Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana Oleju...... Dylemat


przemo_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam do swojej buni silniczek 2.5 24V... problem w tym ze silnik potrzebuje wymiany wszystkich płynów filtrów itp.... wszystko juz mam ale mam poważny problem z Olejem... poprzedni właściciel nie wie jaki był olej w aucie i nigdy go nie wymieniał.... Stan oleju wynosi minimalnie poiniżej minimum...deliktanie tez siorbie z uszczelki z pod pokrywy zaworów.. ale uszczelke tez juz zakupiłem... przebieg auta to 300tys... pytanie teeaz... co byscie proponowali do niego wlac... bo jesli jezdził na pół syntetyku i wleje Minerał to ok ale szkoda silnika... zas gdy bedzie odwrotnie to silnik zcznie pluc olejem gdzie sie tylko da;/ wymyslcie cos... albo czy moze jest jakas mozliwosc sprawdzenia starego oleju?? z góry dzieki za pomoc:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej polsyntetyk i zoboczysz co bedzie-tu warto zaryzykowac nawet drobny wyciek.Ja mam 306000km i leje castrol magnatec 10w40.Jak kupilem auto przy stanie 220000 to tez zalalem mineralny bo myslalem ze tak bedzie bezpieczniej ale po 7000km przeszedlem na polsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam polsyntetyk zalej bo pompy olejowe w bmw nielubia mineralnych olejow szybko sie wykonczy a wiem bo kiedys nieposluchalem i tak sie stalo a moj brat kupil kiedys silnik i tez niewiedomo co bylo czy tez mineralny nawet tam byl zalany to zalalismy tak jak kolega u gory napisal symeceke36coupe Valvoline max live polsyntetyk ten olej jest naprawde stworzony do ttego zeby przejsc z mineralnego zpowrotem na polsyntetyk nam tak doradzil w ASO i naprawde do dzis cyka zero wyciekow nic sie niestalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...