Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pytanie ws. lamp do e34 przod


woz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko. Gadalem dzisiaj z kolesiem ws moich przednich lamp od e34. Ogolnie rozmowa toczyla sie o BH i o inncy przyciemnianych lamp. To, jak glowny refelktor jest przyciemniany to w miatre jasne (w srodku poniewaz jest soczewka, to czesc klosza moze byc przyciemniana? Poprawcie mnie jesli sie myle pliz..). A jak np Black hella ma, ze te refelktory wewnetrzne (te od dlugich) sa ciemne? Przeciez nie mozna pomalowac klosza w srodku bo bedzie mialo to wplyw na to jak lampa daje swiatlo. To tylko przez te krzyze optycznie ta lampa wyglada na ciemna?).

Ale mam drugie pytanie. Koles wpadl na pomysl. Co by bylo gdyby sie zalozylo drugi refelktor (ten od zewnetrzenj, od swiatel mijania, tam gdzie jest soczewka) na miejsce tego od swiatel wewnetrznych (dlugich)? Czyli miec po prostu cztery soczewki z przodu u siebie na e34? :twisted: :twisted: Daloby rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj fakt, ze ciekawie wyglada...

A robiles moze jakies przymiarki, czy to pasuje? czyli rozmiarowo lampa soczewkowa wejdzie no problemo? No, dwie lampy robione na black, z ksenonami i to jeszcze z ringami? Boze a czlowiek sie ludzil, ze jak kupil takie touring to tylko doprowadzi do stanu perfekt i nie bedzie nic grzebal. Jednak pewncyh rzeczy sie z krwi nie wywali <bmw_1>

Aha, panowie. Koles mi powiedzial cos ostatnio, ze jak sa ksenony to powinien byc spryskiwacz, ze policja sie ponoc bnierze za to i moga sie prawnie doczepic. Czyli moze byc nawet i atrapa, ale zeby byla. Ksenon jest nie fabryczny, musi byc spryskiwacz na reflektor. Tylko przekazuje dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam......

Co do policji i xenonow to kiedys w passacie kumpel mial xenony z E39 jak nas zatrzymala policja to chcieli zabrac dowod ale nie za spryskiwacze tylko za brak soczewki i lamp typy clear, w swojej E34 tez mam xenony i jak mnie ostatnio zatrzymali (troche za szybko jechalem 8) ) to popatrzyl tylko na lampy i zapytali jak BMW chodzi :P co do spryskiwaczy to nie slyszalem jeszcze o takim wymogu (tzn ze policja sie czepia), ale warto miec to na uwadze

[ Dodano: 22 Marzec 09, 10:24 ]

http://www.youtube.com/watch?v=IkHZV5X3GIE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GS-jyLGwWHs&feature=related

A tu filmiki odnosnie robienia lamp typu Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam......

Co do policji i xenonow to kiedys w passacie kumpel mial xenony z E39 jak nas zatrzymala policja to chcieli zabrac dowod ale nie za spryskiwacze tylko za brak soczewki i lamp typy clear, w swojej E34 tez mam xenony i jak mnie ostatnio zatrzymali (troche za szybko jechalem 8) ) to popatrzyl tylko na lampy i zapytali jak BMW chodzi :P co do spryskiwaczy to nie slyszalem jeszcze o takim wymogu (tzn ze policja sie czepia), ale warto miec to na uwadze

[ Dodano: 22 Marzec 09, 10:24 ]

http://www.youtube.com/watch?v=IkHZV5X3GIE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GS-jyLGwWHs&feature=related

A tu filmiki odnosnie robienia lamp typu Black

Adaho, i to wlasnie szukalem zdjec Twojej fury <bmw_1> Pamietam ze ogladalem jej foty jakis czas temu na forum i za cholere nie moge ich odnalezc. nie ma ani na buma design ani na konkursie na bumke roku. Wez zapodaj linka. Pamietam tylko ze ladnie sie prezentowala i miala ladny czarny srodek :twisted: Dawaj linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych soczewek to jest mały problem. Światła mijania w większości aut wykorzystują połowę lustra,a drogowe całe lustro,czyli świecą w górę. Jeśli soczewka korzysta z całego lustra(nie wiem dokładnie jak to jest) to jedynym problemem powinno być szkło. Szkło światła mijania załamuje strumień i regulacje nie pomogą przy oświetleniu większego obszaru drogi. Drogowe świecą wkoło i do góry,a przede wszystkim do przodu. Trzeba by było zmienić szkło na takie od dalekosięznego,czyli drogowego i myśle,że wtedy działałoby jak należy. Jeśli ktoś się weźmie za taką przeróbkę to niech wklei efekty,zobaczymy jak jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...