil mnie Twoj post i z ciekawosci postanowilem sprawdzic co na to airbag i wszystko ladnie podpialem jak bylo przykrecilem kiere poduche ,podpialem kostke ta od dolu i kontrolka przy wlaczaniu stacyjki normalnie sie zaswiecila zgasla na jakas sekunde ,dwie po czym sie zapalila i juz nie zgasla. Wiec cos w kolejnosci musialem rozbierania pominac ,czy moze jest to naturalne przy sciaganiu poduszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie odpiąłeś aku przed odpięciem poduchy to komp odczytał błąd. Musisz jechać go skasować bo samo nie przestanie

No wlasnie przed cala zabawa ,aku zostalo odlaczone ,a dokladnie masa. Wiec nie wiem skad ten blad. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką samą poduche w E36- zdjełem i wymieniłem licznik na licznik z obrotonierzem- założyłem i kontrolka AIR-BAGu miga a po jakiś czasie (róźne czasy) zaczyna się świecić, byłem u pana z komputerkiem i nic nie znalazł (jego urządzenie).

Gdzie z tym jechac we Wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem nawet ze zmienilem licznik bez zdejmowania kiery a co zatym idzie bez odpinania poduchy , a kontrolka sie zapalila od poduchy!! okazalo sie ze to licznik od starszego modelu wiec wrocilem do orginala i kontrolke poduchy musialem kompem kasowac. Odpiecie aku nie uchroni od kasowania kontrolki prawdopodobnie chroni od przypadkowym strzalem z poduchy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyc sie nie będziesz, bo to tylko zależy od kosztów jakie sie poniesie za skasowanie błędu.

Ja zapłaciłem aż lub tylko 120zł- niewiem sam czy dużo czy mało.

Może zna ktos miejsce gdzie płaci się mniej za podłaczenie do kompa- tak na przyszłość. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do poduszki idzie chyba jedna taśma... przy zdejmowaniu kierownicy nie szarp tylko spokojnie jak pojawi sie luka odczep wtyczkę a przy zakładaniu musisz nawinać tak taśmę żeby i w jedna i w duga miała 2,5 obrotu... żeby przy skręcie się nie urwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna zasade: jak sciagam kiere z poducha to najpierw odlaczam aku i tyle. Roznie moze sie zdarzyc, zreszta, jak to mowia - szczerzonego Pan Bog szczerze.. :)

Jest we Wrocku zaklad elektroniki. BOTRONIC. tel: 502567528. Sa na wojnowie (tam gdzie jest dzwonczyk). A jesli tez kosztuja 120zl, to proponuje po prostu przyzwyczaic sie do swiatelka absu albo wyciagnac zaroiwke i tyle :) A tak apropos, ja sciagalem kierownice, aku odlaczylem na samym poczatku, nic nie szarpalem i swiatelko swieci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...