Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Chiptuning


Emar2106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sporo myślałem, czytałem itp nad założeniem chipa w mojej BMW... koleś założy mi to za 400 zł z diagnostyką itd. ponoć 30 koników więcej do tego znikają problemy takie jak zapalanie na ciepłym silniku czy tym podobne. Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek nie robił chipa tylko ma napisany cały program:) Chip a program to cos zupełnie innego....

[ Dodano: 27 Marzec 09, 18:08 ]

tzn chip ma ale jest to cos zupelnie innego niz " czip " z allegro:)))) pod kazda jednostke piszą osobny program.. modyfikuja ustaiwenia itp.. nie można okreslic jaki bedzie przyrost mocy bo do każdego silnika podchodza indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nop właśnie ten koleś pisze program na miejscu a w razie konieczności zakłada inny chip. za 2 tygodnie dam znać jakie osiągi...

A w razie koniecznosci zaklada inny czip? A nie jest to tak, ze zaklada sie inny czip, i jak to wszystko jest na miejscu to wtedy zmienia sie program? Cos mi tu nie pasi. To jakis Twoj znajomy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajomy ale polecony koleś przez znajomego. Do oryginalnego chipa wgrywa nowe oprogramowanie. Dlatego to stosunkowo tanie. 400 zł i do tego diagnostyka komputera już po fakcie czy nie ma jakiś błędów czy coś. A 600 zł z hamownią. Wczoraj sprawdzałem od 80 do 120 na 4 biegu wyciąga około 12 sekund. Zobaczymy po chipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajomy ale polecony koleś przez znajomego.

to zwykła in werencja w oprogramownaie. podpina sie laptopem pod złacze. wrzuca program " uniwersalny " i wsio..... moze przy tym upalic komputer itp... objawy moga byc takie ze auto zacznie duzo wiecej palic albo mniej... jest to uniwerslany program wiec nie jest to zaden chip. auto po tym moze jechac szybciej albo sie rozsypac... taka jest niestety prawda:))) nie zrobimy rakiety za 400zł;];] :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś mówił ze pisze każdy indywidualny program pod każde autko zajmuje się tylko silnikami 2.5 tds i pozwala wybrać 3 opcjie

1. pali do 1,5 litra mniej - do 15 koni więcej

2. pali tak samo ale do 30 koni wiecej

3. spalanie rośnie ale do 50 - 60 koni więcej

i koleś daje gwarancje chyba na 1 lub 3 miesiące...

Zresztą zrobię to wtedy napisze czy warto czy nie... jeśli nie będę przestrogą dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś mówił ze pisze każdy indywidualny program pod każde autko zajmuje się tylko silnikami 2.5 tds i pozwala wybrać 3 opcjie

Skoro pisze indywidulany program to czemu ma tylko 3 opcje?? jedno z drugim nie idzie w parze.....

1. pali do 1,5 litra mniej - do 15 koni więcej

2. pali tak samo ale do 30 koni wiecej

3. spalanie rośnie ale do 50 - 60 koni więcej

i

nie ma takich rodzajów chipów... to nie sklep spożywczy... każdy silnik reaguje na takie coś inaczej... wiec jeśli facet pisze takie głupoty to juz świadczy braku jakiego profesjonalizmu....

i koleś daje gwarancje chyba na 1 lub 3 miesiące...

Pewnie miesącu bo po miesiącu będziesz miał silnik do remontu...

Zresztą zrobię to wtedy napisze czy warto czy nie... jeśli nie będę przestrogą dla innych.

Odradzam.....i nie bierz tego doi siebie <bmw_2> tylko nie raz moi znajomi robili cos takiego i wiem jak to się kończyło...w E39 3.0D spaliło sie pół komputera ..... E39 2.5 TDS dojechało tylko do pierwszego skrzyżowania :D a LAguna 2 2.2DTI umarła turbina... wtryski 2 i kolektor ssacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajomy ale polecony koleś przez znajomego. Do oryginalnego chipa wgrywa nowe oprogramowanie. Dlatego to stosunkowo tanie. 400 zł i do tego diagnostyka komputera już po fakcie czy nie ma jakiś błędów czy coś. A 600 zł z hamownią. Wczoraj sprawdzałem od 80 do 120 na 4 biegu wyciąga około 12 sekund. Zobaczymy po chipie.

Moj na 4 biegu w wersji kombi czyli przy wadze 1480 kg robi to w 6 s sedan wazy pewnie z 150kg mniej:D

Z tego co wiem to oryginalne kosci nie sa kasowalne wiec pewnie bedzie musial dac nowe i na nie wgrac nowy soft niektore sterowniki potrzebuja dodatkowo podstawek w komputerze:D

Program w dynosofcie z hamownia itp kosztuje 1200 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program w dynosofcie z hamownia itp kosztuje 1200 zl

Radzilbym wydac te 1200 i wiesz ze masz porzadnie zrobione. Zreszta TDserek juz chyba jezdzi na tym przez jakis czas? I to nie z lekkim butem i wszystko trzyma sie kupy, wiec lepiej isc w cos co jest zdecydowanie sprawdzone. Bo jesli silnik faktycznie ci sie sypnie, to ta roznica 600zl (bo u znajomego znajomego wydalbys 600zl z hamownia) moze sie okazac kropla w morzu tego co bedziesz musial wydac na naprawe silnika. No ale w tds'ach sie nei specjalizuje, radze tylko na zasdadzie chlopskiego rozumu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrzucić tutaj ten wykres? mam do na dyski. A gdzie robiłem to kilometr od Wrocławia miejscowości Wilczyce.

[ Dodano: 5 Kwiecień 09, 15:34 ]

w każdym razie miałem 234Nm mam 281Nm (pojawił się problem z EGR) miałem 136 koni (właśnie przez ten EGR) mam 163 koniki. Wymienię EGR i powinno być jeszcze wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30KM za 600pln to duży przyrost... ;)

ja podam swój sposób na wklejanie :

Jak piszesz post czy wiadomość masz na dole taki napis : Nazwa załącznika, a jadąc po linii w prawo zakładkę przeglądaj. Dajesz na tą zakładkę i wybierasz foto które chcesz umieścić w danym poście (link źródłowy danej fotografii)

Przydaje się program do zmieszania obrazków przed wklejeniem, by zmniejszyć jego rozmiar. Polecam ten program : http://www.programs.pl/program,239.html jest prosty w obsłudze i zajmuje mało miejsca.

Jest jeszcze inny sposób opisany tu : http://www.forum.maxbimmer.pl/topics16/jak-wrzucic-zdjecia-na-forum-vt3221.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...