Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e46] Brak mocy w BMW 320d 150KM


akhylez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim bmw e46 320d 150KM.

Padla mi turbosprezarka, wymienilem ja na regenerowana. Niestety po odebraniu samochodu z serwisu okazalo sie, ze ma 0 mocy, na 4 przy 100 ledwo przyspiesza!

W serwisie powiedzieli mi, ze mozliwymi przyczynami moga byc:

a) zapchany katalizator (na pewno byl zalany ostro olejem po starym turbo i puszcza czasami kleby dymu czarnego)

b) sparciala uszczelka pod intercoolerem, ktora powoduje dostawanie sie powietrza.

Przy okazji wymiany wymienilem odme, olej oraz wszystkie filtry.

Czy ktos moze dokladniej powiedziec, co sie moglo stac, albo jak sprawdzic, czy to wina katalizatora/uszczelki/czegos innego.

Czy mozliwe jest, ze turbosrezarka, ktora kupilem jest niesprawna?

Dodam, ze poprzednia turbosprezarka przy ponad ~2500 obrotow wydawala swist, tej nowej prawie w ogole nie slychac.

Na 1 i 2 wydaje sie w miare ok, ale juz 3,4,5 to dramatycznie malo mocy :/

Ewentualnie gdzie z tym podjechac?

Prosze o pomoc! uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

moze miec to zwiazek-co lepsze- z przewodami podcisnieniowymi podlaczonyni do "zaworow"-moga byc popenkane- sterujacych turbina,a mozeniekoniecznie-co bardzo zle-miec zwiazek z przepustnicami w kolektorze ssacym-w zaleznosci od wersji-wystepujacych lub nie.

drugi powod-wedlug mnie- moze skonczyc sie oderwaniem w/w przepustnicy co konczy sie laweta, wymiana 1-2 tlokow i remontem kapitalnym glowicy-wariant optymistyczny-mialem podobny problem w 3.0 .

ZACZNIJ OD ZDEMONTOWANIA kolektora ssacego-do wymiany przedodow jest to konieczne i dokladnie sprawdz przepustnice.

jesli cos jest nie tak to je usun .

bez nich autko chodzi tak samo, to tylko tzw. ekologia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...